Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
ten X-cess 5W40? w sumie juz sam nie wiem który jest najlepszy do diesla

 

Wszystkie posiadające aprobatę BMW będą ok, X-Cess jak najbardziej bdb olej jeśli twój samochód spełnia normy Eu3, jeśli spełnia Eu4 to proponuje Motul X-Clean 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auto mam z Anglii. Co ciekawe wyspiarze w serwisie BMW lali zawsze Shell Helix 5W30. Po sprowadzeniu zmieniłem na syntetyk Motul Specific 5W40 LL-04 i w tym miesiącu zrobię trzecią wymiane na ten olej. Nie miałem z nim nigdy problemu. Oleju nie ubywa. Używam filtrów Mann. Tym razem wymianiam powietrza, paliwa i oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
dzisiaj bedac w serwisie z czesciami zapytałem sie ile za 6 l oleju ze specyfikacja bmw long life 04? Pan powiedział ze nie ma takiego. wiec zapytałem sie o jakiś inny long life- podał pare typów castrola, mobilai .... , i jakiś dedykowany do opla. za ten do opla powiedział 130 za 6l i powiedział ze raczej roznicy ja nie zauważe:) wiec chyba wezme oPlowski :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzisiaj bedac w serwisie z czesciami zapytałem sie ile za 6 l oleju ze specyfikacja bmw long life 04? Pan powiedział ze nie ma takiego. wiec zapytałem sie o jakiś inny long life- podał pare typów castrola, mobilai .... , i jakiś dedykowany do opla. za ten do opla powiedział 130 za 6l i powiedział ze raczej roznicy ja nie zauważe:) wiec chyba wezme oPlowski :norty:

 

Tu nie chodzi o to aby wziąć byle jaki olej long life ponieważ one są o różnej specyfikacji produkowane do różnych silników. Do silników BMW specyfikacja nazywa się LL-98, 01 lub 04 i tylko takie powinieneś stosować. Pewnie ty nie odczujesz różnicy ale twój silnik z czasem może odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam problem z dobraniem MOTULA do BMW...

 

Czy Motul 8100 X-Clean C3 5w30 będzie OK do M47N?

Spełnia LL-04...

... tak jak 8100 X-Clean + oraz Specific LL-04.

 

Aktualnie mam zalany Mobil Super 3000 i nie jestem do niego przekonany..

VAGi zawsze zalewam Motulem lub Millersem, tylko tam jest mniejszy problem z doborem oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Mam problem z dobraniem MOTULA do BMW...

 

Czy Motul 8100 X-Clean C3 5w30 będzie OK do M47N?

Spełnia LL-04...

... tak jak 8100 X-Clean + oraz Specific LL-04.

 

Aktualnie mam zalany Mobil Super 3000 i nie jestem do niego przekonany..

VAGi zawsze zalewam Motulem lub Millersem, tylko tam jest mniejszy problem z doborem oleju ;)

 

Wszystkie Motule które wymieniłeś są odpowiednie do M47N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja teraz przeszedłem na elfa full syntetyk w dwóch furkach i jestem bardziej niż zadowolony, oczywiście ten olej lej bez dpf.

:arrow: Excellium 0W30

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie ktory olej lepszy Castrol Edge 5w30 czy ten orginalny BMW longlife 5w30 ten longlife tez co 15tys wymiana w 320d? ostatnio mialem OE BMW i po niedzieli bede wymienial bo juz 15tys zrobione ,lać to samo czy Castrola? i przy przebiegu 190tys 5w30 czy moze cos zadszego badz gęsciejszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie ktory olej lepszy Castrol Edge 5w30 czy ten orginalny BMW longlife 5w30 ten longlife tez co 15tys wymiana w 320d? ostatnio mialem OE BMW i po niedzieli bede wymienial bo juz 15tys zrobione ,lać to samo czy Castrola? i przy przebiegu 190tys 5w30 czy moze cos zadszego badz gęsciejszego?

jeden szajs.

moja jeździła całe życie na castrolu.

teraz wrzuciłem elfa i różnicy nie widzę żadnej :mrgreen:

raczej wszystko to marketing.

a po głównych parametrach niby lepszy od castrola.

tu masz tabelę, może pomoże:

SAE-temperatura.jpg

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Przymierzam się do wymiany oleju, co do marki to planuję zakupić Castrola EDGE i teraz pytanie o lepkość - czy zalać 0w40? (ll-04)

 

Z powodu niewielkich przebiegów, poprostu chciałem ułatwić start w zimie i ciągłe dogrzewanie na niewielkich dystansach.

Teraz mam zalany Castrol 5w30, przebieg 170 tysi.

Autem zrobiłem 5 tys km i nie zauważyłem żadnych ubytków oleju.

 

Na stronie Castrola w wyszukiwarce oleju do mojego modelu znalazłem takie oto wyniki:

Zalecany EDGE 0W-40 (a, b)

Dobry EDGE 0W-30

Dopuszczalny EDGE 5W-30

 

Zwrot "dopuszczalny" jakoś tak mało przemawia do mnie:/

 

Co wy na to?

Edytowane przez firebatt
http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A co sadzicie o oleju total quartz 5w40 do 2.0d 136km ? Szukałem info w google czy ktos lał go do 320d i nic nie wyszukalem...

 

Jest to zwykły olej HC który nadaje się do tego silnika, osobiście wolał bym zalać coś na bazie syntetycznej np. Liqui Moly Synthoil High tech 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

total to marka elfa teraz.

ja zalałem wiosną elf excelium full- tech 0w30.

parametry TUTAJ

przy cenie rzędu 150zł za 5l. bardzo dobry olej z parametrów, pełen syntetyk i do tego nie znany w bmw a nawet Kubica na nim jeździł :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zbliża się wymiana oleju. Obecnie mam zalany Shell Helix 5W40. Czytałem na forum, że dużo osób leje np. 0W30 lub 5W30. Czy ma sens zmiana oleju z 5W40 na np. 5W30? Chodzi o to czy silnik taką zmianę w ogóle "odczuje"? Druga sprawa to czy marka Shell jest dobrą marką w olejach silnikowych? Co do ich paliwa nie mam zastrzeżeń. Olej wymieniam co 15 tys. km, więc powinienem stosować olej long life 04? Pacjent E46 320d 150 KM 2004 r. EU4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja bym nie zmieniał.

to bardzo dobry olej.

chyba że jeszcze lepszą jego wersję Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30 .

zobacz 3 posty wyżej wrzuciłem tabelkę czym różni się 5w od 0w.

prawie ten sam zakres z tym że 5w występują półsyntetyki z tym że ten shell do nich nie należy.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym zmienić z tego Shell Helix 5W40 na ten, który proponujesz czyli Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30 to czy przy spuszczaniu oleju metodą grawitacyjną trzeba zastosować płukankę? A jeśli np. zmienił bym Shell Helix 5W40 na Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W40 to płukankę stosować trzeba? Trochę zielony jestem w płynach fizjologicznych samochodów :P

 

Co do mojej opini oleju Shell Helix 5W40 to też nie mam zastrzeżeń. Przy - 30 odpalił z pierwszego strzała. Dłużej trzeba było kręcić ale załapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja użytkowałem go 3 lata i też nie narzekałem.

płukanki nie musisz stosować jak nie używasz bo te oleje są mieszalne.

ja tam zawsze leje płukankę LM tą pro line:

http://www.liqui-moly.pl/images/stories/virtuemart/product/122.jpg

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadszedl czas na zmiane oleju. Moje 320d m47 jezdzilo na polsyntetyku, w lutym zrobilem plukanke i zalalem motula x cessa 5w40. Od wymiany nie dolalem ani grama. Cos tam stan sie troche obnizyl ale nie wymagalo to dolewki. Zrobilem juz 11 tys i chce wymienic. Znalazlem tego motula we wroclawiu za 150 zl banka 5 l. Jednak w innym sklepie znalazlem oryginalny olej bmw po 30 zl za litr czyli tez wychodzi 150 zl. Kupilem u goscia jeszcze filtr mann i rolke napinacza klimy wszystko w sumie 265 zl. Za olej po rabacie wyszlo 135 zl. Czy ktos uzywal ori oleju BMW 5w40 ? Jest on lepszy/gorszy od ww motula ? 135 zl za ori olej 5 l to dobra cena ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.