Skocz do zawartości

Jakie CB-RADIO wybrać i gdzie je zamontować proszę o radę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie zakupu CB-RADIO i nie wiem jakie wybrać chcę dobre wolę dopłacić wiecej i mieć porządne jeżeli macie takie sprzety na pokładach swojich Bestii proszę o radę i jeszcze jaką antenę wybrać i gdzie można zamontować czekam na Rady i swoje opinie Dziekuję Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

u siebie w aucie ma cb presidenta, calkiem niezle sie sprawuje, malo szumow i nie jest drogie.nie mam zamontowanego na stale, uzywam tylko jak jestem w polsce a tak to sobie lezy w bagazniku.

jak szybko jezdzisz pomysl nad antena z duzym magnesem,maly magnes moze sie odkleic przy duzych predkosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam CB radio PRESIDENT JOHNY II ASC moim zdaniem bardzo dobre radio zero szumów i trzasków prosty w obsłudze nic ci więcej nie trzeba co do do anteny to też polecam Antena CB MIDLAND ML-145 super zasięg w połączeniu z tym radiem magnez dobrze trzyma przy 200km\h nie spadł z dachu cały zestaw kosztuje około 560zł polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie zakupu CB-RADIO i nie wiem jakie wybrać chcę dobre wolę dopłacić wiecej i mieć porządne jeżeli macie takie sprzety na pokładach swojich Bestii proszę o radę i jeszcze jaką antenę wybrać i gdzie można zamontować czekam na Rady i swoje opinie Dziekuję Łukasz

Z nowych radyjek w przystepnych cenach:

Jezeli dostaniesz to Uniden 520XL

dalej President Johnny, Walker, Tylor.

Z uzywanych starych radyjek: President Herbert, Alan 28.

 

Antena najlepiej na stale na srodku dachu ale jak masz sedana to polecam President Indiana w tylny blotniku - atena, ktora nie wyglada jak antena CB i spisuje sie bardzo przyzwoicie.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam od jakiegoś czasu ten temat bo chcę kupić cb. Po przeszukaniu forum CB zdecydowałem się na radio uniden520 który kosztuje 290zł i porównują go do bardzo chwalonego presidenta Johny II ASC. Antenę wezmę jakąś z 15-16 cm magnesem bo też bałem się że zwykła magnesówka oderwie się przy dużych prędkościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam unidena..rewelacyjne radio za dobrą cene..tylko nie wiem czy jest jeszcze do kupienia bo podobno za mocny nadajnik mialy..jesli wozisz radio w jednym samochodzie to polecam anteny montowane na stale..jak nie to dobrym wyjsciem jest metrowy wilson na magnes..ładnie gra w kazdym samochodzie..zasięg takiego zestawu jest zupelnie wystarczający..za terenem zabudowanym powyzej 10km..w miescie do 6km..przynajmniej takie mam doswiadczenie.

tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam jestem na etapie zakupu CB-RADIO i nie wiem jakie wybrać chcę dobre wolę dopłacić wiecej i mieć porządne jeżeli macie takie sprzety na pokładach swojich Bestii proszę o radę i jeszcze jaką antenę wybrać i gdzie można zamontować czekam na Rady i swoje opinie Dziekuję Łukasz

 

ja mam Uniden 520XL + antena na magnez, jechalem juz nie raz w okolicach predkosci max. tj. 230 km/h i nie spadla

 

jesli chodzi o montaz, to ja mam prowizorke, nie mam przymocowanego radia na stale, po prostu sobie wszystko podlaczam, a radio klade czesto miedzy nogami, aby swobodnie podglosnic, kiedy naprawde cos sie na antenie dzieje

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Uniden 520XL + antena na magnez, jechalem juz nie raz w okolicach predkosci max. tj. 230 km/h i nie spadla

 

a mozesz podac jaka masz antene i jaki magnes bo ja ze swoja tak szybko balem sie jechac.

a czy komus z was oderwal sie magnes podczas jazdy? sa jakies szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy,

 

Jutro - pojutrze odbieram Touringa E39 i pytanie:

 

Gdzie i jakie (wysokość) macie zamontowane anteny ?

Mam Unidena c330 z e32 i nie wyobrażam sobie jazdy bez CB ale nie mam pomysłu na antene

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moją Bertonkę zastąpi 320dT, na dach tuż przed tylnią szybą powędruje Wilson Litlle Wil :D Antena ma 1m wysokości, naprawdę dobry magnes (ML145 się nie umywa - ma okrąg zamiast całego "koła"), jakość odbioru również tej klasy co antena. Dodatkowy plus - długi kabel - ok 4,8m oraz nierzucający się w oczy design :wink:

 

%5B640%3A433%5Dhttp%3A//images13.fotosik.pl/93/e80d25eabe49e9a9.jpg

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Jutro - pojutrze odbieram Touringa E39 i pytanie:

Jezdzilem przez 2-3 miesiace z Hustlerem (magnes ok. 1 m) zamontoway byl z tylu, w okolicach antenki od telefonu, ale przesiadlem sie na krotka karoline na stale w dachu i jak dla mnie wystarcza:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/carolina.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/carolina2.jpg

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A gdzie macie zamontowane lub wcisniete radia w E 39? W e-32 wsadzalem e ten podluzny schowek kolo recznego, ale w e-39 nie wiem gdzioe to wsadzic? Na podlokietniku mam telefon, fotele jakies takie szerokie i sztywne, ze miedzy fotel a tunel nie wciska sie dobrze... Jakies pomysly?

 

kp

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad chwytem bagażnikowym, ale czy tam jest tyle miejsca że on wejdzie??

Uchwyt SF40 zamontujesz i po lewej i po prawej stronie klapy, pośrodku (przy szybie) również. Żaden problem.

Radio po lewej stronie od kolumny kierownicy... Albo przykręcić dołączony do radia uchwyt, albo na rzep techniczny, choć za to głowy nie daję :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.