Skocz do zawartości

Telefon komórkowy w aucie


Drakul

Rekomendowane odpowiedzi

Karty nieabonamentowe to jest inna "melodia" i mogą mieć problemy, bo w tamtych latach takich nie było, albo dopiero wchodziły i nie wszystkie telefony je obsługiwały ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Ja mam kartę ERA Tandem 2004r [mała -przyklejona taśmą] - ten sam numer w samochodzie i starej kom. Wszystko działa poprawnie, małe ale - karta ma tylko 100 numerów.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm proponuje moduł bluetooth ;)

Drogi ale rozwiązuje problem dwóch numerów.

 

Pozdrawiam

 

Ten też ma swoje wady...

Po I- wsze nie masz gdzie ładować telefonu w czasie jazdy

Po II- gie słuchawka ma gorszy zasięg

Po III- cie aparat szybciej się rozładowywuje ponieważ aktywna funkcja Bluetooth w menu ciągnie więcej prądu

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy działa wam identyfikacja dzwoniacego w telefonie zainstalowanym w samochodzie ?. W E38 z końca 96 nic się nie wyświetla. Szukałem w instrukcji, ale nie ma nic na ten temat. Co zrobić żeby włączyć identyfikację ?. Czy wymienić moduł GSM na nowszy - da to coś ?

Jeszcze jedno : czy ktoś z Was spotkał się z dodatkową instalacją roszerzającą zainstalowany telefon pod telefon z Bluetooth w E38 oraz E65 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytasz o E38 i E65, a masz niby E66, to wreście o jaki model pytasz ?

2. Jest coś takiego, jak moduł Bluetooth np. do E38, z tego co wiem, to jest całkowicie inny moduł telefoniczny (a nie rozszerzenie), włącznie z telefonem na konsoli, ale nie znam tego z praktyki ... i nie chciałbym wprowadzić w błąd ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytasz o E38 i E65, a masz niby E66, to wreście o jaki model pytasz ?

Pytam o oba, bo obu uzywam na codzień i dlatego przekładanie kart z samochodu do samochodu odpada - z tego wzgledu pytam o Bluetooth.

E66 to wersja Long E65, ale oznaczenie E65 jest łatwiej rozpoznawalne i dlatego tak napisałem w pytaniu.

 

2. Jest coś takiego, jak moduł Bluetooth np. do E38, z tego co wiem, to jest całkowicie inny moduł telefoniczny

Przypuszczam, że w E38 stary moduł trzeba zastąpić nowym. Chciałbym się dowiedzieć na ile skomplikowana jest przeróbka i jak to wszysto działa - identyfikacja, zestaw głośnomówiący itp.

W E66 (dla ścisłości) mam dwie słuchawki bezprzewodowe - gdzieś wyczytałem, że są łączone przez Bluetooth. Komórka niestety nic nie wykrywa. Co zrobić żeby ją zalogować do samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E66 (dla ścisłości) mam dwie słuchawki bezprzewodowe - gdzieś wyczytałem, że są łączone przez Bluetooth. Komórka niestety nic nie wykrywa. Co zrobić żeby ją zalogować do samochodu ?

 

W E65/E66 na pewno beda dzialaly nastepujace telefony:

SONY ERICSSON

t68i

t616

t610

 

NOKIA

6310i

 

SIEMENS

s56

s55

 

Blouetooth w E65 jest taki sam jak ten w E46 wiec skoro w e46 dzialaja wyzej wymienione telefony beda dzialaly i w E65/E66.

Swoja droga Bluetooth jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem dla telefonu komorkowego w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ..., no to OK. Nie raz ktoś zadaje pytanie i pisze np. E38, potem się okazuje, że chodzi np. o E34 itp ...

LukaszPL rozwiązał (przynajmniej częściowo) problem :cool2:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W E65/E66 na pewno beda dzialaly nastepujace telefony:

SONY ERICSSON t610

 

Blouetooth w E65 jest taki sam jak ten w E46 wiec skoro w e46 dzialaja wyzej wymienione telefony beda dzialaly i w E65/E66.

 

A wiesz moze jak zalogowac telefon do samochodu ?. Walczylem, walczylem, przerylem nawet instrukcje i nic... .Telefon (t610) nie widzi zadnego urzadzenia Bluetooth - a obie fabryczne sluchawki dzialaja poprawnie. Jak sie loguje telefon w E46 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam taki mały problemik ze swoim telefonem w mym e38

 

 

chodzi o to ze wszystko prawie działa ok tylko jak chce rozmawiac na głosnomówiącym to wszystko słyusze co do mowią ale ode mnie slychać tylko trzaski.

 

 

I jeszcze z centrali w bagażniku wychodzi kabel antenowy którego nigdzie nie moge podłaczyć...... rozebrałem cały tył od kanapy po tylne boczki itp

 

 

i odkryłe tylko tyle że wszystko jest podłączone i nie ma wolnego gniazda na ten nieszczesny kabel antenowy??

 

Czy musze kupi antene do telefonu czy moze jest jakieś dziwne podłączenie do tej anteny???

wydaje mi sie że za tylną kanapą na oparciu od strony pasazera jest "chyba antena telefoniczna ale ona już jest podłączona.

 

 

Co robić z anteną i czy to jest przyczyna niedziałąjącego mikrofonu a jak nie to gdzie szukać tego mikrofonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie antena do telefonu jest przyklejana do tylnej szyby - jest taka krótka antenka. Ewentualnie jak był telefon dokładany, to może być np. w dachu lub błotniku.

Mikrofon masz na podsufitce w okolicach lampki - bliżej środka dachu - jest tam taka malutka krateczka.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś zdjęcie tej antenki i przedniej części podsufitki, bo jakieś dziwne rzeczy mówisz ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak mówi Sebast. Mikrofon koło lampek na podsufitce, a antena na tylniej szybie... a właściwie miejsce po niej bo anteny samej w sobie nie ma. :? Muszę kupić jakiegoś nędznego "tak tak'a" żeby sprawdzić czy bez tej anteny telefon śmiga. Jeśli nie to w jaki sposób domontować taką zerwaną z szyby antene :?:

 

edit: Kupiłem i zainstalowałem TAK TAK'a i telefonik działa wybornie :) Muza się przycisza, słyszyym się z rozmówcą na wzajem, zasięgu nie tracę, więc jest gitara :cool2: Jeśli ktoś ma telefon w autku i z niego nie korzysta to naprawdę polecam, bo rozmawia się super i bezstresowo... tylko ludzie się patrzą jakbyś do siebie gadał albo śpiewał na światłach ;)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A ja dzisiaj wpadłem jak rozwiązać problem dwóch numerów !!!!

Trzeba w swoim komórczaku ustawić przekierowanie na kartę sim w aucie, gdy numer jest nieosiągalny.

 

Trzeba tylko pamiętać, żeby wyłączyć telefon komórkowy jak chcemy korzystać z tego w aucie :dance: .

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, gdy ktoś do ciebie dzwoni na komórke i rozmowa zostanie przekierowana na auto to płacisz jakąś tam stawke za połączenie. ;) Just in case if you didn't know :8)
http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi Panowie powie jak skasowac na monitorze liste zapamietanych bodajze 8numerow??? Nie pomaga nawet rozlaczenie klemy ;-) Sa i koniec ,wprogramowaly mi sie taki ktorych nie uzywam, a wolal bym miec tam inne numerki. Co do kart ,przetestowalem ze z 2005 karta z ery juz nie wchodzila, mam znajomosci w erce i zalatwili mi karte z 2004 roku tez nie wchodzila! W koncu z tego co bylo na rynku okazalo sie ze tylko wlazl mi simplus no i z niego korzystam. Pozdro
WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam jeszcze jedną prośbę...

 

Czy ktoś wie gdzie w telefonie w e-38 podłacza sie mikrofon do głośnomówiącego... bo jednak nie mam u siebie takiego mikrofonu zainstalowanego a chciałbym kupic i sobie podłaczyć....

 

 

Moge poprosić o jakiś schemat jak i gdzie go podłączyć

 

 

 

Pozdrawiam i wielka prośba o odpowiedż na ten e-mail [email protected] jestem pod nim dostępny prawie non-stop

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Moze troszke nie na temat ale o telefonie jest :)

Jak wsadze karte sim do modulu telefonu >> wpisze pin >> zaloguje sie do sieci i po jakiejs chwili sie wyloguje i prosi o pin :/ I tak w kolko :/

 

Czy ktos wie w czym moze tkwic problem ? Czy moze mam cos zle z ustawieniami ?

 

A czy jak sie domyslam telefon dziala na bluetoth to jak wlacze w swoim kom. szuaknie urzadzen bluetoth to da rade podlaczyc sie do zestawu glosnomowiacego ??

 

Z gory dzieki za pomoc :)

 

I WESOLYCH SWIAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to i ja się podłącze. Gdzie w Warszawie można odblokować telefon Siemens do bmw z 93r. Dodam tylko, że sa na nim nastepujące nr:

S24850-H2000-A22-01

0172/6764958

30730032

ale co poszczególne oznaczają nie mam zielonego pojęcia.

THX za pomoc.

Pozdrawiam,

James

740iA 93r. - jest

628CSI 83r. - było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.