Skocz do zawartości

Niespodzianka z fotoradaru


macies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj współwłaściciel mojego samochodu czyli moja mama dostala wezwanie na policje w Lublinie. OKazało sie ze na chodzi o zdjęcie z fotoradaru moje oczywscie w krakowie. Dzisiaj minął juz miesiac od wykroczenia. Policja ma odesłać powiadomienie spowrotem do krakowa, bo tam obecnie mieszkam, lecz zameldowany jestem jeszcze w lublinie (jestem studentem).

Czy wiecie ile policja ma na dostaczenie wezwania do sprawcy wykroczenia?

Co mi grozi gdy nie odbiore tego wezwania ?

Zdjecie jest ponoc niewyraźne i nie widac kto jedzie samochodem?

 

Czy ma ktos jakies doswiadczenia w tej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, co prawda 2 lata temu ale wtedy miały być max. 2 tygodnie na dostarczenie zdjęcia, ale i tak się nie zmieścili w terminie.

 

Jeśli chodzi o złą jakość zdjęcia, to jeżeli właściciele nie udzielą informacji kto w tym czasie porwadził samochód to dostana mandat, co prawda bez punktów karnych.

 

Z własnego doświadczenia wiem, iż żadne odwołania ze względów proceduralnych (przekroczony termin) czy sytuacji materialnej (studia) nic nie dają.

 

Życzę powodzenia, Jawor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w polsce jesli nie zdaza do 30 dni (od wykrycia wykroczenia ) to sprawa automatycznie trafia do sadu grodzkiego w miescie w ktorym mialo miejsce wykroczenie !!! wiec nie ma sie z czego cieszyc jesli zdjecie nie dojdzie na czas. pomysl ze mieszkasz na slasku i dostajesz wezwanie na rozprawe w gdansku, bo akurat byles tam na wczasach.

 

p.s. osobiscie jesli nie bylo by wyraznie widoczne kto prowadzi upieralbym sie i wolalbym isc do sadu. zyjemy w XXI wieku i skoro nie stac policje na lepsze aparaty niz 2mpixele to niech nie robia fotek albo zainwestuja w sprzet. autem mogl jechac ktokolwiek, a trudno zebys pamietal co i jak. najlepszy jest sposob na Rywina - nie pamietam, nie wiem, bylem pijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówili przedmówcy - jeśli nie dostarczą w terminie to nic sie nie przedawnia tylko sprawa idzie do sądu grodzkiego.

 

w przypadku gdy mój samochód został sfotografowany,a zdjęcie było niewyraźne (światło tak odbiło sie w szybie że kompletnie nic nie było widać) nie byłem w stanie powiedzieć kto kierował w danym (odległym w czasie) dniu. byłem jednak na tyle chętny do współpracy że podałem listę kilkunastu osób, które miewają dostęp do kluczy i dokumentów i mogły tego dnia kierować ww pojazdem.

teoretycznie osoby te powinny zostać wezwane w charakterze świadków na przesłuchanie, ale od mojej wizyty na komendzie minął już rok, a żadnego wezwania nikt nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mi radzicie. Przekroczenie mialo miejsce 19.04.07. Wczoraj był właściciel główny na wezwaniu na policji w Lublinie bo tu jest zrejestrowane auto. Policja ma odesłać spowrotem odesłać sprawe do Krakowa bo tu mieszkam i kontaktować sie ze mna. czyli co lepiej zebym sie sam skontaktował z policja i zaplacil mandat nie przyznajac sie ze to ja ( nie widac twarzy na zdjeciu )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku pomimo że auto było zarejestrowane w Dąbrowie Górniczej wezwanie przyszło do sądu w mieście gdzie zostało zrobione zdjęcie (nie było widać sprawcy więc dostałem tylko mandat bez punktów i oczywiście nie zostałem obciążony kosztami rozprawy ponieważ to nie była moja wina że policja zwlekała z powiadomieniem mnie o sytuacji)

http://tnij.org/gsvg

włosy na głowie potargał wiatr :whistle:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macies a tam na odwrocie nie ma pouczenia? jak przyszło to poleconym to w momencie podpisania przez kogoś listonoszowi listy to masz date doręczenia. jak każde pismo urzędowe podejrzewam że masz prawo do odwołania w terminie 7 lub 14 dni roboczych. tam na 100% wszystko jest napisane. no i twoja mama sie odwołała i podała twój adres z krakowa z tego co rozumiem. pan władzuchna przyjął odwołanie i teraz on ma znowu 30 dni na to żeby wysłac to do ciebie do krakowa. jak mu sie nie uda to dostaniesz wezwanie na sale grodzką w lublinie bo tam jesteś zameldowany. sądze że raczej nie innaczej nie można tego wyjaśnić.

 

mariusz_ek a kiedy to było? dalej jak pół roku temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz ze to ty prowadziles to w czym problem? Placisz i z glowy.

 

Racja,skoro wiesz,że Ty jechałeś to od razu się przyznaj i nie mieszaj...Tak to już bywa-nie ma się co łamać...Mandaty były i będą,ale to jeszcze nie tragedia :cool2: Głowa do góry i lepiej czasem zwolnij :mrgreen:

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz ze to ty prowadziles to w czym problem? Placisz i z glowy.

 

Racja,skoro wiesz,że Ty jechałeś to od razu się przyznaj i nie mieszaj...Tak to już bywa-nie ma się co łamać...Mandaty były i będą,ale to jeszcze nie tragedia :cool2: Głowa do góry i lepiej czasem zwolnij :mrgreen:

 

Hehee - no i widzisz - ja tu przyszedłem z podobnym problemem i usłyszałem.... "Marka do czegoś zobowiązuje" i, że "Kierowca BMW bez punktów karnych nie istnieje, chyba że uciekł" :mad2:

 

Powodzenia w kombinacjach alpejskich :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehee - no i widzisz - ja tu przyszedłem z podobnym problemem i usłyszałem.... "Marka do czegoś zobowiązuje" i, że "Kierowca BMW bez punktów karnych nie istnieje, chyba że uciekł" :mad2:

 

Powodzenia w kombinacjach alpejskich :twisted2:

 

A nie prawda bo ja nie mam juz ponad rok nic na koncie :mrgreen: :mrgreen: , no ale bmw jezdze dopiero poł roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.