Skocz do zawartości

BMW 730 i 735


Krecik0806

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow!! Mam pytanko - a własciwie moj kolega bo chce kupic BMW E32 730 (tylko nie V8) lub 735 powiedzcie na co najbardzie musi zwrocic uwage i jakie jest spalanie takiego BMW - to go chyba najbardziej interesuje.Pozdrawiam Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem (miałem 730 M30 i zamiełem na 750 M70) M30 to silnik za słaby, za mało elastyczny i już automatyczną skrzynią wogóle nie radzący sobie z samochodem.

 

Oczywiście najlepiej M70 w najgorszym razie M60 czyli własnie V8 które nie wiem dlaczego nie chce Twój kolega.

 

Mnie M30 na gazie w mieście palił około 22 - 24 litrów a na trasie 15 - 17 lit.

 

M70 w mieście mie nie wiele więcej pali (około 30) a na trasie tyle samo co M30

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wiem jak 730 ale ja mam 735 i nie pali mi 20 czy 30 litrów w mieście, nie jezdze wolno jednak spalania 15l w miescie naprawde nie przekraczam a kiedy chce sie pobawić w ekonomiczną jazdę to pali 13litrów a na trasie nawet 10, oczywiście nie przy 200km/h tylko przy 100km/h, niech kupuje ten twój kumpel 735, raczej nie 730 bo spalanie podobne a różnica w mocy jednak zauważalna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wiem jak 730 ale ja mam 735 i nie pali mi 20 czy 30 litrów w mieście, nie jezdze wolno jednak spalania 15l w miescie naprawde nie przekraczam a kiedy chce sie pobawić w ekonomiczną jazdę to pali 13litrów a na trasie nawet 10, oczywiście nie przy 200km/h tylko przy 100km/h, niech kupuje ten twój kumpel 735, raczej nie 730 bo spalanie podobne a różnica w mocy jednak zauważalna!!!

 

Te 15 litrów strasznie mało, naprawde. Mówisz o spalaniu gazu oczywiście i bez instalacji wtryskowej tylko 2 gen?

 

Mnie V12 w mieście pali okolo 21 - 23 benzyny 98 wieć 30 litrów gazu to w sam raz - przy instalacji 2 gen oczywiscie - przy wtryskach powinno byc tyle samo co benzyny

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mu powiem ze mi 730 v8 pali mniej niz 730 m30 - 3.0 v8 to chyba najmniej palacy silnik w e32 ...

 

 

jezeli juz chce m30 to tylko 3,5 z manualna skrzynia - bez gazu bedzie palil ok 16 litrow w miescie ( oczywiscie zalezy jeszcze jakie miasto ) i ok 10-11 na trasie ( tez zalezy jak kto jezdzi ) ... moc jest juz wystarczajaca ( mozna nawet postraszyc 750 na gazie - a nawet ja objechac )

 

gdy kupi z gazem lub zalozy gaz to spaania wzrosna ( w zaleznosci od instalcji - ale pewnie kupi lub zalozy II gen - wtedy tylko blos go uratuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki przeraża mnie to co piszecie, mam 2 generacje, landi renzo, wielki parownik, przebudowany układ doprowadzania powietrza(klapa za przepływomierzem oraz zawór jednostronny w połowie układu który ewentualny strzał niweluje, do tego stożek, nie ma dla mnie różnicy pomiędzy jazdą na gazie i na benzynie-w sensie mocy. Przejechałem 52 tyś km i strzelił raz gdy brakło gazu a jeszcze mu dałem w ostatniej chwili po dupie, nie widze sensu w sekwencji do 3,5l, nie wiem może mam szczescie ale pali 13 w mieście i to nie kit, może to kwestia gazownika, polecam Łódz, STEFANOWSKI NAGAZ, najlepsi w kraju!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak chłopak chce kupić 6 w rzędzie to dobrze ale v8 rzeczywiście mniej pali tylko że Pb a na gazie jeżeli v8 to tylko swkwencja(nie tania),

a co do M30B30 to też jest nieźle tylko w manualu.

Mam taką ins. gazowa I gen. blos wywaliłem kata, na trasie 12l miasto 15-16l gazu przyspieszenie na Pb poniżej 10s uważam że jest przyzwoicie jak na silnik z 300tys. przebiegu.

Myśle że R6 jest mniej kosztowny w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wcale koledze nie dziwię, że nie chce V8. Silniki M30 czy to 3l czy 3.5 to najbardziej niezawodne jednostki montowane w E32. V8 napewno ładniej pracuje może i nawet mniej pali ale zazwyczaj jest bardziej kłopotliwy i kosztowny w serwisowaniu. Zresztą wystarczy poczytać na forum jak wiele osób bezskutecznie szuka przyczyny nierównej pracy itp.

 

Prostota budowy M30 po kilkunastu latach staje się jego wielką zaletą bo mamy tu nieskomplikowany układ zapłonowy czyli przwody WN i kopułkę bez żadnych cewek, fajek pozatym V8 ma chyba dwie sondy lambda (jeśli się mylę to poprawcie).

 

Osiągi w wesji 3l i manualu nie są wcale takie złe autoamt odbiera ok 2s w sprincie do 100.

 

W kwestii gazu to raczej tylko sekwencja, instlacja I cz II gen odbiera sporo mocy czy to na gazie czy na benzynie i jeszcze więcej przyjemności z jazdy przy ogromnym spalaniu i strzałach.

 

Stwierdzenie, że M30 spali 13l w mieście to KOSMICZNA BZDURA tak samo jak mówienie, że nie traci mocy :duh: Miałem 730 na takiej instalacji i na trasie potrafiłem zejść poniżej 12 l ale w mieście min. 20l.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za stwierdzenie że moje słowa to kosmiczna bzdura, nie kłamię mówiąc że moja 735 pali 13-15 litrów w mieście(lpg), nie wiem jakie miałeś auto i jaką instalację jednak uważam iż stwierdzenie że 7-ka musi palić 20 litrów gazu to jest dopiero kosmiczna bzdura!!! myśl co chcesz ale znam jeszcze 3 siódemki i żadna nie pali przy normalnej jeżdzie 20 litrów w mieście, poczytaj opinie użytkowników 735 na otomoto, chyba nie tylko mnie auto pali tak mało,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam się z tobą w 100% i rozumiem, że skoro jednemu pali 13 a drugiemu 30 to kwestia stylu jazdy, zużycia auta, instalacji, regulacji itd, nie oceniajmy więc słów innych użytkowników na podstawia tylko własnych opinii.

ps. Wiem że spora cześć z was nie lubi gazowania betek jednak ja moją pokonuje 80 tyś rocznie i nie mogę sobie pozwolić na pb, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za stwierdzenie że moje słowa to kosmiczna bzdura, nie kłamię mówiąc że moja 735 pali 13-15 litrów w mieście(lpg

tyle to spali omega B 2.0 albo passat B5 1.8 na gazie ale nie E32 :mad2:

 

myśl co chcesz ale znam jeszcze 3 siódemki i żadna nie pali przy normalnej jeżdzie 20 litrów w mieście, poczytaj opinie użytkowników 735 na otomoto, chyba nie tylko mnie auto pali tak mało,

taak a ja znam wiele osób, które kupowały na podstawie różnych takich opinii i opowieści auta z dużymi silnikami (bo wcale tak dużo nie palą) po czym rozstawały się z nimi bardzo szybko jak po paru tankowaniach czar pryskał.

 

W prospekcie stoi napisane spalanie E32 735 miasto 16,8l manual 17,6l automat chodzi oczywiście o benzynę, na gazie I czy II gen spalanie jest o wiele wyższe.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za stwierdzenie że moje słowa to kosmiczna bzdura, nie kłamię mówiąc że moja 735 pali 13-15 litrów w mieście(lpg

tyle to spali omega B 2.0 albo passat B5 1.8 na gazie ale nie E32 :mad2:

 

myśl co chcesz ale znam jeszcze 3 siódemki i żadna nie pali przy normalnej jeżdzie 20 litrów w mieście, poczytaj opinie użytkowników 735 na otomoto, chyba nie tylko mnie auto pali tak mało,

taak a ja znam wiele osób, które kupowały na podstawie różnych takich opinii i opowieści auta z dużymi silnikami (bo wcale tak dużo nie palą) po czym rozstawały się z nimi bardzo szybko jak po paru tankowaniach czar pryskał.

 

W prospekcie stoi napisane spalanie E32 735 miasto 16,8l manual 17,6l automat chodzi oczywiście o benzynę, na gazie I czy II gen spalanie jest o wiele wyższe.

 

No tak najlepiej niech sie wypowiadają Ci co E32 na oczy nie widzieli E32 730i Miasto:16-17l LPG, Trasa: 12-12,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaje się, masz racje e32 pali 30 litrów, już szczęśliwy????

ważne że masz racje bo tak i już!!!

:duh:

w sumie to rozumiem cię bardzo dobrze, zaraz powiesz że alfa 156 jest fajniejsza od e32 itd....

w każdym razie nie oponuję już wcale, pisz co chcesz, ja tam jak ktoś ma alfe to mu nie ufam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to rozumiem cię bardzo dobrze, zaraz powiesz że alfa 156 jest fajniejsza od e32 itd....

w każdym razie nie oponuję już wcale, pisz co chcesz, ja tam jak ktoś ma alfe to mu nie ufam...

Polecam szczególnie z silnikiem 2.4JTD 150KM.

 

BTW oprócz alfy miałem tyle innych samochodów (w tym E32), że nie muszę się opierać na opiniach z otomoto pisanych przez mitomanów oraz dzieci neostrady.

 

Powtarzam wg producenta spalanie benzyny E32/735 16,8/17,6 jeśli twierdzisz, że spali ci w mieście 13 l GAZU to faktycznie nie ma o czym dyskutować.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sądzę że nie ma o czym dyskutować, acha obejrzyj test zderzeniowy swojej alfy 156 :D , warto mieć takie auto jeśli lubi się ostrą jazdę, od razu człowiek docenia życie, pozdrawiam :lol:

Nie widzę związku między testem zderzeniowy AR 156 a spalaniem E32 rozumiem, że chciałeś tylko sobie poprawić samopoczucie ? Podejrzewam, że gdybyś zobaczył crash test E32 przeprowadzony wg obecnie obowiązujących norm to pewnie byś się nieźle zdziwił - E36 wypadło fatalnie.

Nie wiem czemu zamiast odnieść się do danych producenta BMW odnośnie spalania E32/735 czynisz głupawe aluzje nt. Alfa Romeo i ich właścicieli może brak ci argumentów.

 

Jako, że dyskusja schodzi do poziomu piaskownicy nie będę kontynuować tej pasjonującej wymiany zdań. KONIEC KROPKA :mrgreen:

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brak mi ARGUMENTóW bo skoro zmieniłeś e32 na alfe i jeszcze bronisz jej wytrzymałości zderzeniowej to chyba jesteś chory bo alfa wypadła najgorzej w klasie, poprostu się rozpadła, a test e32 wg starych norm był dla auta cięższy ponieważ zderzenie czołowe obejmowało kontakt z większą powierzchnią przeszkody i predkość 60km/h, poczytaj troche a potem mów, aha nie porównuj e36 do e32, to smieszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna porownywac rasowego buhaja ( e32 ) do cielaczka ( AR 156 ) :twisted2:

Co do spalania to dane producenta sa czesto poboznymi zyczeniami.Skoro podaje on ze e32 pali 16 z ogonkiem to w rzeczywistosci jest to 17 i wiecej.Chodzi oczywiscie o auto NOWE , wiec jakie jest spalanie auta ponad 10 -cio letniego :mrgreen:

e32 i 13 ltr. gazu to chyba z silnikiem 1.6 :jawdrop: i to przy jezdzie na emeryta :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.