Skocz do zawartości

zasilanie postojówek


kec

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na zasilaniu postojówek H6 w e39 nie ma stałego 12v tylko jakieś skaczące napięcie? Jak się podłączy miernik to widać. Dlaczego są w ten sposób zasilane?? :? Sprawdzałem 2 egzemplarze 528 z H6 i ksenonem obok (obie przed liftem) i jest tak samo obojętnie czy silnik chodzi czy nie i czy ksenon się pali czy nie. Jak jest żarówka to tego nie widać ale jak się podłączy leda to widać jak migocą, żadna nie wytrzymuje dłużej niż pare dni :worried:

Może ktoś się z tym zetknął..?

Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem oświetlenie tablicy rejestracyjnej na ledach i też mi mrugają i to bez zapalania silnika ! wydaje mi się że komputer od świateł wysyła impuls by diagnozować układ (szuka spalonych żarówek) Ale ledy mam już od jesieni i nie wymieniałem ani jednej bo mi się nie palą a mam ich ............ !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu sobie komputer diagnozuje spalenie zarówek(jesli ma zarówka przejście wszystko jest ok a jak wiadomo LED jest półprzewodnikiem stąd komputer wysyła impulsy sprawdzania). E46 jest coś takiego ze migają tylko przy odpaleniu przez ok 5 sekund i jest ok. Są 3 rozwiązania tego problemu:

- wlutowanie zaróweczki równolegle z diodą

- wpięcie rezystora 50 ohm(jesli dobrze pamiętam wartość) z tym ze rezystor będzie się potwornie grzał dlatego musi być na 5w

- podjechać do zakładu który ma komputer i dopisać LED-y do komputera gdyż jak wiadomo nowsze modele miały ringi które były podświetlane(z tego co pamiętam LED-ami)

 

Sam walczyłem w E46 ze swoi światłami. Załozyłem xenon oraz załozyłem biadłe LEDY w postoje gdyż zarówki były za żółte względem xeononu. Zastosowałem zarówki gdyż rezystory za bardzo się grzały ale najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być dopisanie LEDów do steronika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.