Skocz do zawartości

tylne łożysko e30


adrian e30

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wymienia sie dość tródno - problem polega na rozkręceniu - rysunek w książce nie jest czytelny i kiedy to robołem u siebie niestety zniszczyłem piaste :oops:

Rozwiązaniem był zakup wachacza z piastą półosią etc etc ( w dobrej cenie :-) ) i przełożenie- a ta przekładka jest jak najbardziej do wykonania samemu.

 

Pozdro.

 

ops Ty masz 320 wiec z tyłu są bębny - tam sprawa może wyglądać troszke inaczej - ale i tak zachęcam do poszukania używek - może przy okazji zmienisz oba koła na tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle mnie zrozumiałeś - tam jest troszkę upierdliwe zabezpieczenie przed odkręceniem nakrętki - wiadomo jak to przy tarczy temperatura te sprawy - jeśli ktoś tak jak ja wtedy - nie wie jak to jest dokładnie zbudowane i podejdzie do sprawy siłowo może zniszczyć piastę.

Ja po prostu miałem wtedy okazje nabyć cały wahacz w dobrej cenie wiec poszedłem po najmniejszej linii oporu.

Powinieneś spróbować rozkręcić - jeśli się uda bez większych problemów to dla czego nie miałbyś zmienić ? Mi po prostu to nie szło wiec poradziłem sobie inaczej.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

juz po klopocie, nie bylo problemu

zalatwilem sciagacz hydrauliczny.

z odkreceniem sruby na przegubie nie bylo problemu, kulcz 1,5m i na sile poszlo. potem juz tylkosciagniecie piasty, potem zabezpieczenie, i na koncu lozysko, no i oczywiscie w miedzyczasie odkrecenie przegubu calego od dyfra, skladanie w odwrotnej kolejnosci.

po naprawie poprawa niesamowita, jnuz nie szumi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdro Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.