Skocz do zawartości

Automatyczne wlaczanie swiatel po odpaleniu- komputer


quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czy istnieje mozliwosc tak zaprogramowania komputera (lub wlaczenie tylko tej funkcji) BMW e36 318TDS COMPACT z 96r aby po odpaleniu silnika wlaczyl swiatla mijania a po jego zgaszeniu wylaczyl je? Wiem ze sa cuda na allegro ktore to robia ale moj kolega ma BMW e39 i w tym modelu wlasnie jest taka opcja. Udal sie na komputer i wlaczyli mu to. Dziala bez zarzutow. Dzieki za wszelkie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłem elektryka samochodowego aby było prosto i tamio :( i zrobił w pół godziny za 50 zł.

Mam ręczny przełącznik (standard lub opcja aut. świateł) testuję 4 miesiące i mam tylko jeden problem - słabo widać zegarek w dzień :cry2: i muszę to zmienić a reszta :cool2:

Wspomnę że mój compact jest w ubogiej wersji (bez komp. i klimy) więc nie wiem czy u ciebie też tak można :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest to mozliwe ale tylko w tych modelach ktore maja kluczyk CAR KEY MEMORY

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montuje takie urzadzenia ktore same zalaczaja swiatla, koszt tak jak ktos wspomnial okolo 50zl, tylko moje nie zapalaja swiatel po odpaleniu , tylko po 1 wcisnieciu hamulca noznego. o tym nie zapomnimy , kiedys trzeba zahamowac, a mozna zostawic auto pracujace na podworku bez pracujacych swiatel (np w zime, auto sie grzeje a swiatla po co? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryniu a jak rozpoznac ten kluczyk CAR KEY MEMORY? Co on wogole oznacza? Dzieki za odpowiedzi!

 

Funkcja ta jest dostępna w rocznikach (nie jestem pewien ) ale chyba od 2000, jest takie coś jak CAR MEMORY i KEY MEMORY, czyli pamięć samochodu i kluczyka. Sa to funkcje programowalne i tak np mozna sobie zaprogramowac automatyczne wlaczanie / wylaczanie swiatel lub tez indywidualne ustawienia klimatronika do danego kluczyka, ja w E46 takie cos mam, E39 po licie tez powinien mic

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montuje takie urzadzenia ktore same zalaczaja swiatla, koszt tak jak ktos wspomnial okolo 50zl, tylko moje nie zapalaja swiatel po odpaleniu , tylko po 1 wcisnieciu hamulca noznego. o tym nie zapomnimy , kiedys trzeba zahamowac, a mozna zostawic auto pracujace na podworku bez pracujacych swiatel (np w zime, auto sie grzeje a swiatla po co? )

A jak zjedziesz na chwilę z drogi szybkiego ruchu :idea: Po włączeniu się do ruchu - grzejesz bez świateł :nienie: a po "kiedyś trzeba zahamować" - :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montuje takie urzadzenia ktore same zalaczaja swiatla, koszt tak jak ktos wspomnial okolo 50zl, tylko moje nie zapalaja swiatel po odpaleniu , tylko po 1 wcisnieciu hamulca noznego. o tym nie zapomnimy , kiedys trzeba zahamowac, a mozna zostawic auto pracujace na podworku bez pracujacych swiatel (np w zime, auto sie grzeje a swiatla po co? )

A jak zjedziesz na chwilę z drogi szybkiego ruchu :idea: Po włączeniu się do ruchu - grzejesz bez świateł :nienie: a po "kiedyś trzeba zahamować" - :mad2:

 

nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi o to ze np tankujesz na stacji przy autostradzie, wsiadasz odpalasz, jedziesz i przez np 20 km nie naciskach hamulca co oznacza ze jedziesz bez swiateł.

możecie mi nie uwierzyc ale kiedys wracalem z konina do lodzi polonezem caro+ (jest w nim kontrolka od swiatel stopu ktora gasnie po pierwszym wcisnici pedalu hamulca). i udalo mi sie od tankowania przejechac 70 km bez naciskania hamulca. Pierwsze nacisniecie miałem dopiero w łodzi i to chyba dopiero na 3 swiatłach. :mrgreen: wiec nie jest to moze najlepsze rozwiazanie, ale zawsze lepsze nic ładowac przez caly czas bez swiatel - bo sie zapomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa sytuacje ekstremalne to o czym piszecie. w 99% przypadkow wystarczajace. a jesli startujesz z pobocza to mozesz celowo wcisnac hamulec. w mojej okolicy nie ma takich stacji benzynowych z ktorych wyjezdzajac spod dystrybutora na droge nie potrzeba hamowac. pierwsze urzadzenie powedrowalo do fiesty mojej zony 2 lata temu, a ze to kobieta to i tlumaczyc jej nie musialem jak to dziala (pewnie by nie zrozumiala), dziala fantastycznie. 1 nacisniecie hamulca nastepuje przy wyjezdzie z podworka , musi chocby zwolnic, zeby zobaczyc czy cos nie jedzie.

 

zazdroszcze wam wyjazdow z domu wprost na droge szybkiego ruchu ( a co jak przejedziecie zjazd do domu? ;-) zawracacie na trawie czy macie miejsca do zawracania :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.