Skocz do zawartości

jak wzmocnic swiatla


suchy 999

Rekomendowane odpowiedzi

myjesz lampy i jesli ci malo to widzialem wzmacniacze swiatel, bylo to urzadzenie ktore montowalo sie bezposrednio przy lampie i ono stabilizowalo napiecie na zarowke na 14V, jak wiadomo napiecie sie obniza na kablach, przekaznikach, przelacznikach itd czasem nawet do 11V (co jest utrata 20-30%). ale chyba najlepiej jest zakupic zestaw ksenonow , teraz za okolo 500zl kupisz komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenonki jak najbardziej, ale w tym momencie mycie "oczu" Cię nie minie.... Soczewki w tych autach lubią pokryć się nalotem, a wtedy cała frajda z posiadania ksenonów sprowadzi się do oślepiania innych kierowców zamiast drogi.

 

Ja zainwestowałem w ksenony i jestem zadowolony, ale po dniu jeżdżenia rozebrałem lampy i wypucowałem szkło, soczewki i odbłyśnik. Efekt - da się normalnie patrzeć na włączoną lampę, a przy tym świeci super. Kupiłem palniki 4300K, bo 6000K wg mnie za bardzo "dają po oczach" a za mało na asfalt. Światło cieplejsze (to też moja opinia) wbrew wszystkim reklamom oświetla bardzo dobrze a przy tym nie budzi podejrzeń "miśków" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ksenonki w e34 są nie dokonica legalne mi policja zabrała dowót poniewasz brak systemu czyszczenia szyb reflektorów naszczescie nidopatrzył sie braku samo poziomowania reflektorów mandat był spory i moje ksenony oddałem szwagrowi do ciągnika Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ksenonki w e34 są nie dokonica legalne mi policja zabrała dowót poniewasz brak systemu czyszczenia szyb reflektorów naszczescie nidopatrzył sie braku samo poziomowania reflektorów mandat był spory i moje ksenony oddałem szwagrowi do ciągnika Pozdrawiam

 

to sie dałeś zrobić w konia.

 

pierwsze xenony /nawet w bmw/ były bez poziomowania i bez systemu oczyszczania.

systemy te maja być w samochodach wyprodukowanych po danym roku./ niestety nie wiem którym, ale e34,32,30 to nie dotyczy/

 

policjant miałby prawo zabrać ci dowód gdybyś włożył hid-y np do corsy 2005.

 

podobna sprawę miałem w moim fiacie 125p z 1969 roku.

w nim nie było fabrycznie montowanych pasów bezpieczeństwa i moglem nim jeździć bez zamontowanych pasów /ale ze wzg. ze nie chce mi sie tłumaczyć deklom historii 125p to założyłem pasy. /

 

 

- już w kurtce dołączam do kubu HID 6000K :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ksenonki w e34 są nie dokonica legalne mi policja zabrała dowót poniewasz brak systemu czyszczenia szyb reflektorów naszczescie nidopatrzył sie braku samo poziomowania reflektorów mandat był spory i moje ksenony oddałem szwagrowi do ciągnika Pozdrawiam
pewnie nawet xenonu nie widziales z bliska a co mowic o montazu itp. a z tym ciagnikiem to bylo lepiej napisac ze do latarki sobie zamonotowales brzmi tak samo wiarygodnie chcialbym zobaczyc ten ciagnik :mad2: :modlitwa:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam latarke z HID`em :-) akumulator 12V 8Ah przetwornica i lampa z mercedesa okularnika :-) smuga swiatla powala . i ma taki zajefajny odcien . lekko zielonkawy. wie kto jaka to temp barwowa? 6000 jak dla mnie za niebieskie, bede do auta montowal 4700.

 

p.s. samopoziomowanie i oczyszczanie bylo obowiazkowe chyba od 1999-2000, poza tym ten przepis dotyczyl warunkow jakie ma spelniac nowoprodukowane auto, czyli dotyczy producentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze xenony mialy e32 juz w 93 roku i nie mialy one poziomowania. Aktualnie mam samorobne bixenony a spryskiwanie juz mialem w autku. W ciagu najblizszych dni zakladam 2 nowe reflektory i zestaw xenonow Xtec lub Speedmax bo to jedyne pozadne zestawy na naszym rynku i posiadaja homologacje.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.