Skocz do zawartości

Telefon komórkowy w aucie


Drakul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie. Oglądałem ostatnio kilka E38-ek. W 2 egzemplarzach widziałem wbudowany na stałe telefon. (W podłokietniku między przednimi fotelami). Czy możliwe jest by działał w PL? Czego potrzeba? Karty SIM? Czy możliwe jest 'zgranie go' z normalną komórką [tj. gdy wsiadam do auta, zamiast używać telefonu kom. wraz z zestawem głośnomówiącym używam wbudowanego?]

 

pozdr

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam taki i jest spokoo. Wkładasz karte simm tylko taką dużą i dzwonisz.Generalnie telefonik ma zestaw głosnomówiący i gdy muzyka gra i telefon dzwoni automatycznie sie przełącza na głośniki radia wyłączając muzykę.Sms też mozna słać tylko jest kapke skaplikowane wyszukiwanie adresów . Telefon konkretny tylko kapke duży .... :liar:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przjeściówki do małej karty, a dużą chyba "normalnie" się dostaje przy kupnie "numeru" (dawno nie "kupowałem" nowego "numeru").

Poprostu duża karta to jest mała + "obudowa" wielkości karty kredytowej

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie.Dzieki za rozwianie moich watpliwosci.Swoja droga fajna sprawa z takim tel.Zamawiasz sobe duplikat karty sim,wsadzasz sobie do tel w samochodzie i luzik.jak jestes poza autem to masz normalnie komorke,wsiadasz do auta i jak ktos dzwoni to odzywaja sie obydwa telefony.Fajna sprawa.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to coś takiego można ? - jakoś nie wpadłem na ten pomysł ...

Mam poprostu drugi numer w samochodzie, ale mało kto go zna, bo nie ma sensu aby podawać, jak w samochodzie jestem powiedzmy parę % czasu ...

Ile taki duplikat kosztuje (tak mniej więcej) ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie.Dzieki za rozwianie moich watpliwosci.Swoja droga fajna sprawa z takim tel.Zamawiasz sobe duplikat karty sim,wsadzasz sobie do tel w samochodzie i luzik.jak jestes poza autem to masz normalnie komorke,wsiadasz do auta i jak ktos dzwoni to odzywaja sie obydwa telefony.Fajna sprawa.

 

Pozdrawiam

 

Tak se nie da - musisz wylaczyc jeden zeby drugi dzialal :) ale co to za problem :), po prostu w sieci nie moga byc zalogowane 2 takie same numery telefonu - przynajmniej tak bylo gdy robilem to w Erze nazywalo sie Tandem czy jakos tak.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wow to coś takiego można ? - jakoś nie wpadłem na ten pomysł ...

To nie do końca tak...

Nie może to być "duplikat" karty - nie można mieć dwóch aktywnych kart SIM z tym samym nr telefonu... z resztą - kupując "duplikat" karty operator starą kartę Ci deaktywuje.

 

Ale można w ten sposób:

Kupić coś takiego jak np. Era Tandem - nie wiem jak to się nazywa w innych sieciach i czy jest - pewnie tak.

Wtedy faktycznie masz dwie karty SIM z tym samym nr telefonu. Tylko, że działają one zamiennie. Tzn. można mieć tylko jedną "zalogowaną" w sieci. Tylko na jedną można się dodzwonić - nawet jeżeli obie będą w włączonych aparatach - zadziała ta, która pierwsza była zalogowana.

 

Aby wykorzystać to w aucie trzeba wchodząc do samochodu wyłączyć komórkę, właczyć aparat w aucie. Wychodząc - odwrotnie :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to coś takiego można ? - jakoś nie wpadłem na ten pomysł ...

Mam poprostu drugi numer w samochodzie, ale mało kto go zna, bo nie ma sensu aby podawać, jak w samochodzie jestem powiedzmy parę % czasu ...

Ile taki duplikat kosztuje (tak mniej więcej) ?

 

Widać dużo kasy masz jak posiadasz drugi numer po to, aby był :D :wink: Z drugiej strony to telefon w samochodzie to dobra sprawa. Jedziesz do sklepu, zapomniałeś komóry, rozwalasz furkę i bez wychodzenia z samochodu dzwonisz po policję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydawało, że nie jest tak proste, aby mieć drugą kartę SIM ...

 

Mam dużo kasy, bo mam dwa numery hi,hi ... oba mam służbowe ;-) :lol: i dlatego tak "szaleję" ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa ten komórek , ale nie ma dzwonków polifonicznych :P

no sms cięzko pisać , a żeby odszukać kogoś w ksiazce to pożal sie Boże.Lepiej mnieć dwa numery , i poczte uruchomioną ale w każdym razie to i tak kłopot wsiadasz odsłuchujesz oddzwaniasz , czyli jesteś sekretarką w swoim samochodzie , a na droge to już nie patrzysz bo jestes zajęty telefonem.Cool sprawa ale mało praktyczna , dobra dla ludzi którzy jeżdzą 1000km dziennie . :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... lub w bagażniku w module telefonu (ale to nie w każdym modelu)

I uprzedzam ewentulane następne pytanie ;-) - instalowana jest tam "duża" karta SIM

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwalasz furkę i bez wychodzenia z samochodu dzwonisz po policję :P

nie musisz dzwonić sam.

W nowszych wersjach z nawigacją jak rozwalisz sie to samo dzwoni i podaje do centrali współrzędne GPS :D

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - ma ktoś instrukcję do tego telefonu (były różne wersje, ale najczęściej były podobne ...), bo mam takową, ale po ... belgijsku (lub podobny ...) przynajmniej aby był angielski. Lub przynajmniej ma mniej więcej "obcykaną" jego obsługę. Rozszyfrowałem dość dużo, ale nie wiem jak zdjąć pytanie się o PIN kod (nudzi mi się ciągłe wprowadzanie tego kodu ...) oraz jak z niego wysyłać/odbierać SMS-y (jeżeli się da)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - ma ktoś instrukcję do tego telefonu (były różne wersje, ale najczęściej były podobne ...), bo mam takową, ale po ... belgijsku (lub podobny ...) przynajmniej aby był angielski. Lub przynajmniej ma mniej więcej "obcykaną" jego obsługę. Rozszyfrowałem dość dużo, ale nie wiem jak zdjąć pytanie się o PIN kod (nudzi mi się ciągłe wprowadzanie tego kodu ...) oraz jak z niego wysyłać/odbierać SMS-y (jeżeli się da)

 

No ja też bym chciał instrukcje , bo z sms mam kapke problemy , a co do kodu PIN to trza zrobic chyba tak :

 

Weź kartę sim wrzuć do nokii i tam rozkoduj znaczy by nie używało kodu pin i wtedy chyba nie bedzie prosić o kod PIN . Sądze że to karta prośi o kod a nie telefon. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge sie zgodzic z większościa w\w wypowiedzi ,w modelu 97 e-38 nie działa zadna nowa karta z przejściówka nie ma problemu bo mozna przykleić taśma małą kartę do karty z której została wyrwana,w telefonie działaja tylko karty które zostały wydane na poczatku w erze ,karta taka ma chyba 100 nunerów w pamieci i tylko takie karty działają ,jesli jest navigacja to wybieranie numerów jest wygodne na ekranie .
E-38 740 steptronic www.ogloszenia.Mark1.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ma ktoś instrukcję do tego telefonu )

 

Prześle Ci na priv instrukcje po niemiecku - obsługa z MID, MFL oraz bordmonitor.

Okazało się, że tą instrukcję już sobie ściągnąłem, ale trochę mi to wyleciało z głowy :oops: Niestety opis troszkę nie pasuje do tego co mam oraz trochę bardziej "kumam" po angielsku, a już po polsku, to bez problemu ;-) :mrgreen:

A z tym odblokowaniem, aby nie pytał się o PIN to niechciałbym mojej karty, którą mam w samochodzie "rozwalać", bo jest ona "duża" ... mam nawet jeszcze Nokię 2110 (jak ktoś pamięta co to ...), ale nawet tam już jest na małą kartę. Przecież z telefonu BMW powinno się (chyba) to pytanie usunąć ... :x

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge sie zgodzic z większościa w\w wypowiedzi ,w modelu 97 e-38 nie działa zadna nowa karta z przejściówka nie ma problemu bo mozna przykleić taśma małą kartę do karty z której została wyrwana,w telefonie działaja tylko karty które zostały wydane na poczatku w erze ,karta taka ma chyba 100 nunerów w pamieci i tylko takie karty działają ,jesli jest navigacja to wybieranie numerów jest wygodne na ekranie .

Troszkę nie "zakumamłem" o co Ci chodzi, ale ja mam kartę z 2002 roku w Idei i działa (jest jeszcze oryginalna "duża" - nie wyłamywałem jej).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta TAK TAK działa ale nie do końca prawidłowo.

Da sie zadzwonić, odebrać, ale nic więcej. Pojawia się jakiś napis o niekompatybilności karty i nie ma menu. :(

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.