Skocz do zawartości

spalanie na 6+


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzilem u siebie jak mi pali moj silniczek M43 w bmw i wyszlo mi ze w jezdzie mieszanej miasto trasa 8.2l na 100km chyba nie zle a rezerwa u mnie wynosi 11,5l sprawdzilem od zapalenia do momentu kiedy zaczol mi przerywac na rezerwie przejechalem 139 km a lacznie na pelnym baku 780km :cool2:

Takie spalanie mialem w moim maluszku :mrgreen:

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdzilem u siebie jak mi pali moj silniczek M43 w bmw i wyszlo mi ze w jezdzie mieszanej miasto trasa 8.2l na 100km chyba nie zle a rezerwa u mnie wynosi 11,5l sprawdzilem od zapalenia do momentu kiedy zaczol mi przerywac na rezerwie przejechalem 139 km a lacznie na pelnym baku 780km :cool2:

Takie spalanie mialem w moim maluszku :mrgreen:

 

To ciekawe bo ja nigdy na baku nie zrobiłem więcej niż 600 km w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spalanie to zależy tylko i wyłącznie jaką kto ma nogę ciężką. Wiadomo że BMW do oszczędnych samochodów nie należy!!! Pociśnijcie trochę Wasze beemki to na pewno nie wyjdzie 10l LPG w mieście he he :). Ja jak mojemu 1,8 is nie dusze to na trasie w 7 litrach sie zamykam bez problemu ale prędkość maksymalna żeby uzyskać takie spalanie nie może przekroczyć 110 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie na trasie nie zależy tak bardzo od prędkości maksymalnej jak od tego jak często wyprzedzasz czyli jak często przyśpieszasz. Jak kupiłem moje e46 318i na trasie Bremen => Gdynia komputer obliczył mi spalanie na poziomie 6,7 litra/100 benzyny 95. wiem że wskazania komputera są dość subiektywne ale dodam że w Niemczech jecjaliśmy średnio 140 - 180 km/h w polsce z racji stanu naszych autostrad ;) już wolniej. Obecnie spalanie w mieście waha mi się między 8 a 11 litrów/100km to zależy od tego jak mocno cisnę. Wszystkim tym którzy mają tempomat polecam nauczyć się z niego korzystać znacznie zmniejsza spalanie szczególnie na trasie chociaż przyznam że w mieście też zdarza mi się z niego korzystać.

 

Pozdrawiam

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którym beemki mało palą zapraszam do Warszawy :lol: A jak komuś pali mało po Warszawie, albo innym tego typu mieście, to zapraszam do emeryckiego klubu szachistów :lol:

 

muahahahaha, a ja mimo, ze lubie grac w szachy to jakos mi te 13-15l ucieknie :D

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematy tego typu maja to do siebie ze są miasta, Miasta i MIASTA, a to robi dużą różnice :mrgreen:

 

i co za tym idzie koreczki, korki i korasy

nie mowiac juz o debilnej synchronizachi swiatel, gdzie robisz 300 m i hamulec, potem zielone i tak w kolko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na 200 kilometrowym dystanie w trasie wyszlo mi spalanie 6,87 ale tak jak ktos zaznaczyl byla to jazda nieprzekraczajac 110km/h a pare dni temu na 28 litrach (120zl) zrobilem 376km-spalanie 7,51(70% trasa-30%miasto).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na trasie szczecin->paryż(+kilka km na miejscu)->poznań->szczecin komp pokazał spalanie 7.9l/100km (na autostradzie prędkość 110-140: najczęściej ponad 120kmh) z włączoną klimą.

 

po podliczeniu w celu sprawdzenia kompa wyszło że przejechałem 3002km, na niecałych 233l paliwa czyli spalanie ok 7.75-7.76 :)

 

e36 325i

 

dla mnie rewelacja i jednocześnie najniższe spalanie jakie udało mi sie tym autem osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Isik pali 14 lpg/100km po mieście,ale w szczycie po lublinie więcej sie stoi niz jedzie,ludzie z większych miast wiedzą o czym mowie, natomiast w trasie nie przekraczając 120km/h spalanie spada do 8l lpg, więc nie wierze ze 1.8 spali mniej jek 10 w mieście. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.