Skocz do zawartości

spalanie na 6+


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam ja i tam mam lepsze.

tylko w miescie ostanio jezdzilem, wiekszoc to spokojne przyspieszania (rzadko kiedy mnie ktos denerwowal tak mi sie trafilo ;)) to wyszlo mi spalanie 8,4 litra na 100km, zabrze-gliwice lub po samym zabrzu

na trasie moj rekord to 950 km na jednym baku a spalenie wtedy wyszlo 6 litrow na 100km wiec spokojnie bym 1000 na baku zrobil jaki diesel :lol: no ale to byla trasa zima i warunki nie pozwalaly na jazde wiecej niz 110km/h oczywiscie po niemieckich autostradach

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zapominajcie o tak banalnym czynniku jak wiatr - potrafi skutecznie podnieść spalanie na trasie - nawet po przyśpieszeniu czasem czuć.

 

Ale raz udało mi się po Warszawie wyrobić 9l średnią - ogólnie to póki jeżdżę w miarę poza godzinami szczytu, to nawet przy jeździe tylko do marketu itp. mi poniżej 10l wychodzi.

 

A znowu ostatnio na trasie Warszawa-Kraków - akurat zupełnie nie było korków wyszło mi koło 11l/100km - bez klimy :lol: - ale mi średnia prędkość wtedy wyszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znowu ostatnio na trasie Warszawa-Kraków - akurat zupełnie nie było korków wyszło mi koło 11l/100km - bez klimy :lol: - ale mi średnia prędkość wtedy wyszła...

 

Tak to juz jest :)... albo srednia spalania albo srednia predkosc :).

Ostatnio robilem 270km i zrobilem to ze srednia predkoscia 90km/h przy spalaniu 15l :). Niestety kupilem laczki tylko do 210km/h :x i nie da sie szybciej :D...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam komputera w buni i tak dokladnie nie moge obliczyc :cry: ale na trasie Elbląg - Hrebenne i spowrotem czyli 1200 km, przez Warszawe spalil mi 80 litrow , przy predkosci w porywach do 130km/h. to chyba tez niezly wynik :dance: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam komputera w buni i tak dokladnie nie moge obliczyc :cry: ale na trasie Elbląg - Hrebenne i spowrotem czyli 1200 km, przez Warszawe spalil mi 80 litrow , przy predkosci w porywach do 130km/h. to chyba tez niezly wynik :dance: Pozdrawiam

 

zamiast tankowac co tydzien za 50 czy 100 zl tankuj raz w miesiacu do pelna kasa na to samo wyjdzie a bedziesz wiedzial ile pali... kamputer do niczego nie potrzebny wychodza realne wyniki

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupilem laczki tylko do 210km/h :x i nie da sie szybciej :D...

BTW: a pomyslales ze tzw. 'index predkosci' to nie tylko kwestia samej predkosci maksymalnej? Dlacego do E39 528i mimo predkosci maksymalnej ~240 zalecane na lato sa opony o indeksie W (do 270 km/h)?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam komputera w buni i tak dokladnie nie moge obliczyc :cry: ale na trasie Elbląg - Hrebenne i spowrotem czyli 1200 km, przez Warszawe spalil mi 80 litrow , przy predkosci w porywach do 130km/h. to chyba tez niezly wynik :dance: Pozdrawiam

 

zamiast tankowac co tydzien za 50 czy 100 zl tankuj raz w miesiacu do pelna kasa na to samo wyjdzie a bedziesz wiedzial ile pali... kamputer do niczego nie potrzebny wychodza realne wyniki

Zawsze tankuje do pelna , ale to nie to samo co komp obliczy, zawsze te pare kilometrow roznicy jest. Przecierz nie dojade do stacji benzynowej za kazdym razem na setnym czy piecsetnym kilometrze. mniej wiecej wiem ile pali i jestem zadowolony lecz mialem na mysli dokladnosc :norty: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nie dojade do stacji benzynowej za kazdym razem na setnym czy piecsetnym kilometrze.

 

a po co masz dojezdzac do stacji na rownym kliometrze?? nie rozumiem twojej techniki obliczania spalania. ja tankuje zawsze na tej samej stacji do pierwszego odbicia wiec wydaje mi sie ze to jest najlepsza metoda na obliczenie spalania, nie wiem czy nie lepsza niz komp...

 

tak dla jasnosci przejezdzasz 637,21 km na jednym baku i dzielisz to co zatankowales przez 6,3721 i ci wychodzi i nie musisz dojezdzac do stacji na rownym setnym kilometrze, hehe znam kolege ktory tankuje co 100 km do pelna zeby nie liczyc spalania

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nie dojade do stacji benzynowej za kazdym razem na setnym czy piecsetnym kilometrze.

 

a po co masz dojezdzac do stacji na rownym kliometrze?? nie rozumiem twojej techniki obliczania spalania. ja tankuje zawsze na tej samej stacji do pierwszego odbicia wiec wydaje mi sie ze to jest najlepsza metoda na obliczenie spalania, nie wiem czy nie lepsza niz komp...

 

tak dla jasnosci przejezdzasz 637,21 km na jednym baku i dzielisz to co zatankowales przez 6,3721 i ci wychodzi i nie musisz dojezdzac do stacji na rownym setnym kilometrze, hehe znam kolege ktory tankuje co 100 km do pelna zeby nie liczyc spalania

tez zawsze tankuje do pelna i do pierwszego odbicia , tylko ze nigdy nie wiedzialem jak to dokladnie obliczyc :doh: Dzieki wilkie za wyjasnienie teraz juz mi sie wszystko zgadza, czyli wychodzi na to ze moja bunia spalila mi na trsie 6,6 litra na 100km??? dobrze policzylem?? :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wilkie za wyjasnienie teraz juz mi sie wszystko zgadza, czyli wychodzi na to ze moja bunia spalila mi na trsie 6,6 litra na 100km??? dobrze policzylem?? :norty:

 

nie ma za co :) a z maty 6 ;)

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche z innej beczki:

panowie ile is pali na sekwencji?? w trasie i w miescie? jakie sa roznice w spalaniu na benzynie i z sekwencja.

mam IIgen i w trasie pali mi 10-11przy luznej jezdzie, ale ponizej 10 to zszedlem raz 9.5 ale jechalem nie wiecej niz 90km/h auto mam leciwe(17) i zastanawiam sie nad sensownoscia przerobki......na sekwencji wiele wiecej zyskam??

dodam tez ze myslalem nad wyrzuceniem instalacji na jakis czas, celem sprawdzenia spalania na samej benzynie bez zwezki.

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi pali ostatnio po miescie jakies 18-20 ;) niezly ubaw maja chlopaki na shelu jak podjezdzam i licza ile spalila ;)

trasa standard kolo 8

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi na okresowym przeglądzie filtr od LPG (sekwencja). Teraz jadac w cieply dzien równo 80km/h ekonomizer pokazuje mi jakies 4,5 litra! :jawdrop: możliwe to jest wogole??? model 316 m43, wymienione niedawno kable, swiece, filtry lpg i powietrza, silnik w dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miescie ponizej 12 nie schodze na sekwencji. Pali mi ok 2L wiecej niz benzyny. Na trasie w drodze do Wiednia przy sredniej predkosci 102kmh spalił mi niecałe 10L wiec wydaje mi sie ze calkiemniezle biorac pod uwage predkosci 160 i wiecej(oj jakbym chciał takich dróg u nas... ;)
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche z innej beczki:

panowie ile is pali na sekwencji?? w trasie i w miescie? jakie sa roznice w spalaniu na benzynie i z sekwencja.

mam IIgen i w trasie pali mi 10-11przy luznej jezdzie, ale ponizej 10 to zszedlem raz 9.5 ale jechalem nie wiecej niz 90km/h auto mam leciwe(17) i zastanawiam sie nad sensownoscia przerobki......na sekwencji wiele wiecej zyskam??

dodam tez ze myslalem nad wyrzuceniem instalacji na jakis czas, celem sprawdzenia spalania na samej benzynie bez zwezki.

 

W ogle wywal II generacje. Roznica w spalaniu na II gen czy sekwencji bedzie taka sama - ok 15%

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety kupilem laczki tylko do 210km/h :x i nie da sie szybciej :D...

BTW: a pomyslales ze tzw. 'index predkosci' to nie tylko kwestia samej predkosci maksymalnej? Dlacego do E39 528i mimo predkosci maksymalnej ~240 zalecane na lato sa opony o indeksie W (do 270 km/h)?

 

wiem, wiem... nie przekraczam 180km... a poza tym juz przy takiej predkosci "ladny" ostry kamien na drodze i konczy sie "przyjemnosc".

A polskie drogi poza wybojami nie sa "najczystsze"...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jak zaleje moj is'ik to z Poznania nad morze ( słupsk ) 300km za 100 zł

 

Wychodzi mi jakies 7-8 l w trasie (srednia predkosc 100-(120)-140 ) a w miescie nie wiem bo nie sprawdzałem

 

powaznie masz taka srednia???? ja regularnie co tydzien robie trase 540km i musze dobrze wciskac gaz, zeby mi srednia wyszla 90km/h :).

Poza zabudowanym minimum 140km w porywach do 160km... w zabudowanym roznie bywa, ronda nie przelece :D :D... Staram sie jak moge... ale ponizej 10l/100km nie zejde... ciekawy jestem czy podajecie wasze osiagi z czystym sumieniem :8) ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.