Skocz do zawartości

TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien


tudm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 807
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Eeej dajecie rozmiar 225/45/17 ale to nie ten :D.

Idąc dalej still to go:

- wirus (będę zbierał listę chętnych w grupie będzie dużo taniej),

rozmiar sobie sam dobierz jaki Ci pasuje.

ja jestem pierwszy chetny do tej grupy.wirus chodzi mi juz jakis czas po glowie :roll2:

No to jak będzie po wirusie to wskazane nowe opony i co najmniej 225 bo inaczej kłopoty z trakcją gwarantowane ;)

 

Pisząc o rozmiarze miałem na myśli średnicę, skąd wiecie, że 17" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz padly propozycje opon z gornej polki, mozesz tez rozwazyc Michelin Pilot Sport PS2. Wiem, nie sa tanie i moze nie najlepsze na mokrym (wedlug testow) za to jedne z najlepszych na suchym (wedlug testow). W miare ciche, z malym wspolczynikiem oporow toczenia i nie zuzywaja sie tak szybko - mam je juz 3 sezon a nie wiele biznika stracily od nowosci. I chyba najmniej wazne, ale wygladaja calkiem calkiem.

 

Lub, tansza alternatywa - Falken 452 - kolega ma i sobie chawali. Maja tez duzo pochlebnych opini na forach w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ContiSportContact 3

 

Ja co prawda mam Conti 2, ale uważam że opona jest fenomenalna. Przetestowana na suchym , na mokrym, na torze , na oesach. Jesli bede musiał zmienić, to na 3-jki. Planowałem Michelina PSP ale jakoś wole Conti :D

podpisuję sie pod tym obiema rękami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko a więc: bezpieczniki, przycisk do otwierania, nawet sam zamek i w życiu bym nie pomyślał, że poniższa wypowiedź będzie słuszna (myślę jak w takiej klasie samochodu może się kabel przełamać).....

 

to może wiązka elektryczna która idzie do klapy

 

Zobaczcie co znalazłem :/

http://images25.fotosik.pl/215/ebd8abc77897527e.jpg

 

Po lutowaniu i zabezpieczeniu klapa otwiera się i z przycisku i z kluczyka.

Dodatkowo ustał efekt szybkiego migania (jakby spalona żarówka) lewego kierunkowskazu przy pierwszym włączeniu (przy kolejnym włączeniu działa ze normalną prędkością).

 

 

Kupiłem tuleje wahacza tylnego i powoli się wymieni.

 

P.S. Czy ktoś z Was wymieniał tuleje na ramie pomocniczej tylnego zawieszenia?

 

 

Możesz zrobić trochę inną fotke tak żebył mogł 100% stwierdzić która to wziązka i skąd ją wytargałeś . Czy były problemy przy wyciaganiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziłem wszystko a więc: bezpieczniki, przycisk do otwierania, nawet sam zamek i w życiu bym nie pomyślał, że poniższa wypowiedź będzie słuszna (myślę jak w takiej klasie samochodu może się kabel przełamać).....

 

to może wiązka elektryczna która idzie do klapy

 

Zobaczcie co znalazłem :/

http://images25.fotosik.pl/215/ebd8abc77897527e.jpg

 

Po lutowaniu i zabezpieczeniu klapa otwiera się i z przycisku i z kluczyka.

Dodatkowo ustał efekt szybkiego migania (jakby spalona żarówka) lewego kierunkowskazu przy pierwszym włączeniu (przy kolejnym włączeniu działa ze normalną prędkością).

 

 

Kupiłem tuleje wahacza tylnego i powoli się wymieni.

 

P.S. Czy ktoś z Was wymieniał tuleje na ramie pomocniczej tylnego zawieszenia?

 

 

Możesz zrobić trochę inną fotke tak żebył mogł 100% stwierdzić która to wziązka i skąd ją wytargałeś . Czy były problemy przy wyciaganiu ?

 

Mówisz i masz:

i tu miały być zdjęcia ale problem z hostingiem, gdzie te zdjęcia wrzucać by to działało? chyba, że konto premium

działa:

http://images33.fotosik.pl/415/6df5507be1e29954med.jpg

http://images48.fotosik.pl/36/c0f8a3f7287944efmed.jpg

 

Nie ma problemu z demontażem, delikatnie ściągnij gumową osłonę i kable są Twoje.

Jak masz wystarczająco dużo zaangażowania i motywacji to możesz kable poluzować w przedziale bagażowym.

 

Wszystko zależy jaki będziesz chciał mieć dostęp.

 

 

Nerki pomalowane - czarny mat, zrobię fotki i może jeszcze dziś wrzucę.

 

Załatwiam byle jakie opony na szybko to może dam fotki jak wygląda na nowych felach.

Edytowane przez tudm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Załatwiam byle jakie opony na szybko to może dam fotki ''

a my się tak tu męczymy , ja nawet z komórki w łóżku odpisywałem o opony :duh: no nic , te nerki , sprayem je dałeś ? no ale chyba pasuje zedrzeć ten chrom jakoś , własciwie to po co przepłacać za nowe jak tylko obwódki są chromowane w oryginalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
''Załatwiam byle jakie opony na szybko to może dam fotki ''

my się tak tu męczymy , ja nawet z komórki w łóżku odpisywałem o opony :duh: no nic , te nerki , sprayem je dałeś ? no ale chyba pasuje zedrzeć ten chrom jakoś , własciwie to po co przepłacać za nowe jak tylko obwódki są chromowane w oryginalnych

 

'Byle jakie opony' takie na sztuke nieodplatnie by tylko Wam/sobie zaprezentowac fele ale jak nie to nie;).

Docelowo opony beda nowe cos z klasy HP.

Myslalem ze mnie lepiej poznales i wiesz, ze 'byle jakie' nie wchodzi w rachube.

 

BTW ja tez z tele klikam, E51 nawet daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Załatwiam byle jakie opony na szybko to może dam fotki ''

my się tak tu męczymy , ja nawet z komórki w łóżku odpisywałem o opony :duh: no nic , te nerki , sprayem je dałeś ? no ale chyba pasuje zedrzeć ten chrom jakoś , własciwie to po co przepłacać za nowe jak tylko obwódki są chromowane w oryginalnych

 

'Byle jakie opony' takie na sztuke nieodplatnie by tylko Wam/sobie zaprezentowac fele ale jak nie to nie;).

Docelowo opony beda nowe cos z klasy HP.

Myslalem ze mnie lepiej poznales i wiesz, ze 'byle jakie' nie wchodzi w rachube.

 

BTW ja tez z tele klikam, E51 nawet daje rade.

 

czesto z wyrka piszę bo wieczorem córka mi laptopa zabiera więc albo z komóry albo .... PS3 :mrgreen: co do opon to szkoda zakładać bo każde założenie w jakiś sposób niszczy felgę , załóż te co będziesz na nich jeżdził jak kupisz no ale klasy HP ?? normalnie jak mój laptop :twisted2: masz gust widzę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...co do opon to szkoda zakładać bo każde założenie w jakiś sposób niszczy felgę , załóż te co będziesz na nich jeżdził jak kupisz no ale klasy HP ?? normalnie jak mój laptop :twisted2: masz gust widzę :cool2:...

I tu masz rację szczególnie, że konstrukcja/wygląd tych felg wymuszą obchodzenia się jak z jajkiem.

 

Teraz malowanie, będziemy potrzebowali:

- aceton do oczyszczenia powierzchni,

- podkład,

- farba (wiadomo czarny mat, kto wie o co chodzi to się uśmiechnie :twisted2:),

- standardowe narzędzia,

- czas: 15min malowanie, 2h schnięcie,

 

Wyszło to tak, naprawdę jestem b.zadowolony:

http://images24.fotosik.pl/301/4d9487c65513be64med.jpg

 

Jak coś to wrzucę więcej fotek jak coś ruszę z hostingiem.

 

A o to powód dla którego muszę zaktualizować listę modyfikacji:

http://images29.fotosik.pl/300/e95297d61681953emed.jpg

Chyba załapałem bakcyla na ATV.

 

Na dniach myślę, że rozwiąże problem załączania zdjęć dzięki uprzejmości firmy klik - ALUTEC.

 

To do:

- hak i laweta :oops: na coś podobnego jak wyżej i... może znajdę w końcu sponsora konkreta który "zamknie oczy" :modlitwa: i powie JEDZIESZ a wtedy i ten i następny projekt stanie się lekki w postępach jak aluminium :twisted: - kto wie o co chodzi to zrozumie przesłanie.

- czarne nerki - DONE 2008-11-30 by TUDM,

- dobra opona na lato,

- wirus (będę zbierał listę chętnych w grupie będzie raźniej i taniej),

- big IC a jak już będzie ostro to big suszarka,

- wydech z kwasówki,

- zawieszenie gwintowane,

- oryginał ksenon,

- dobry hamulec, klocek i przewody w oplocie stalowym,

- lusterka a'la M3,

- lotka tył,

- pełny M-pakiet,

- lambo doors :/?!,

- audio/wideo: monitor 16:9, nawigacja DVD wraz 3d view, LCD w zagłówkach, odtwarzacz DVD oraz wejście AVI pod aparat itp. i generalnie dobre granie,

- moduł bluetooth do telefonu/innych urządzeń,

- alcantara cała tapicerka,

- wyczynowy fotel kierownika,

- zmiana koloru ?!,

 

Długa lista...

Edytowane przez tudm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam mieszane uczucia co do czarnych nerek.kupilem,czekaja na zamontowanie,ale sie moze okazac ze beda tanio do kupienia.

niewiem moze cos zle ze mna ale jakos mam zle przeczucia jak to bedzie wyglalo :worried:

tudm naprawde jestes zadowolony z efektu jaki one daja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kurde ja mam mieszane uczucia co do czarnych nerek.kupilem,czekaja na zamontowanie,ale sie moze okazac ze beda tanio do kupienia.

niewiem moze cos zle ze mna ale jakos mam zle przeczucia jak to bedzie wyglalo :worried:

tudm naprawde jestes zadowolony z efektu jaki one daja?

 

Tak, mi sie bardzo podoba i bylo warto zaryzykowac zniszczenie oryginalnych czesci i poswiecenie wlasnego snu.

Pamietaj o tym ze ja mam:

- listwy shadow line,

- jasny lakier,

- asystent parkowania i wydech czarny,

- moze mam fele czarne ?

- przyciemnione szyby,

- nowe lusterka pewnie beda czarne,

- czarny dach wzorem CSL'a,

Tak, ze nic sie nie dzieje tu z przypadku.

 

Dwie informacje jestem Wam dluzny:

- angel eyes, jedna z przetwornic ulegla uszkodzeniu i jak sie dowiedzialem byla wadliwa partia i przeslano mi dwie nowe sztuki, uczciwy i konkretny sprzedawca z allegro,

- moj zmeczony aku po doladowanie profesjonalnym prostownikie (w Firmie wozki widlowe stanely ;) ) 12h niskim pradem bateria trzyma jak nowa. 100Ah to jednak duzo na M47. Pamietajcie, ze mozma ladowac pod maska bez odpinania klem tylko malym pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do opon to szkoda zakładać bo każde założenie w jakiś sposób niszczy felgę , załóż te co będziesz na nich jeżdził jak kupisz no ale klasy HP ?? normalnie jak mój laptop :twisted2: masz gust widzę :cool2:...

I tu masz rację szczególnie, że konstrukcja/wygląd tych felg wymuszą obchodzenia się jak z jajkiem.

 

Teraz malowanie, będziemy potrzebowali:

- aceton do oczyszczenia powierzchni,

- podkład,

- farba (wiadomo czarny mat, kto wie o co chodzi to się uśmiechnie :twisted2:),

- standardowe narzędzia,

- czas: 15min malowanie, 2h schnięcie,

 

Wyszło to tak, naprawdę jestem b.zadowolony:

http://images24.fotosik.pl/301/4d9487c65513be64med.jpg

 

Jak coś to wrzucę więcej fotek jak coś ruszę z hostingiem.

 

A o to powód dla którego muszę zaktualizować listę modyfikacji:

http://images29.fotosik.pl/300/e95297d61681953emed.jpg

Chyba załapałem bakcyla na ATV.

 

Na dniach myślę, że rozwiąże problem załączania zdjęć dzięki uprzejmości firmy ALUTEC.

 

To do:

- hak i laweta :oops: na coś podobnego jak wyżej i... może znajdę w końcu sponsora konkreta który "zamknie oczy" :modlitwa: i powie JEDZIESZ a wtedy i ten i następny projekt stanie się lekki w postępach jak aluminium :twisted: - kto wie o co chodzi to zrozumie przesłanie.

- czarne nerki - DONE 2008-11-30 by TUDM,

- dobra opona na lato,

- wirus (będę zbierał listę chętnych w grupie będzie raźniej i taniej),

- big IC a jak już będzie ostro to big suszarka,

- wydech z kwasówki,

- zawieszenie gwintowane,

- oryginał ksenon,

- dobry hamulec, klocek i przewody w oplocie stalowym,

- lusterka a'la M3,

- lotka tył,

- pełny M-pakiet,

- lambo doors :/?!,

- audio/wideo: monitor 16:9, nawigacja DVD wraz 3d view, LCD w zagłówkach, odtwarzacz DVD oraz wejście AVI pod aparat itp. i generalnie dobre granie,

- moduł bluetooth do telefonu/innych urządzeń,

- alcantara cała tapicerka,

- wyczynowy fotel kierownika,

- zmiana koloru ?!,

 

Długa lista...

łomatko :duh: chcesz z tym autem się zestarzeć ? przecież już jest dawno E90 , dał byś jakąś recptę na to żeby mi się tak chciało jak mi sie nie chce to bym te nerki może zrobił no bo 200 zł wywalać bez sensu na czarne , bezsens :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właściwie to myślałem o tym już dawno by "dać sobie spokój".

Jestem świadom, że zaangażowania, czasu i poniesionych kosztów mogę nie odzyskać.

Szczególnie teraz gdy na kolejne modyfikację (nie mówię o bieżących naprawach) ponoszę większe i większe koszta a w życiu są i inne potrzeby.

Drugi również istotny argument to czas. Pracuję długo i intensywnie nawet w weekendy i czasem brak mi czasu (zła organizacja czasu) dla rodziny, przyjaciół, domu już nie wspomnę o sobie wypoczynku itp.

 

Więc korzystając z tej okazji chciałbym podziękować Wam, szanowni koledzy, za branie czynnego udziału, grom celnych uwag i śledzenie w życiu tego wątku. Za cenne uwagi i te ponad 65.000 odsłon w 1.5 roku za to, że mogłem uczestniczyć w życiu forum, przez już bądź co bądź, 4 lata, za możliwość wzięcia w oficjalnych i nie zlotach.

Tak więc jeszcze raz dziękuję Wam to była przyjemność.

 

 

Proszę niniejszym moderatora o zamknięcie tegoż wątku.

 

 

Z poważaniem,

Sławek - TUDM

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Neeee no ktoś musi to zrobić.

Ktoś musi pokazać, że nie tylko surowa kalkulacja się liczy w życiu, że pasja, hobby, chęć dokonania czegoś własnymi rękoma z wcześniej misternie wykonanym planem, czasem jest ważniejsze od nabycia kolejnego nowszego "dobra", ważniejsze od przespania 12h zamiast 6h.

Więc zataczam szersze kręgi, będę pracował ciężej i wydajniej by dokonać tego co mi po głowie chodzi by na koniec móc uśmiechnąć się sam do siebie i powiedzieć "to jest to", "warto było".

 

Jeszcze dziś kończę samochód Małżonki a potem najbliższa operacja to przegląd wraz z wymianą (w końcu) czujnika poziomu oleju i bodajże czujnika temperatury.

 

Dalsze kroki uzależnione od sukcesów zawodowych i ewentualnej przychylności losu.

 

 

Otrzymuję dużo prośby na PW (piszcie proszę tu w wątku niech żyje własnych/naszym tchnieniem) o większe fotki tapicerki z Alcantar'y więc oto one:

http://images33.fotosik.pl/418/f0e8305a93893848m.jpg

http://images30.fotosik.pl/302/e380b0675c1bfb07m.jpg

http://images37.fotosik.pl/37/0a9d45bb4187da38m.jpg

 

Dzięki firmie DaaDoo – tapicerstwo – KLICK już niebawem zobaczycie kierownice. Nie wiem czy robić w alcantar’a czy skóra i w jaki kolor pójść czekam na sugestie.

 

Niebawem aktualizacja, może nawet czymś Was zaskoczę.

Edytowane przez tudm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeszcze raz dziękuję Wam to była przyjemność.

Proszę niniejszym moderatora o zamknięcie tegoż wątku.

Niebawem aktualizacja, może nawet czymś Was zaskoczę.

zniknalby jeden z lepszych watkow na tym forum.powaznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek naprawde super i glupota byloby go zamykac...

Wogole tudm podziwiam cie za pomysly i wogole za swietna robote :)

 

 

 

PS.

Wracajac do tematu to mnie osobiscie sie cos nie widza te czarne nerki do srebrnego :( do czarnego tak. Chyba ze zrob jakies inne zdjecie samochodu zeby go bylo widac w calosci

 

A co powiesz na nerki w kolorze nadwozia?? Moim zdaniem fajnie wygladaja

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img444.imageshack.us/img444/426/214109maxfm3.jpg

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepiej wysłać - masz pewność, że będzie ideał.

Mogę pomóc z organizacją.

 

Pamiętaj że alcantara jest dwa razy droższa od skóry samochodowej i trudniej się ją wykłada.

Właściciel DaaDoo mówił, że jakby to robił ze skóry to byłoby taniej/szybciej itp.

 

Zbroje się:

http://images46.fotosik.pl/38/3a0b7bae0b623e53.jpg

 

1 – skóra, 2 – wampirek ale fajowszy, 3 – winyl,

Szykuję się „grubsza” modyfikacja ;).

Dotychczas korzystałem ze zwykłych „wampirów” bądź z takich cienkich lateksowych ale nie zdają egzaminu a w pracy nie mogę sobie pozwolić na zabrudzone dłonie więc po testuję i wybiorę faworyta.

Wybrałem tylko trzy modele z bogatych zasobów firmy UNIMET – Stalowa Wola.

Oooo fotka zrobiona na czymś (lubić prezenty od gościa w za dużych spodniach - dzięki chłopaki: Kubba, Łukasz, Rafał za dobry buznes i wieczór w garaż - a dziś "Kac morderca nie ma serca" ) takim co stoi w garażu od wczoraj i będzie również przedmiotem dążenia ku lepszemu i tu pytanie czy chcecie/mogę (moderator?) przy okazji wrzucać to info o progresie?

Tak po prawdzie to już coś robię żeby dało się bezpiecznie jeździć:

http://images48.fotosik.pl/38/7948341fcc99d67a.jpg

 

W najbliższym czasie inspekcja taka po całości i może mały bonus.

 

Aaa no i specjalnie dla Ciebie Riddick pojechałem myć moje jeżdżenie i robić fotki ale nie byłem zadowolony z efektu końcowego więc będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość:

http://images26.fotosik.pl/302/c1928b459cd68737.jpg

 

Fele się sprzedały :D.

By zaoszczędzić czas Małżonki, samochód oddałem do "normalnego" mechanika ;). BTW ale kasują za nawet najprostsze czynności :? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.