Skocz do zawartości

skrzynia automat


uli12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

A5S 310Z jest to 5HP18.

Nie ma znaczenia jaka to skrzynia. Olej trzeba wymieniać - inaczej będziesz wymieniał skrzynie.

Jedni zalecają wymianę co 100tkm inni co 60tkm.

Tu jest trochę o samej wymianie:

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Tranny_Fluid_Auto/E36-Tranny_Fluid_Auto.htm

Poczytaj jeszcze FORUM na temat oleju do swojej skrzyni.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent pisze w instrukcji ze olej w skrzyni biegów jest wlany fabrycznie i sie go nie wymienia.Podczas mojej ostatniej wizyty w ASO usłyszałem dokładnie to samo dodam tylko ze mam przejechane 370 000 a skrzynia działa bez najmniejszych problemów

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysl ze 15 letni olej po przejechaniu 300 000 km bedzie sie sprawal jak nowy. zmieniaj czym predzej i nie sluchaj mechanikow, albo nie maja o tym pojecia , albo jest im na reke bo beda ci naprawiac skrzynie. wymiana oleju to okolo 150zl, naprawa to minimum 2000. sam pomysl co zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo life time mial dotyczyc okresu gwarancyjnego, podczas ktorego wymienia sie normalnie plyny (niektore kilkakrotnie) a ten mial byc do konca, ale nie zycia auta, tylko wlasnie okresu gwarancyjnego. producentom (obojetnie czego, czy to auto TV czy lodowka) nie zalezy zebysmy kozystali z ich produktow przez 20 lat, najlepiej zeby po okresie gwarancji sie popsulo i zebysmy pognali do sklepu po nowe, obrazisz sie na firme X kupisz Y, klient Y obrazony kupi Z a klient Z kupi X i interes sie kreci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysl ze 15 letni olej po przejechaniu 300 000 km bedzie sie sprawal jak nowy. zmieniaj czym predzej i nie sluchaj mechanikow, albo nie maja o tym pojecia , albo jest im na reke bo beda ci naprawiac skrzynie. wymiana oleju to okolo 150zl, naprawa to minimum 2000. sam pomysl co zrobic.

 

W końcu ktoś kto pisze jak normalnie myśląca osoba a nie to co mu napiszą

w książce :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=47659&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami ludzie pisza ze po wymianie oleju skrzynia padla (sam tak mialem) ale tylko dlatego ze nie zmieniali oleju,a z wymiana zwlekaja do momentu jak sie zaczyna cos dziac w skrzyni. ja tez zwlekalem, gdzie nie pojechalem mowili ze sie nie zmienia, najgorsze to to ze nie wchodzili nawet pod auto, nie wiedzieli jaka mam skrzynie. skonczylo sie na wymianie skrzyni na inna, uzywana. oglonie to skrzynia automatyczna jest traktowana jak trad, nikt nic nie wie, nikt nic nie chce zrobic a opinie mechanikow sa jednoznaczne, gdzies podsluchali i tak uparcie twierdza. dziwne ze we wszystkich automatach sie olej zmienia, a w bmw nie. bo bmw ma taki tajny, niesamowity olej, jego technologie chronia MiB bo pochodzi z innego ukladu slonecznego. powtorze jeszze raz. zmieniaj. kup dextron 3 mobil i zalewaj, w zaleznosci czy sciagasz filtr, czy wylejeesz olej z chlodnicy oleju mze wejsc cos kolo 6l.

 

przeczytaj ten temat, tam chyba o ile sie nie myle jest dokladny opis jak zmieniac. - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33255&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze we wszystkich automatach sie olej zmienia, a w bmw nie. bo bmw ma taki tajny, niesamowity olej, jego technologie chronia MiB bo pochodzi z innego ukladu slonecznego.

 

No nie do końca. Mam też MB w automacie i serwis twierdzi to samo. Chciałem wymienić olej, a goście w DCAP powiedzieli, że się nie wymienia. Kiedyś wymieniali po 60kkm ale teraz już nie wymieniają. Jak skrzynia się zepsuje to wtedy wymieniają (skrzynię).

pzdr

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to sie chyba zmienilo, rozmawialem nieraz z taxiarzami z sawa i merc taxi z wawy (jezdza glownie merolami), podobno jakis czas temu serwis mb nie wymienial oleju z okularach, a teraz to robia, zgodnie z zaleceniem z centrali

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uli bardzo ważne wymień jeszcze filtr oleju!!!!!!!!!!!!!! Mam identyczną skrzynie jak ty. Też mówili, żeby dać spokój z wymianą. Mimo to wymieniłem olej i filtr. Niesamowita zmiana w kulturze pracy skrzyni. Samochód mam od 3 lat i wymieniałem już dwukrotnie. Pamiętaj aby olej dolewać na ciepłym włączonym silniku.

Silnik ciepły spuszczasz olej, wymieniasz filtr, sprawdź miskę czy nie ma jakiś opiłków metalu (o by nie). Następnie zalewasz olejem około 2,5 litra. Włączasz silnik i na chodzącej skrzyni dolewasz resztę aż zacznie przelewać się z korka. Powinno łącznie wejść lekko ponad 3 litry. U mnie magicy zrobili to na zimnym i może po 500km skrzynia zaczęła wariować. Przestraszyłem się, że to elektronika lub skrzynia się kończy. W końcu znalazłem normalnego mechanika i dolał jeszcze 0,7 litra. Do dnia dzisiejszego NIC, zero problemów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. jutro napewno zmieniam olej. Tylko "Meukow" dlaczego weszło Ci tak mało. Kolega mi mówi, że muszę mieć około 6l. A zna się na tym bo już jęździ 30 beemką z kolei. Poleca mi olej (do skrzyni 5HP18)-Mobila, ma być leprzy od esso LT Sam jeździ na takim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 litrów wchodziło do nowszej skrzyni (np. od modelu 530D). Podałem Tobie link Castrola, wchodzisz w osobowe, marka BMW i szukasz dokładnie swojego modelu. Według Castrola wchodzi 3,3 litra. Ja też nie wlałem więcej niż 3,5 litra. Napisz jak faktycznie było. Ja daję 99%, że lekko ponad 3 litry. Zawsze można dokupić, zamiast trzymać w piwnicy.

Filtr około 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 5hp18 , do wymiany kupilem 6 l , zostalo moze 0,8. , ale spuscilem wszystko, ruszajac biegami tez wyciskasz resztki oleju z kanalikow.

 

 

w wiekszosci samochodow niemieckich sa skrzynioe ZF, i tylko w bmw i jak piszecie w mercedesach sie nie wymienia.ciekawe i daje do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem i weszło ok 8 litrów,więc polecam zaopatrzyć się w taką mniej więcej ilość.Oczywiscie powinien być to oryginał,lub Esso ATF LT 71141 czyli to samo co oryginał.Gdyby co mam Esso zarówno w 20 litrowych baniakach jak i po 10 litrów.Jesli ktoś potrzebuje to do oryginały także ma dostęp,ale nie ma sensu,to ten sam co Esso.Gdyby co szczegóły na priv.Oczywiście filtr i uszczelka oryginał.Nie ma co oszczędzać.Pozdrawiam i życze miękich zmian biegów po wymianie oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.