Skocz do zawartości

czujnik temperatury i OBC


maciek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze na ten temat było już ze 100 postów ale nigdzie nie mogę znaleźć tego schematu. Mam mały OBC (zegarek data temperatura) i zamiast temperatury jaka powinna być pokazuje mi –30 stopni. Z forum dowiedziałem się już ze to oznacza ze albo nie ma czujnika albo jest on popsuty. Zacząłem go szukać i nie znalazłem uciętych przewodów tez nie wiec dobrałem się do kostki która wchodzi w ten komputer. Moja prośba jest taka żeby ktoś mi podał schemat tej kostki ewentualnie powiedział które kabelki idą do tego czujnika może po nich jakoś dojdę gdzie się kończą albo po prostu poprowadzę nowe.

 

Z góry Wielkie Dzięki

 

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale kurcze nie wiele mi to pomogło (nie znam sie na schematach)ale z niego wynika (przynajmniej tak mi sie wydaje) ze przewody od czujnika temperatury zew. idą do jakiegoś innego komputera a nie do OBC :? czy ktoś kto ma e30 mógłby zerknąć jakie kolory kabli ma przy samym czujniku?? poszperałem teraz przy samochodzie i okazało się ze mam jakąś cześć wtyczki koło lewej lampy czy możliwe jest to ze tam powinien być ciąg dalszy właśnie do czujnika temperatury? próbowałem tam podłączyć czujnik ale nadal wyświetla mi się –30 może da się jakoś sprawdzić albo ktoś wie do czego ta wtyczka powinna być podpięta

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tych okolicach montowane są czujniki więc chyba znalazłeś. A po założeniu czujnika długo czekałeś na efekty? Mój zanim złapał prawidłową temperaturę po odłączeniu to dobrą godzinę temperatura schodziła.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to czekałem kilka sekund po podłączeniu czujnika czasami odłączyłem klemę "–" i po chwili podłączyłem (słyszałem ze tak niby trzeba zrobić). Jutro sprawdzę najpierw ta wtyczkę i poczekam jakiś czas aa jak to nie to to wezmę się za ten niebieski kabelek od wtyczki do kompa.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no i podpiąłem czujnik do tej kostki koło lewej lampy potem odpiąłem „-„ akumulatora na chwilkę wsiadłem do samochodu przekręciłem kluczyk i na sekundę pojawiło mi się +6 stopni i za chwile zniknęło i znowu –30. kilka razy jeszcze to sprawdzałem i za każdym razem było to samo +6 i za chwile –30. zostawiłem samochód z tym czujnikiem podpiętym na cały dzień niestety nadal jest –30 :cry2: . o co może chodzić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Postanowiłem odświeżyć temat ponieważ nadal nie udało mi się dojść z tym czujnikiem temperatury (brak czasu itd. :wink: )

Może któryś z forumowiczów ma taki OBC z całą wiązka na wierzchu i chciałby mi opisać jak to jest z tymi przewodami które idą do czujnika tem. Chodzi mi o opisanie kolorów przewodów wychodzących od kostki którą się wpina w OBC aż do czujnika temperatury. Inne rzeczy jak gong czy przewody biegnące do licznika mnie nie interesują. A i jeszcze jedno czy pomiędzy OBC a czujnikiem tem. jest jeszcze jakieś urządzenie? czy przewody idą bezpośrednio OBC - czujnik.

Pozdrawiam serdecznie

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Kiedyś sprzedawałem OBC i znalazłem stare zdjęcie

Czujnik temperatury znajduje się w dolocie powietrza do lewej tarczy hamulcowej.

Do czujnika temperatury przewody wychodzą z wiązki - na zdjęciu to widać. W momencie odłączenia czujnika temperatura spada o -30 stopni. Jak odszukasz czujnik to sprawdź go miernikiem jaki opór pokazuje, później ugrzej ręką i patrz czy zmienia się opór.

Na zdjęciu czujnik który jest zaznaczony strzałką to jakiś zamiennik z allegro, normalnie był czarny z wystającym plastikowym pręcikiem o średnicy ok 3 mm. Ten z allegro też się dobrze spisywał i kosztował ok 12 zł.

U mnie nie miało znaczenia czy odłączałeś akumulator czy nie. Wystarczyło, że podpiąłem go i po paru sekundach zaczynał wchodzić w górę.

 

http://i49.tinypic.com/28vw20z.jpg

http://i49.tinypic.com/4uv4g8.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o takie zdjęcia mi chodziło :D

Czujnik mam oryginalny sprawdzałem go miernikiem i niby działa.

Dziękuje Ci za pomoc jak znajdę chwile czasu to postaram się to naprawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie gdzie znajdę te wszystkie elementy od OBC a mianowicie dokładnie te pudełeczka nie wiem do końca co to jest :P

Czujnik od temp. zewnętrznej wiem że jest przy zderzaku, ale reszta?

Mam okazje tanio to kupić tylko musiał bym to sam wykręcić, a muszę wiedzieć gdzie tego szukać. I wiedzieć co rwać :twisted:

A i jeszcze jedno czy jest możliwość założenia tego jak nie miało się tego wcześniej w samochodzie? mówię o tym jak ma się zwykły zegarek analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchaj z tego co się orientuje to jeżeli masz całą wiązkę i wszystkie podzespoły to da rade założyć OBC do e30 która wcześniej miała analogowy zegarek.

Czujnik tem. jest we wlocie na tarcze z lewej strony

Gong jest pod kierownicą przyczepiony do tej plastikowej obudowy która zakrywa wszystkie kostki i przewody.

Musisz wyjąć zegary bo tam podłączona jest żółta wtyczka a od niej przewody idą właśnie do OBC.

 

Jak będziesz wyciągał to wszystko to zwróć uwagę którędy idą przewody do czujnika tem. tzn chodzi mi czy po wyjściu z OBC przechodzą ścianą grodziową po prawej czy po lewej stronie i napisz mi bo ja niedługo będę się brał za reanimacje jego a to ułatwi zadanie :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te OBC gdzie jest temp na zewnątrz i takie pierdoły. Nie chodzi mi o te OBC 2 co były montowane w wersjach 2.5 ze spalanie i tym podobne, i też nie o zwykły cyfrowy zegarek. Wiem że czujnik temperatury zewn. jest po lewej stronie za zderzakiem taki żółty dzyndzelek:P teraz dowiedziałem się ze jakiś "gong" :D jest w obudowie kierownicy ale gdzie znajde to drugie pudełeczko i co to jest to jeszcze nie wiem!? :) Czy to jest obudowa tego "gonga"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBC 1 czyli zegarek, data, tem. zew :)

 

Gong służy do tego ze jak temperatura spadnie po niżej iluś tam stopni (nie wiem dokładnie ilu bo nie miałem okazji sprawdzić - u mnie zawsze dzwoni bo cały czas mam -30) to daje sygnał ze może być ślisko.

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś gong nie znajduje się w tej czarnej obudowie kierownicy gdzie są przełączki wycieraczek i kierunków tylko niżej w tej obudowie która idzie nad pedałami i zakrywa całą kolumnę kierownicy (tam miedzy innymi umieszczona jest regulacja świateł).

 

Jak spojrzysz pod kierownice to właśnie zauważysz to drugie pudełeczko jest to mocowanie gonga oraz taka maskownica jak na głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie znajduje ten czujnik?? nabyłem zaniedbaną i trzeba ją poskładać do stanu oczka w głowie :P

ma może ktoś jakieś foto gdzie to dokładnie? wydaje mi się ale jestem pewny że powinien być nad halogenem bo wystają tylko jakieś ucięte kabelki. pokazuje mi -20st.... :shock:

 

 

 

pozdro... :cool2:

.....:::::B M W:::::.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-20 Ci pokazuje?? ja tez czujnika nie mam podłączonego ale pokazuje mi - 30 :shock:

jak wystają Ci kabelki to masz w sumie prostą sprawę podłączysz czujnik i powinno grac. U mnie niestety gdzieś te kabeki zaginęły i najpierw muszę je odnaleźć :wink: (wprawdzie są jakieś koło lewej lampy wychodzące z wiązki ale jak podłączam pod nie czujnik to nadal mam -30 wiec to chyba nie to :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.