Skocz do zawartości

Jakie opony wybrać?


Mark_Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dunlopy Fastresponse to dobry wybór, ceny jednak bywają lepsze.

Polecam przeszukiwanie netu przed zakupem. Jeśli ma się sprecyzowaną markę i typ opony wtedy łatwo odnaleźć najlepszą cenę. Ja tak zrobiłem i zapłaciłem za swoje o 100 zł mniej za sztukę. Polecam też porównywarki cen np. ceneo.pl, skąpiec.pl

Dunlop

Opony letnie SP SPORT 01

225/55 R16 95W osłona felgi, * ** Ceny*: 867,00 zl

w oponytanio.pl tylko 533,10 zl

 

Dunlop

Opony letnie SP SPORT MAXX

225/55 ZR16 95Y osłona felgi, BSW ** Ceny*: 924,55 zl

w oponytanio.pl tylko 536,50 zl

 

Dunlop

Opony letnie SP Sport Fast Response

225/55 R16 95V osłona felgi w przygotowaniu Ceny*: 828,64 zl

w oponytanio.pl tylko 537,00 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Michelin 225/55/16 i nosiło w koleinach.

 

Kupiłem Nokian NRVi 205/60/16 i nie nosi. Średnica (wysokość opony) ta sama, nie ma przekłamań licznika, nie ma utraty komfortu a na naszych drogach auto prowadzi się znacznie spokojniej.

 

Sama opona Nokian NRVi - nie mam zastrzeżeń. Cichutka, bezproblemowe wyważenie, świetna przyczepność... Ponieważ Nokian wprowadza nowy model to NRVi z roczników 2005/06 można kupić taniutko, poniżej 300zł/szt. (wcześniej kosztowały ok. 450zł), np. na Allegro (tak kupiłem).

 

Moim zdaniem powodem, dla którego BMW nie poleca opon 205 jest niska nośność - tylko 92. Wszystkie opony polecane przez BMW mają nośność 94 lub 95. Przy większych silnikach a zwłaszcza wersjach kombi - tylko 95. Można jednak kupić 205 w wersji XL (nośność 96) lub nie przeładowywać auta.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to BMW nie poleca szerokosci 205??? To wlasnie podstawowa wszerokosc, a opon 205/65/15 94 V jest mnóstwo. Rozmiar podawany przez Ciebie 205/60/16 jest na pewno nieprawidłowy do E39, ale nie wiem jak w E34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opon jestem bardzo zadowolony, cichutkie, bardzo dobrze trzymają się drogi zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni,

 

są dość miękkie, odnoszę wrażenie jakby auto miało nieco gorsze przyspieszenie, ale to chyba tylko złudzenie,

 

cena nieco wyższa, ale na opony.pl nie dostaniesz założenia i wyważenia gratis czyli dodatkowo 25 PLN/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja jezdze na pirelli p7, 225/55/16, index predkosci chyba W (w kazdym razie 270 km/h), przejechalem jakies 20 tys. km, zlego slowa nie powiem, nie powiem tez, ze polecam, bo zbytniego porownania w tym samochodzie nie mam, wczesniej byly zalozone jakies jodelki i z pewnoscia bylo duzo glosniej

 

w wulkanizacji jak sie zapytasz, to najczesciej polecaja michelin, zapytasz o pirelli... panie, to badziew itp., ciekawy jestem z czego to wynika, pewnie wiecej pracy maja z wywazaniem pirelli

 

ostatnio dowazalem (na wszelki wypadek) opony na samochodzie, koles z wulkanizacji byl pozytywnie zdziwiony, ze pirelli tak ladnie wyglada i zachowuje sie po takim przebiegu, w takim ciezkim samochodzie - nie znam sie na tym jak powinna wygladac... cos tam wspomnial o wysokim wspolczynniku scieralnosci... whatever :)

 

a, ten koles z wulkanizacji wspomnial, ze yokohamy to super opony, troszke sie tym zdziwilem... ktos na czyms takim jezdzi?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem Bridgestone Turanza ER 300 225/55 R16 (do e39).

Jak założę i pojeżdżę to coś onich napiszę.

Narazie same pozytywy.

Ale przydało by się jeszcze po komplecie Michelin, dunlop, pirelli, yokohama itd. no i wtedy można powiedzieć które najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecic michelin pilot exalto - super bieznik , ciche miekkie kleja sie. w polaczeniu z absem rewelka.Wczesniej mialem p6000 pirelli i za twarde sa....auto sieslizgalo.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba będę musiał wymienić oponki i zastanawiam się nad tymi:

 

http://www.oponytanio.pl/start.html

Mówię o oponie Achilles 235/45/17 za 233,70zł

Czy ktoś miał styczność z opnami Achilles? Czy warto, bo cena na prawdę kusząca? Niestety bedę musiał kupić coś taniego ponieważ ostatnio mam niespodziewane wydatki :cry2: . Brać te nowe oponki czy poszukać używek lepszej firmy w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na pirelli p7, 225/55/16, index predkosci chyba W (w kazdym razie 270 km/h), przejechalem jakies 20 tys. km, zlego slowa nie powiem, nie powiem tez, ze polecam, bo zbytniego porownania w tym samochodzie nie mam, wczesniej byly zalozone jakies jodelki i z pewnoscia bylo duzo glosniej

 

w wulkanizacji jak sie zapytasz, to najczesciej polecaja michelin, zapytasz o pirelli... panie, to badziew itp., ciekawy jestem z czego to wynika, pewnie wiecej pracy maja z wywazaniem pirelli

 

ostatnio dowazalem (na wszelki wypadek) opony na samochodzie, koles z wulkanizacji byl pozytywnie zdziwiony, ze pirelli tak ladnie wyglada i zachowuje sie po takim przebiegu, w takim ciezkim samochodzie - nie znam sie na tym jak powinna wygladac... cos tam wspomnial o wysokim wspolczynniku scieralnosci... whatever :)

 

a, ten koles z wulkanizacji wspomnial, ze yokohamy to super opony, troszke sie tym zdziwilem... ktos na czyms takim jezdzi?

 

Ano ja, niestety. Kupiłem (nowe oczywiście) rzekomo super ciche Yokohama AVS dB i co?? Efekt taki, że znam na pamięć chyba każdą możliwą mieszankę bitumiczną, dosłownie wszystko z drogi przenoszone jest do kabiny, a na dodatek są dość twarde (gdzie ten zachwalany komfort??). Stosunkowo często wyruszam w dłuższe trasy i "gnając" po autostradach z prędkościami rzędu 160 - 200 km/h ciężko jest wytrzymać szum ("normalnie" zachowują sie jedynie na idealnym bądź mokrym asfalcie).

 

Także raczej na japońskie "cuda" już się nie dam nabrać, a i oponytanio.pl nie polecam (lubią się mylić, dość ciężki kontakt (kompletnie pomylona komunikacja między centralą w Niemczech, a placówkami), poza tym ktoś kiedyś wspomniał, że niska cena u nich może wynikać z faktu posiadania, przynajmniej jakiejś części towaru, w postaci nieakceptowalnej dla zachodnich odbiorców...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Kupiłem (nowe oczywiście) rzekomo super ciche Yokohama AVS dB i co?? Efekt taki, że znam na pamięć chyba każdą możliwą mieszankę bitumiczną, dosłownie wszystko z drogi przenoszone jest do kabiny,

Z tego co słyszałem, to hałas był właśnie problemem tej opony. Na zachodzie dość szybko ją wycofali z tego powodu z rynku i zastąpili modelem dB2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hankooki Ventus Prime (mogłem trochę pomylić nazwę). W sumie długo się zastanawiałem ale jak zobaczyłem nową piątkę na skrzyżowaniu z tymi oponami od razu kupiłem. Używam ich już ponad 2 miesiące i jestem zadowolony z relacji jakość do ceny. Śmigałem 220 na godzine i trzymają drogi a rozmiar dosyć wysoki bo 225/55. Na mokrym jest OK. Podobno szybko się zużywają ale ja jeszcze tego nie mogę stwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.