Skocz do zawartości

PROSZE O POMOC termostat czy też coś innego


zyga

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem nie moge dogrzać wogule auta spoczatku myslałem ze termostat jest walniety ale mnie jedna rzecz zdziwiła gdy jest upał to wskazówka max podniesie sie do pierwszek kreski od wskaźnika no i wentylator tez wczesniej sie załacza nie jak normalnie bo wczesniej w coupe dopiero pod koniec załanczał wentylator jak dostał te około 80 stopni no i teraz nie wiem niczego czy to jednak termostat czy tez cos innego robiłem próbe wskazników licznika no i wszyskie ida na maxa do końca no i gdyby termostat był walniety to jakie sa objawy tego

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie o taka odpowiedz mi chodziło bo nie wiedziałem czy dokładnie to ten termostat bo dziwny był do mnie ten wentylator ze sie załacza jak wogóle temperatury nie dochodzi

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnej temperaturze powietrza silnik powinien się nagrzać do temperatury roboczej nawet z otwartym na stałe termostatem. Czy masz sprawny termostat najlepiej sprawdzić dotykając węże idące do chłodnicy. Jeśli w początkowej fazie nagrzewania tylko jeden z węży robi się gorący, a drugi nie tzn, że termostat pracuje prawidłowo i w miarę nagrzewania silnika będzie otwierał obieg cieczy i wyrównywał temperaturę z chłodnicą. Jeśli podczas nagrzewania silnika obydwa węże robią się ciepłe jednocześnie, znaczy to, że termostat pozostaje otwarty i puszcza ciecz przez chłodnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.