Skocz do zawartości

Mam problem z lusterkiem wewnętrznym z 3 przyciskami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z lusterkiem wewnętrznym gdyż posidam tylko to lusterko (ma 3 przyciski, ma alarm i jest fotochromatyczne)http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=GL21&mospid=47772&btnr=51_4314&hg=51&fg=40

, potrzebuje do niego wiązkę + rozpiske pinów. Czy może ktoś wie coś na ten temat? Wiązka chyba pasuje od zwykłego lusterka fotochromatycznego. To lusterko pochodzi od BMW E65 2002/2003.

Pozdrawiam

WEJDŹ I ZOBACZ - FORUM TYLKO O BMW E28


WWW.BMWE28.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do sierpnia 2003 jest tak:

 

złącze 3 pinowe:

1 - zielony/pomarańczowy - K-CAN bus H

2 - zielony/ - K-CAN bus L

3 - puste

 

złącze 10 pinowe:

1 - niebieski/biały/żółty - moduł świateł - wsteczny

2 - puste

3 - zielony/żółty - moduł zasilania - zasilanie

4 - biały/niebieski - do fotochromów w lusterkach zewn.

5 - biały/żółty - do fotochromów w lusterkach zewn.

6 - puste

7 - puste

8 - czarny/żółty - moduł zasilania - zasilanie

9 - szary/czarny/żółty - moduł alarmu

10 - brązowy/czarny - masa

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki typer :) ale ja mam w swoim lusterku 9 kabli i wszystkie trzeba podłączyc. To lusterko będę montowac w E38 przed liftem(98 rok), mam zamiar podłączyc diodę w lusterku. Lusterko też posida oprócz alarmu 3 przyciski do otwierania bramy itp. oraz oczywiście fotochrom. Jak to podłączyc ? Proszę o rospiskę pinów.

 

 

Pozdrawiam

WEJDŹ I ZOBACZ - FORUM TYLKO O BMW E28


WWW.BMWE28.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Opis który podałem jest do lusterka E65 z lipca 2003. I naliczyłem dokładnie 9 kabli :) więc niby się zgadza.

 

2. 3 przyciski do otwierania bramy nie mają oddzielnych kabelków, do lusterka dochodzi przecież napięcie a po naciśnięciu przycisku lusterko wysyła fale radiowe do otwierania.

 

3. dioda w lusterku, jak wynika z mojeg opisu wyżej, sterowana jest pinem 9.

 

4. K-CAN Bus podłączany jest w przy obecności FLA (Asystent Świateł Drogowych) w aucie.

 

5. W aucie (E38 98r, do sierpnia) możesz mieć:

a) standard, złącze 10-pinowe:

1 - niebieski/żółty - moduł świateł

2 - puste

3 - zasilanie

4 - biały/niebieski - do fotochromów w lusterkach zewn.

5 - biały/czerwony - do fotochromów w lusterkach zewn.

6 - puste

7 - puste

8 - puste

9 - puste

10 - brązowy - masa

lub

b) z zamykaniem na podczerwień, złącze 10-pinowe:

1 - niebieski/żółty - moduł świateł

2 - zasilanie

3 - zasilanie

4 - biały/fiolet - diagnostyka

5 - biały/szary - sterowanie centralnym - moduł w drzwiach pasażera

6 - biały/czarny - sterowanie centralnym - immobilizer

7 - biały/niebieski - do fotochromów w lusterkach zewn.

8 - biały/żółty - diagnostyka

9 - biały/czerwony - do fotochromów w lusterkach zewn.

10 - brązowy - masa

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ok typer tylko ja chce żeby mi działał sam fotochrom + 3 przyciski + dioda - bez alrmów itd. i w swoim lusterku mam 9 kabli, a nie 10 kabli w drugim przykładzie, prosiłbym o rozpiskę pinów - piny do działania lusterka fotochromatycznego, 3 przycisków i diody (pewnie dwa kable + i -), bo normalnie dioda jest w desce rozdzielczej, a ja zrobię w desce i w lusterku.

prosiłbym o rozpiskę, ewentualnie strone z tymi pinami. Wielkie dzięki typer ale prosiłbym o to co napisałem wyżej.

 

 

Pozdrawiam

WEJDŹ I ZOBACZ - FORUM TYLKO O BMW E28


WWW.BMWE28.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewentualnie odpada 1,5,6 pin + chyba diagnostyka chociaż wtedy komputer nie wykryje ale gdzie podłączyc tą diagnostyke :?: A po co podłączac do fotochromów zewnętrznych to lusterko ? Ewentualnie jak ?

Czy ktoś wie ?

 

 

Pozdrawiam

WEJDŹ I ZOBACZ - FORUM TYLKO O BMW E28


WWW.BMWE28.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Żebyśmy dobrze zrozumieli sposób działania lusterka wewnętrznego od strony elektrycznej. To nie jest tak, że wszystkie elementy lusterka mają wyprowadzenie w postaci pinów w złączu.

We wnętrzu lusterka jest, komputer - za dużo powiedziane, dosyć skomplikowana elektronika która obsługuje kilka funkcji:

- Fotochromy. Na podstawie czujnika światła, informacji o włączonym oświetleniu, włączonym wstecznym i innych informacji z szyny K-CAN elektronika wewnątrz lusterka decyduje stopniu zaciemnienia lusterka wewnętrznego oraz lusterek zewnętrznych. Lusterko wewnętrzne steruje - zasila fotochromy w lusterkach zewnętrznych.

- Przyciski do otwierania bramy/garażu. W lusterku zamontowany jest nadajnik, podobny do nadajnika w kluczyku-pilocie. Moduł nadajnika zasilany jest razem z całą elektroniką lusterka. Na złączu nie są wyprowadzone żadne przyciski.

- Lampka alarmu. Na podstawie sygnału z modułu alarmu elektronika lusterka steruje LEDem "nosem clowna"

- Centralny zamek. W systemach z otwieraniem pilotem na podczerwień w lusterku znajduje się odbiornik podczerwieni który steruje centralnym zamkiem w porozumieniu z immobilizerem.

- Diagnostyka. W bardziej rozbudowanych lusterkach jest podłączenie do złącza diagnostycznego lub szyny diagnostycznej.

 

2. Jak piszesz o swoim lusterku w którym jest 9 kabli to piszesz o swoim starym czy swoim nowym?

3. Zauważ że nie wszystkie kable które masz muszą być podłączone. Również w moich opisach jeśli jest napisane "puste" może być kabel ale nieużywany.

4. W przypadku rozbieżności, wskazówką może być kolorystyka kabli.

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

- Aby działał fotochrom w lusterku wewnętrznym musisz podłączyć do lusterka zasilanie, sygnał wstecznego z modułu świateł.

- Aby działał fotochrom w lusterkach zewnętrznych musisz podłączyć je do lusterka wewnętrznego.

- Aby działały przyciski w lusterku wewnętrznym musisz podłączyć do lusterka zasilanie. Wtedy po naciśnięciu wysyłają sygnały drogą radiową.

- Aby działała lampka alarmu musisz wysterować eletronikę w lusterku na pinie dziewiątym. Niestety nie wiem, czy przez podanie masy, czy 12V czy 5V czy sygnałem prostokątnym czy telegramem cyfrowym.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuje za te informacje :) , tylko prosiłbym o podanie mumerów i kolorów pinow do podłączenia:

 

- fotochrom (zasilanie, masa i moduł światel[wsteczny])

 

- przyciski - czyli nic ?

 

- dioda led - chyba 9 pin masa 5 V , 12 V czy coś innego ?

 

 

 

Pozdrawiam

WEJDŹ I ZOBACZ - FORUM TYLKO O BMW E28


WWW.BMWE28.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mnie jednak interesuje wewnętrzne lusterko w e34.

Autko mam 4 lata i nie jednemu drobiazgowi się przyglądaliśmy...zadbane w każdym calu,reszta to ewentualnie "ząb czasu".

Nic nie było "kopane", nawet szyba nie była wymieniana.

Więc pytam:co się stało,że lusterko się nie ściemnia(od momentu wejścia w posiadanie samochodu). :mad2: Co "siada' zazwyczaj...? :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.