Skocz do zawartości

[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa


jastrząb

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna E36. Spotkałem się z wieloma opiniami, że jest to bardzo atrakcyjne auto dla złodziei, pomimo niemłodego wieku. Jakie macie, klubowicze drodzy, doświadczenia w tym względzie, zwłaszcza w Warszawie. Czy można to auto bez dużego ryzyka zostawiać poza strzeżonymi parkingami, czy pewnie się można czuć tylko posiadając AC. Z góry dzięki za wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz bmki chodza rownie dobrze jak i inne drogie samochody z podobnej klasy a ogolnie to kradna wszystko od maluchow do lamborghini :? ale lepiej sie zabezpieczyc wtedy ma sie jakies male szanse :) AC plus najlepiej schowany gdzies przelacznik rozruchu. No niektorzy jeszcze montuja teraz bardzo modne "niedzwiedzie" .

Tak naprawde nie ma samochodu do nie ukradzenia mozna jedynie troszke utrudnic by byle amator nie zabral nam forki i uwazac gdzie sie go zostawia . A najlepiej to w nim spac z giwera wtedy masz wieksze szanse 8) :wink: :lol:

BMW - to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zostawić pitbulla w środku...

 

Jak jakiś amator się będzie do beemki dobierał to najwyżej ją zepsuje, a jak jakiś "zawodowiec" to nie ma żadnej siły, założysz blokadę na kierownicę to przyjdzie ze swoją kierownicą, jak masz jakieś alarmy/immobilisery to też żaden problem... Nie ma na to siły.

Ja mam odcięcie zapłonu i... nic poza tym. Planuję wrzucić blokadę skrzyni biegów, to jest o tyle sensowne, że nie wymaga żadnej elektroniki, którą można przecież obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge powiedziec ze zlodzieje nie ruszaja e36 bo swoja poprzednia stracilem po spuszczeniu jej z oka na 10 minut (max 10min)... wychodze a tu puste miejsce :( niemile uczucie tym bardziej ze mialem ja jakies 20 dni.

kazde zabezpieczenie o iles tam procent (moze tylko promili) zmniejsza ryzyko dmuchniecia, ale gwarancji nigdy miec nie bedziesz.

mowi sie ze to sa specjalisci i ze jak zechca to i tak ukradna, ale wg mnie tacy nie biora sie za samochody za 25 tylko za 250 tys a srednio-zaawansowany moze da sobie spokoj jak bedzie duzo dlubania.

AC tez nie rozwiazuje do konca problemu a tylko troche zmniejsza szkody bo przeciez za samochody w wieku powyzej 3 lat zwraca sie tylko jakis procent wartosci (30-50%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrozenie z fusow. kradna wszystko i wszystkim. moze ci heleniarz sie wbic po byle radio kasetowe do cieniasa i moga ci dzwigiem lexusa z podworka zza bramy wyjac. nie ma na to reguly, tak samo jak podstawowa zasada - nie ma 100% zabezpiczenia..

oczywiscie stawianie w ciemnej ulicy w 'znanych' dzielnicach zwieksza prawdopodobienstwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wertowałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na podobne pytanie. Można wysnuć trzy wnioski:

 

1. Kradna wszystko (BMW wg statystyk policyjnych nie jest w pierwszej dziesiątce kradzionych aut, duzo popularniejszy jest Golf, Passat,Audi,Mercedesy...).

2. Najlepiej mieć conajmniej dwa zabezpieczenia - alarm i jakieś swojej konstrukcji, np. wyłącznik zapłonu w dziwnym miejscu.

3. Zostawiać samochód tylko na parkingach strzeżonych.

 

Napewno to nie jest recepta na sukces, ale nasze szanse na posiadanie dalej swojego auta wzrastają o jakieś 50%.

 

Także jak podoba Ci sie E36 to kupuj. Tylko jakoś go zabezpiecz na wszelki wypadek i lepiej na niestrzeżonych parkingach nie zostawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bujda z tymi freonami itp. ... "nomralne aerozole ochłodzą może do -30, niech będzie -50st. - jakby metal w tej temperaturze był taki słaby to jakie by samochody jeżdziły na północy Norwegi ... Aby był kruchy musi być przynajmniej ze -100, -150 st., a do tego jest już potrzebna niezła aparatura ...

1. Widział ktoś to na jakimś filmie lub programie "live" ?

2. W miarę łatwo jest obejść Mult-Lock-a, ale inne blokady (np. "Niedźwiedź") to już nie ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to prawdą ale słyszałem że na blokade skrzyni biegów też jest łatwy sposób. Mianowicie jest to z bardzo wytrzymałego materiału na rozciąganie i ścinanie, ale wystarczy spryskać freonem czy czymś takim i roztłuc, bo robi się bardzo kruche.

 

Hehe a co ci to da ? skoro blokada skrzyni biegów idzie pod podłogą ? Złodziej musiałby od dołu zabierać się do kradzieży auta...

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę można wziąć garaż albo parking strzeżony całodobowy ... będę miał mniej pracy ;-)

 

znajdź strzeżony w centrum wawy... A poza tym to przy kierowcach którzy np. się ścigają po ulicy i się potem tym przechwalają to z tą mniejszą ilością pracy może być ciężko.

 

W każdym razie można z tego wątku wyciągnąć wnioski, że dobrze mieć odcięcię zapłonu w jakimś psztyku, alarm zykły żeby coś wyło jak się dobierają do wozu i blokada skrzyni biegów. Co w sumie da nam jakieś 800PLN za poczucie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.