Skocz do zawartości

Automatyczny włącznik świateł


jacabmw

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z koniecznością jazdy na światłach mijania przez całą dobę mam pytanie odnośnie proponowanych Automatycznych Włączników Świateł np. takich jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item189798445_automatyczny_wlacznik_swiatel_od_ss.html

Czy instalacja takiego "wynalazku" jest możliwa w E39? i czy jest bezpieczna? może ktoś już instalował takie coś? Chyba przyznacie, że instalacja tego ułatwiła by na pewno, nam wszystkim użytkownikom BMW życie i pomogło zaoszczędzić trochę pieniędzy na mandaty :)

 

P.S. Tylko proszę bez tekstów typu "lepiej napisz sobie na kartce - WŁĄCZ ŚWIATŁA" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Po co ci jakis dodatkowy bajer z allegro, przeciez w kompie e39 można ustawić automatyczne włączanie świateł.Jedz do magika który ma interface do kompa to Ci włączy.

Albo kup sobie taki interface na Allegro to sam to włączysz lub wyłączysz jak będziesz miał kaprycho.

 

e39 to jest BMW a nie Skoda1000MB.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tego więcej.

 

Poza autoświatłami, możesz także jak i ja sam to aktywowałem uruchomić funkcję autoblokowania drzwi po przekroczeniu bodajże 3km/h.

Fajna funkcja, nikt do auta ci nie wlezie jak stoisz na czerownym swiatle, a jak żona jezdzi to nikt jej torebki nie buchnie, co się w naszym kraju zdarzalo.

Pozatym włączyłem też funkcję otwierania tylko przednich drzwi kierowcy po pierwszym wciśnieciu przycisku w kluczyku, drugir wciśnięcie otwiera resztę drzwi.

 

Jak pisałem jest tego więcej.

Jedz do magika to Ci poda całą listę i wybierzesz co tobie pasi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem na tym forum ale w innym dziale, wiele nagród twórcom tego auta, ale srogie cięgi za nieszczęsne wyświetlacze które tak często zdychają.

 

Myślę że jeszcze nie raz nas nasze bunie zaskoczą, ja w każdym razie innej marki nie kupię w zyciu.I pozostanę przy e39 jeszcze długo bo najnowsza seria BMW5 nie podoba mi się niestety.

 

Ja lubię jeżdzić samochodem a nie statkiem kosmicznym z dzrzwiami bez listew ochronnych, kto wymyslił :mad2: :( ich usuniecie ?? :cry2: , ten chyba nie mieszka w normalnym kraju :jawdrop: gdzie poza normalnymi autami są też strucle a ich właściciele nie przejmują się obijaniem innego samochodu swoimi drzwiami.Tak przynajmniej mieliśmy jakąś ochronę dzięki tym listewkom a teraz nowe bunie mogą być pięknie obijane.

 

Jest to jednak tylko moja opinia, bo może innym się drzwi bez listew podobają.

 

Ale muszę przyznać że drzwi bez listew przypominają mi troszeczkę jedną z serii Fiata 126p.Wtedy też ktoś wymyślił takie rozwiązanie.

Na usprawiedliwienie dodam jedynie że niektóre modele Audi też nie mają listew, więc zaćmienie umysłowe dotknęło w tej sprawie nie tylko BMW.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jarecki001_BMW5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witaj

 

Po co ci jakis dodatkowy bajer z allegro, przeciez w kompie e39 można ustawić automatyczne włączanie świateł.Jedz do magika który ma interface do kompa to Ci włączy.

 

Pozdrawiam

 

Nie orientujecie się ile taka usluga np. w ASO kosztuje?

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Po co ci jakis dodatkowy bajer z allegro, przeciez w kompie e39 można ustawić automatyczne włączanie świateł.Jedz do magika który ma interface do kompa to Ci włączy.

Albo kup sobie taki interface na Allegro to sam to włączysz lub wyłączysz jak będziesz miał kaprycho.

 

e39 to jest BMW a nie Skoda1000MB.

 

Pozdrawiam

 

Powiedz mi Jarecki001_BMW5 , czy sam się podpinasz do kompa czy jeździsz do kogoś ?

Pozdrawiam,

Pavlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pierwszy raz robiłem to u magika w szczecinie i kosztowało mnie to 80 zeta.Jednak teraz sam robię wiekszośc drobnych i średnich napraw w mojej buni więc dlatego też kupiłem na allegro interface i po podłączeniu do laptopa mogę dokonywać zmian ustawień oraz kasować pewne rzeczy sam w mojej buni.

 

Za interface zapłaciłem lekko ponad 200 pln i działa bez zarzutu.

 

Dzięki temu żaden magik juz mi w aucie nie grzebie i dzięki Bogu że tak jest :D , bo jak do tej pory nie spotkałem machnika który byłby dobry.Większośc mechaników u których kiedys naprawiałem moją poprzednią i obecna bunię to naciągacze/oszuści i barany jeżeli chodzi o naprawy.Oczywiście wszyscy oni uważaja klienta za potencjanego idiotę któremu da się wcisnąć byle bajer i klient uwierzy.

 

A jeżeli już zdarza mi się konieczność wizyty w warsztacie to mechanik po kilku minutach ma juz dośc mojego bezczelnego patrzenia mu się na łapy.Ale jak ktoś kiedys powiedział, objawem największego zaufania jest ciągła kontrola :cool2: .

 

Pozdrawiam

Jarecki001_BMW5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakiego softu używasz ?

Ja mam CarSofta 6.4.1 i nie widziałem tam funkcji do automatycznie zapalających się świateł, a z chęcią bym sobie odpalił taką funkcję.

A BMW Scan nie ma tej funkcji?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Używam CarSofta ale w tej chwili jestem poza miejscem zamieszkania a wracam do chałupy dopiero pod sam koniec maja.Wtedy chętnie podam wersję albo podeślę na email pliki programu jeżeli podacie mi swój email.

 

Jednak polecam wcześniej poszukać na necie, ja swoją wersję sciagnąłem z netu, z jakiejś rosyjskiej strony.

 

Pozdrawiam

Jarecki001_BMW5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 6.1.4 i nie ma tam takich opcji, chyba że to sie robi za pomac kodowania ale nie wiem skad wziac instrukcje i kody żeby to zrobic. bo w programie jest taka funkcja kodowania.

 

Własnie odpaliłem program i sa tam takie opcje jak selektywne otwieranie drzwi i automatyczne zamykanie :) wystarczy zanaczyc ptaszkiem

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwowniłem do ASO w Zielonej Górze, ustawienie włączania świateł kosztuje u nich 180 zł. Drogo.

To sa nasze polskie paranoje. Przeciez to tak naprawde 5 min. pracy!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwowniłem do ASO w Zielonej Górze, ustawienie włączania świateł kosztuje u nich 180 zł. Drogo.

 

Przed wejsciem w zycie nowelizacji kodeksu pewnie brali za ta usluge z 50zl. Zwiekszyl sie popyt to i cena poszla w gore :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Ciekawe jak to wygląda w innych ASO. Może popytajcie i dajcie znać na forum!! Serwisy mają różne ceny.

Na Czerniakowskiej powiedzili mi, ze to bedzie w cenie podpiecia pod kompa - 250 zl- ale to bylo prawie 2 miesiace temu.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Tak dla jasności - w starszych piątkach nie można ustawić w sofcie automatycznego włączania świateł.

 

tzn. których starszych bo mam 99 miałem 98 i dało rade

 

Pozatym jak czytam te posty to wynika z nim że żaden no ,może oprócz dwóch/z kolegów nie był nigdyw ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarczy podjechać do gościa, który jest elektrykiem samochodowym, albo do tych co zakładają autoalarmy. Założenie takiego ustrojstwa, które samo włącza światła i podświetla zegary po przekręceniu kluczyka ( z 5 sekundowym opóźnieniem, żeby zbytnio akumulatora nie rozładowywać ) i które ma obejście tzn, że można je ręcznie wyłączyć jednym pstryknięciem, kosztuje 80zł i jest to kilkadziesiąt minut roboty. Ja mam to założone i jest ok. Polecam.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.