Skocz do zawartości

cena... e36...


Torres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakiś czas temu zaraziłem się miłością do BMW i przyszedł wreszcie czas, aby coś zakupić. Coś, czyli BMW e36 325.

 

Robiąc rozeznanie w różnych serwisach internetowych (głównie allegro sie kłania ;) ) można zauważyć, że jest dość duża rozpiętość cen - od 5000 zł do ponad 20 tyś. zł.

 

I tutaj nasunęło mi się pytanie do Was. Mianowicie, czy za około 8-9 tyś. da radę dostać powyższy model w stanie, który będzie zadawalający?

Chodzi mi głównie o to, czy auto w miarę pojeździ, bez remontu silnika czy ogromnych nakładów finansowych na wszystko co się da?

Wiadomo, będą rzeczy do zrobienia, ale żeby wymagały setek zł inwestycji, a nie tysięcy.

Wnętrze nie musi być jakoś specjalnie zadbane, poprawki lakiernicze też przeboleję.

Mam nadzieję też, że nie każdy samochód będzie spawany z dwóch innych do tej ceny :P

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź w miarę możliwości.

 

Torri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz zeby samochod sluzyl Ci dlugo musisz przygotowac sie na wydatyki powyzej x.000 aby utrzymac go w zadowalajacym stanie (mowie o podsumowaniu wydatkow zaraz po zakupie auta i wlozonych w ciagu najblizszych kilku/nastu miesiecy)

jakosc idzie w parze z cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duzo zalezy od tego jaki stan bedzie dla ciebie "zadowalajacy" ale generalnie tak jak moi poprzednicy radze sobie odpuscic 325i dysponujac budzetem okolo 8kzl jezeli chcesz jezdzic samochodem w pelni sprawnym i w miare zadbanym.

 

Moze i da sie trafic cos w znosnym stanie w okolicach 8tys. zl. ale moze sie okazac ze zanim na nia trafisz "wyjezdzisz" tyle kasy ze na samochod zostanie juz nie 8, a 7 lub 6kzl niestety.

 

Ja szukal bym zadbanej e30 325i.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8-9 tys mozesz poszukac co najwyzej IS-a, albo 320i. I to tez nie beda samochody nie wymagajace zadnych inwestycji. Sama wymiana filtrow, swiec, klockow, tarcz, amortyzatorow, to juz wydatek ponad 1000 PLN.

Trzeba sie tez przygotowac na jedna powazniejsza naprawe (ktora moze, ale nie musi byc konieczna). Tak jest w przypadku kazdego uzywanego samochodu, niewazne jakiej marki i jakiego modelu.

A 325i szukalbym w okolicach 15 tys PLN i wiecej.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz zeby samochod sluzyl Ci dlugo musisz przygotowac sie na wydatyki powyzej x.000 aby utrzymac go w zadowalajacym stanie (mowie o podsumowaniu wydatkow zaraz po zakupie auta i wlozonych w ciagu najblizszych kilku/nastu miesiecy)

jakosc idzie w parze z cena

 

Na dłuższą metę jestem przygotowany na ładowanie kasy w samochód... to będzie taka rzecz, na którą będę przeznaczał cały zarobiony hajsik (ucząc się).

Przygotowany też jestem na inwestycje, które robi się po kupnie samochodu... oleje, rozrząd, etc

Chciałbym dorwać coś, co może mieć rzeczy do robienia, ale nie takie poważne, że może mi silnik wybuchnąć itp... rzeczy na których wymianę będę miał kase w niedalekiej przyszłości.

 

Jednak, jak piszecie, że to prawie niemożliwe to będę musiał się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, czy za około 8-9 tyś. da radę dostać powyższy model w stanie, który będzie zadawalający?

318iS zadowalajaca masz w tym przedziale http://www.allegro.pl/show_item.php?item=185187231

 

To autko kosztuje znacznie wiecej niz 8000zl, a i tak z kilku powodow smiem twierdzic ze na zywo juz takie ladne niestety nie bedzie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba by go obejrzec na zywo, ale po zdjeciach patrzac jest spora szansa, ze jest w dobrym stanie. Co prawda nie odpowiada mi styl, w jakim jest zrobiony, ale to juz rzecz gustu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, czy za około 8-9 tyś. da radę dostać powyższy model w stanie, który będzie zadawalający?

318iS zadowalajaca masz w tym przedziale http://www.allegro.pl/show_item.php?item=185187231

 

hmm następny fantyk nowego grilla :) brak lewego halogenu, temp -37st co jest skutkiem niesprawnego termometru lub jego brakiem, sprzedający wspomniał coś o przebarwieniach ?? na oryginalnym lakierze raczej nie występowały przebarwienia chyba że się myle, kontrolka airbagu się pali, dlaczego ?? Nie wiem nie mam air bagu i nie znam się na tym. Ciekawe jak wygląda na żywo, obawiam się że nie tak wspaniale.

Aha moja maska i grill po 30 000km wygląda jakby ją ktoś ostrzelał z przodu a ty ani śladu. Pozdrawiam

 

AA i jeszcze jedno 170 000 i remont silnika ?? ?? no no no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję raczej czepiać się tych co zaznaczają opcję "bezwypadkowy".

tutaj jej nie widzę.

 

i tak jeden z lepszych opisów.

 

przecież można było tego wszystkiego nie pisać tylko 'igła, superstan, nówka!, zapraszam, salon, autentyczny przebieg, ks. serwisowa, serwisowany w aso, kupiony w salonie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnial tylko dodac ,ze panel klimy byl zmieniany,pokazuje w farenhaitach

 

a po czym poznałeś, że zmieniany?

 

Bo licznik jest w km/h a temperatura w F, gdyby licznik byl w milach to co innego

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnial tylko dodac ,ze panel klimy byl zmieniany,pokazuje w farenhaitach

 

a po czym poznałeś, że zmieniany?

 

Bo licznik jest w km/h a temperatura w F, gdyby licznik byl w milach to co innego

 

Jest przycisk do zmieniania jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.