Skocz do zawartości

Felgi o szerokości 10'' w e39?


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

Według literatury , nie wiem jakiej więc nie czepiam sie, ja wiem tylko co podała fabryka na słupku i tam do modelu 523i 170km, max gumy to 235 , na słupku jest wyraźnie napisane co jest zaleane, wszystko ponad to to już modyfikacje i ingerencja w komfort prowadzenia auta. Swoją drogą 225 już sprawiają problem na niektórych koleinach a co dopiero szersze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem :) ja tylko zerknałem u siebie na słupek i tam jest napisane max rozmiar 255 do tego modelu, reszta nie jst zalecana ale przecież da się jeździć, sam jak miałem E-36 jeździłem na 195 tkach ktore nie były alecane na zime :) ja tylko piszę to co fabryka "wyryła" na słupku przy drzwaich i tego sie nalezy trzymać :) Zresztą ja osbiscie uważam że te co mam u siebie 225, do mojego silnika są wystarczające, Ty masz 530d wiec duzo mocniejszy silnik więc można założyć sporo szersze oponki bez roznic w przyspieszeniu, ale i tak najwiekszym problememe są koleiny :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas23 - proszę nie demonizuj różnicy w przyspieszaniu między 235, 255, 265... etc. Nawet jeśli będzie to 0,5 sekundy wolniej to nie ścigam się spod każdych świateł... A na autostradzie (W Niemczech, bo w Polsce to 130) i tak bardziej nie ciągnę niż 200... szkoda paliwa :dance:

Sądzę w dodatku, że to co masz na słupku - sprawdzę co mam u siebie - to szerokość opony dopasowana do seryjnych felg. A w serii 10" chyba nie było. Jednego jestem pewny:

- 10" nie ociera,

- 255 to za wąska opona i 265 lub jak chłopaki sugerują 275 to optymalny rozmiar.

A teraz kończę już dziś pracę i śmigam do swojego śmigiełka...

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak, pewnie jst tak jak mówisz do seryjnych felg. Nie demonizuje, ale wczesiej jak mialem E-36 tio czulem roznice w przyspieszeniu meidzy np 205 a 185 nie mowiac juz o roznicy w spalaniu roznica miezy 225 a 255 czy tz 265 jest ogromna, kolega ma 255 chyba jakos tak w 530i na zime zaklada 225 i jechalem tym autem i roznica w przyspieszeniu jest i spalaniu rowniez :wink: nie chodzi o motyw scigania sie ze swiatel, ale tak szerokie opony i felhi 18 stki czy tez 19 stki to po piewsze utrata komfortu po drugie zawieszenie bardziej dostaje po dupie, pół biedy jak kos jezdzi po dobrych drogach ale zwazajac na to ze u nas taich drog jest naprawde niewiele to moim skromnym zdaniem to tylko fajnie wygląda i tylko tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak szerokie opony i felhi 18 stki czy tez 19 stki to po piewsze utrata komfortu po drugie zawieszenie bardziej dostaje po dupie, pół biedy jak kos jezdzi po dobrych drogach ale zwazajac na to ze u nas taich drog jest naprawde niewiele to moim skromnym zdaniem to tylko fajnie wygląda i tylko tyle

w zyciu codziennym ile rzeczy robimy dodatkowo i ile pieniędzy wydajemy zeby fajniej wyglądać (markowe ciuchy,kosmetyki itd)

wiec z samochodem jest tak samo.Zawieszenie nie bedzie wieczne na naszych drogach,najwyżej wcześniej się sypnie.

A wygląd auta robi felga to wie każdy

to jak te bryki z ostatniego Zakupu Kontrolowanego serwisować 850 nie może każdy i tak powinno być 12 cylindrów to szlachetność silnikowa a ta zobowiązuje i kosztuje

Gorzej jak z extra bryki wysiada bezzębne zaniedbane coś

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :) ja obecnie mam 16 stki i mnie sie podobają, a ze ważny jest dla mnie komfort nigdy nie założe 18 tek albo 19 tek i niskoprofilowanych opon, jeżdze tylko po miescie i czesto po drogach dośc kiepskiej jakości, ale zgadza się wiele osób zakłada felgi czy etż stsuje inne zabiegi stylistyczne w swoich autach i zyciu codziennym tylko dla lepszego wygląda i dla lansu :) mnie nie kreci cos takiego, ale nie przecze ze fajnie wyglada, tylko jakbym miał uważać na każdej dziurze i zastanawiać się że zaraz felga skrzywi się w 4 albo coś pójdzie to olałbym to, i wybrał coś pomiędzy komfortem i wyglądaem, czyli 16 tki które mam albo 17 stki, które niebawem założe :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osiągów, to czuć spadek w benzynie, diesel ma na tyle wysoki moment obrotowy, że radzi sobie doskonale z kołami 265, bokami po rondzie latałem, więc nie jest źle. Ja mam felgi BBS z tyłu jest oryginalny dystans, więc nie wiem jak się ma sprawa bez dystansu, ale jest on co prawda delikatny ok. 0,5cm.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam . Miałem u siebie w aucie na tyle takie felgi 10H2 18 et 19 (czyli 10 cali szerokie 18 cali wysokie ) z oponkami 265/35/18 felgi oczywiście z dużym rantem ,przód 9 i pół na 18 z oponami 235/40/18 firmy OZ Racing marki Nova. Super wygląd oraz prowadzenie po równych drogach . Niestety jazda po naszych drodach na tych kołach to nie lada wyzwanie ( auto przy dużych prędkościach skacze oraz szybko wybiją się zawieszenie , ale jeśli chodzi ci o wizualną stronę , to warto. może jutro prześle zdjęcia pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.