Skocz do zawartości

Gasnące podświetlenie zagarów


Detter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie pragnę sie przywitać, ponieważ jestem nowym użytkownikiem forum oraz nowym kierowcą e34 525 z 91 roku.

tak więc witam :)

 

 

No i zaczynamy od problemu...

 

Otóż zauważyłem iż jadąc w nocy (wcześniej w dzień tego nie widziałem)

gaśnie mi podświetlenie zegarów oraz całej konsoli.

tj. po odpaleniu auta wszystko ok, światła świecą zegary też.

po jakimś czasie (od 5 do ok 30 min) gaśnie podświetlenie zegarów i konsoli.

- światła świecą dalej.

A co ciekawe, wystarczy na chwilę wyłączyć i włączyć światła i podświetlenie działa dalej...

 

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

miałem ten sam problem,tylko w E36.Moze moj przypadek pomoże Ci jakoś. Objawy te same. Jadę sobie i nagle ciemno, gaszę światła, zapalam, wszystko działa. Na początek sprawdziłem włącznik, ściemniacz, bezpieczniki. Wszystko ok, a zegary gasną w czasie jazdy. Postanowiłem zrobic test na postoju i okazało się że jak nie buja autem wszystko gra. Naprowadziło mnie to na pomysł kabelka, który powoduje zwarciew czasie jazdy. Okazało się że tak jak w wiekszości tego typu przypadków winna była dioda podświetlająca półeczkę na panelu środkowym. BTW był to patent krzyżaka, po poprawieniu lutowania wszystko gra. Z tego co wyczytałem na forach, najczęściej winne są jakieś patenty-przeróbki zasilane z tego samego obwodu co podświetlanie zegarów. Popatrz, czy ktoś nie podłączył czegoś do zapalniczki (tak było u mnie z tym światełkiem), lub czy jakiś kabelek nie lata ci za radiem.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja inna, jaką ja miałem - tyle że chodzi o przedni, lewy kierunkowskaz: czasami działał, najczęściej nie. Wyjąłem żarówkę, na pierwszy rzut oka była idealna, nigdzie żarnik nie przerwany. Już byłem gotów dokopywać się do przekaźników, sprawdzać instalację. Ale wpierw włożyłem zapasową żarówkę. I działa do dzisiaj. Pewnie pękł jakiś lut pod kloszem gdzie nie można nawet zajrzeć. Może i w Twoim wypadku jakaś żarówa podświetlająca deskę niedomaga :)
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chyba znalazlem przyczyne (wreszcie....). Jak to sie dzialo, mialem samochod dopiero chyba 3 dzien i jakos nie mialem okazji zamontowac radia (poprzednie zabral wczesniejszy wlasciciel). Zamontowalem radio i nagle zaczelo wszystko dzialac.... podejzewam ze gdzies sie robilo zwarcie na kabelkach zasilajacych radio. Jak radio juz siedzi - wszystko poukladane i dzialo ok. Dzieki bardzo za rady. Pozdrawiam
Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.