Skocz do zawartości

Jakie opony wybrać?


Mark_Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę wymienić 4 opony w mojej BMW E39 525D, mam 16 calowe felgi. Zależy mi na komforcie jazdy.

 

Czy rozmiar 225/55/16 będdzie odpowiedni? Czy nie za szerokie? Bedą chodzić w koleinach?

 

Jakiego producenta polecacie?

 

Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem 205-55-16 są najlepszym wyborem na nasze koleiny po tirach przetestowane oczywiście

Nie do e39. Tak jak inni pisali, te opony mają za małą średnicę. Jeśli już chcesz 205, to 205/60/16. Z uwagi na niższą ściankę, 205/55 byłyby bardziej twarde niż 225/55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we Włoskim brifie zalecane opony do e39 po liftingu to 235/45/17 lub 225/55/16. Szerokości 205 nie ma.

Ja miałem podobny problem bo wożę dziecko i przeszedłem na 16tki i kupiłem oponki Hankooki K105 za naprawdę niewielkie pieniądze- 319 zł za szt. Mam je od dwóch dni i póki co jest OK, są ciche i bardziej miękkie, a wczoraj testowałem je na autostradzie było 220 km/h i sie nie rozleciały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gorąco polecam Michelin pilot hx 225/55/16 - mam takie. Komfort akurat oponka cicha miękka i ładnie idzie w zakrętach. Oczywiście przy zakupie zwróc uwagę na indeks prędkości i nośności min 220km/h i jakieś 650 kg na opone. Ale cena to już ok 800 za sztuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/205_55_R16V/tab.asp?ComponentID=174024&SourcePageID=174023

 

kolumna geräusch

czym mniej tym opona bardziej cicha

czym wyżej w tabeli tym lepsza ocena ogólna

rozmiar troszeczkę inny ale nie powinno być dużej różnicy.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki typer,

 

świetne porównania, zastanawiam się nad

 

225/55/16

 

goodyear excellence 580 PLN / szt. i

 

michelin primacy 680 PLN /szt

 

różnica w sumie niewielka.

 

Chyba zdecyduje się na goodyear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,na pewno nbie zakładaj pirelli p 6000,strasznie szumią, czujesz sie jak w samolocie.polecam 225/55/16,super sie prowadzą i są cichudkie, mogę zaproponować marke michelin pilot,oponka ok.pozdrawiam i życzę cicheej jazdy. :wink:
grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki typer,

 

świetne porównania, zastanawiam się nad

 

225/55/16

 

goodyear excellence 580 PLN / szt. i

 

michelin primacy 680 PLN /szt

 

różnica w sumie niewielka.

 

Chyba zdecyduje się na goodyear.

 

Odwiedź tą stronkę. www.oponytanio.pl

Ja kupiłem gdzie indziej ale tutaj możesz popatrzeć na mnóstwo marek tego rozmiaru i ich testy. Ceny mają niezle, ale ja swoje znalazłem w jeszcze lepszej cenie. Też zastnawiałem się nad Goodyeare Excellence ale słabo wpadł w testach i jeszcze jeden z oponiarskich mistrzów m je odradzał a proponował do tego rodzaju auta Yokohamy. Jak już pisałem kupiłem jednak zupełnie cos innego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na FULDA CARAT PROGRESSO 225/60R15 96V TL

 

W rozmiarze 235/45/17 dramatyczne opony. Wyrzuciłem po tygodniu bo w aucie było jak w odrzutowcu. Polecam Uniroyale :cool2:

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar jest jak najbardziej dobry nie trzeba walczyć z autem w koleinach po tirach

Witam

 

Widzę, że kolega nie zwraca uwagi na najważniejsze parametry opony. Otóż kolega "dajan" ma słuszną rację co do rozmiaru opisanego przez Ciebie. Rozmiary opon polecane przez producenta, to odpowiednio:

205/65/15

225/60/15

225/55/16

235/45/17

Te rozmiary są dostosowane do odpowiednich przełożeń w skrzyni biegów. Po pierwsze nie obciążają dodatkowo zawieszenia (patrz niski profil opony), skrzyni i silnika a ponadto w czasie jazdy licznik wskazuje odpowiednią prędkość.

Powinno się stosować rozmiary kół zalecane przez producenta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. :)

 

Co do samego rodzaju opon, to spokojnie mogę polecić

Michelin Pilot HX - nie wiem czy można jeszcze kupić jako nowe, ale jeździ się na nich bardzo dobrze, cicho i z dobrą przyczepnością.

Dunlop SP Sport 01 MAXX - jeżdżę obecnie i też jestem bardzo zadowolony, oponka kierunkowa z rzeźbą bieżnika skutecznie odprowadzającą wodę, dosyć cicha a ponadto dość dobra mieszanka gumy,

Ogólnie dobrymi mieszankami gumy charakteryzują się opony Continental (oczywiście te droższe) - coś za coś.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.