Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą-w Wawie-znajdę taniego mechanika?


Lady_BMW

Rekomendowane odpowiedzi

To mi koledzy wczoraj poradzili zbyt optymistycznie...żaden termostat, żadne odpowietrzanie, to jednak uszczelka pod głowicą :cry:

W serwisie powiedzieli-2 tysiące(wraz z planowaniem głowicy-tak to się zwie,tak? I z zaworami...cholernie drogo, nie mam tyle...może ktoś zna dobrego mechanika, który policzył mu za tą robotę taniej? Kurcze, nawet się nią jeszcze nie zdążyłam nacieszyć, a już stoi :cry:

pozdrawiam, Lady_BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
może ktoś zna dobrego mechanika, który policzył mu za tą robotę taniej? Kurcze, nawet się nią jeszcze nie zdążyłam nacieszyć, a już stoi :cry:

A w jakim warsztacie byłaś?

Zapytaj może na Burakowskiej 14: Czarek Zaleski, tel. 505 836 298.

 

Ale obawiam się że w Warszawie to trudno będzie zrobić taniej uszczelkę pod głowicą... Zakładając że to faktycznie uszczelka. Pojedź do jakiegoś drugiego mechanika i niech on się wypowie...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek, a co to możć innego? Płyn chłodniczy wypluwa od razu po ruszeniu, poza tym sprawdzili czy to nie zapowietrzenie, więc co? Podobno problem z termostatem objawia się dłużej niż w 30 sekund od ruszenia...Dzęki za informację , zadzwonię do tego Twojego, może wyjdzie taniej...Kurcze, ale jestem podłamana, dopiero co ją kupiłam :cry:
pozdrawiam, Lady_BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze pompe wody bo tam jest plastikowa turbinka która lubi ulecieć i problemy takie jak opisujesz. Ja wymieniłem pompe, termostat, dwie cewki, planowanie głowicy, gumki na zaworach, uszcelka pod kawiaturą i głowicą oczywiście, plus zawór ogrzewania za 2000 w Mikołowie obok Auchan ''BMW Service". Głowica niepotrzebnie była ściągana ale jak gotowałem to mechanik spanikował ale za to mam pewność że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bastek, a co to możć innego?

Tak jak pisze romek2g: np. pompa wody. U znajmomego tak było - padła pompa wody, nagle po przejechaniu ponad 200 km... Skutek był taki że momentalnie wzrosło ciśnienie w układzie i waliło prawie cały płyn. Oczywiście dolewanie i odpowietrzanie nic wtedy nie da...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mikołowie? Sorry ale gdzie to jest,bo nie mam pojęcia...

Na Górnym Śląsku :D

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. 2tys. to lekka przesada (delikatnie mówiąc), żeby nie powiedzieć, że [bAD] ci w serwisie. W Olsztynie za to samo zapłacisz 1tys. w porządnym warsztacie. A i ta cena też wydała mi się zbyt wygórowana i znalazłem warsztat w podolsztyńskiej miejscowości gdzie zaśpiewali 560zł ;o). Zrobili to też dobrze przy użyciu odpowiednich narzędzi (klucz dynamometryczny) + splanowanie głowicy + wymiana uszczelniaczy. Jak dysponujesz czasem to radzę wybrac się do Olsztyna. Wypad kosztuje 150zł a ile zaoszczedzasz...
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja taki zabieg robiłem. Też mi poleciała uszczelka jak trochę podgotowałem silnik.

Zapałaciłem 1200 chyba czy 1400 z łącznie potrzebnymi częsciami. Konieczna jeszcze była wymiana opórcz tego pompy wody i jeszcze jakaś taka druga mała pompka (tą drugą kupiłem sam za 140 chyba z jakimiś elektrozaworkami) Też wywalało płyn niemalże natychmiast. Najpierw poproś kogoś tak jak koledzy napisali wyżej o sprawdzenie pompy wody.

Narazie jeszcze nie pozwól na rozkręcanie i ruszanie uszczelki, być może chcą Ciebie naciągnać na koszty.

U mnie jeszcze był objaw, że nie dawał się dokładnie odpowietrzyć.

Aha warsztatu gdzie to robiłem niepolecam. Ostatnio zmieniło się ich podejście do klienta i przykładanie do roboty :(

Uzupełnij profil o model jaki masz E30 czy E36 będzie łatwiej odpowiadać na Twoje pytania.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Aha warsztatu gdzie to robiłem niepolecam. Ostatnio zmieniło się ich podejście do klienta i przykładanie do roboty :(

Podaj może co to za warsztat. Nawet jeśli ludzie będą tam jeździć to przynajmniej będą uważniej patrzeć mechnikom na ręce...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Być może to właśnie kwestia stania i patrzenia na ręce mechanikowi i może niesłusznie ich odrazu przekreśliłem. Niestety poprostu zawsze zostawiałem samochód i za jakiś czas go odbierałem.

Odniosłem tylko wrażenie, że kiedyś było innaczej, może tylko trafiłem na kiepski dzień mechanika. Nie spodobało mi się jak po wymianie filtra klimatyzacji było wszystko poskaładane. Chyba dam im jeszcze jedną szansę i jak coś będzie się działo (tfu tfu, odpukać) to pojadę i będę monitorował co robią - najwyżej wezmę dzień wolny w pracy :)

Warsztat to AUTO-GROTEK ul. Piłsudskiego (niepamiętam ile) Marki - bardzo blisko M1.

Jak jest zjazd z mostu Grota na Marki w lewo to jest ten pierwszy po prawej stronie zaraz na dole.

Plusy to:

Zauważyłem, że nie podmieniają części na jakieś zużyte a to co wymieniają zawsze miałem w bagażniku po robocie (tak jak ustaliłem wcześniej). Poza tym też nie próbowali mnie nigdy naciągnać na coś zbędnego.

Silniczek jak mi zrobili to wszystko działa bezproblemowo.

 

do LADY_BMW: jak masz niedaleko to poproś kogoś podjedź i pogadaj. Niestety gdzieś posiałem telefon do nich.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy mi pomogli(chociażby tłumacząc co to jest pompa wodna :P )...koniec końców panowie z serwisu się nie popisali, twierdzili że to uszczelka i już chcieli go robić(za 2000 -1800 zł-UWAGA:SERWIS BMW PAWŁOWSKI W ŁOMIANKACH ZA SZYBKO WYDAJE OSĄDY NA TEMAT GŁOWICY :P ). Zwykły mechanik sprawdził uszczelkę,która jest w porządku, natomiast nie wie co się dokładnie dzieje-samochód teraz chodzi normalnie, a rano-po nocy stania-nadal się przegrzewał, póki co siedzi u mechanika,napiszę jak już będzie wiadomo co mu jest .

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi :)

pozdrawiam, Lady_BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"samochód teraz chodzi normalnie, a rano-po nocy stania-nadal się przegrzewał, póki co siedzi u mechanika,napiszę jak już będzie wiadomo co mu jest . " :D , ja mam to samo, zaraz jak ją kupilem mialem i mam wydatki :cry: , mi mechanik wyliczyl razem z planowaniem, uszczelka i reszta 350-400zł. Rano jak jechalem samochód zaczol sie ostro grzac. Zgasilem silnik odkrecilem odpowietrznik w termostacie, zeszlo powietrze i bylo wszystko o.k. teraz juz niestety to nie pomaga :evil: . Wyrzucilem termostat, czyscilem chlodnice i nic. Mialem wymienic uszczelke, ale nie mialem 100% pewnosci ze to to, choc wszystko na to wskazuje(kumpel w 535 z 81r mial identyczne objawy), :evil: . Jak sie dowiesz czegos nowego koniecznie daj znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Waldek500!

 

Czy to jest Twoja oferta na zrobienie głowicy :D? Pytam bo dobrze byłoby kogoś znać co zrobiłby to za 500PLN. Myślę przyszłościowo!!! :wink: !

Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać, ale kto wie...

 

Tak z ciekawostek to w SERVISIE za wymianę świeczek w M50 chcięli UWAGA, UWAGA: 208PLN + cena świec (ok. 35PLN/szt.). O Jeeeezoooo se pomyślałem i zrobię se sam (chyba, mam nadzieję, że nic nie schrzanie...)

 

PZDR.

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przewiduje, że Ci się szybko "interes" rozwinie ... ;-)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu za 5 paczek wymienie uszczelke i zrobie plaszczyzne.

 

Waldek...

Proponuje żebys dodał namiary na siebie w dziale "Przydatne Linki" :lol:

Potem (np: za 2 miesiące) będziemy Cię szukać i szukać... :wink:

A ile bys chciał za uszczelnienie zaworów i ew wymianę regulatorów w 750'tce ??

Zdaje się, ze do tego nie trzeba zdejmować głowicy... :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to w 750 robilem w zyciu tylko przeplywomierze i rozrzad, ale popychacze tez nie stanowia wiekszego problemu:)

a tak na marginesie wasze zdziwienie to nic nowego. ludzie z wawy przyjezdzaja do nas remontowac silniki to juz od wielu lat.

w naszym wschodnim regionie powiesz za remont motora z czesciami np.2500 zeta to ludzie sie za leb łapia. przyjezdni z 3 tysiaków wyskakuja za taki sam samochód i sie smieja.:) co do cen to równiez gazu duzo zakladam dla ludzi z wikszych miast. BMW na starym wtrysku L-jetronic robie juz od 1300 zeta.

pozdro.

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.