Skocz do zawartości

Felgi o szerokości 10'' w e39?


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś posiada w e39 na tylnej osi felgi o szerokości 10'' ?

Jeśli tak to jak sprawdzają się w praktyce ? Czy zdarzają się otarcia opony o nadkole? Jakiej szerokości opony na taką felgę założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi mi po prostu o szerokość felgi :mrgreen: ( mierzona między rantami felgi w miejscu gdzie zostaje założona opona, zazwyczaj podawana w calach)

 

Najszersze oryginalne felgi miały 9'' a ja zastanawiam się nad 10''.

 

http://dray.pl/1profil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niunia530d to co podałaś to rozmiar opony (ich szerokość podaje się w mm). Nie da się określić szerokości felgi na podstawie rozmiaru opony. Bo oponę jaką podałaś można założyć zarówno na felgę o szerokości 8'' , 9'' i na 10'' pewnie też dałaby się naciągnąć :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E 39 i zwykle standardowe zawieszenie w tej chwili jezdze na felgach 17' rand 9 gumy 245/40,wczesniej mialem zalozone na tych samych felgach 17' rand 9 gumy 255/40 i jak jezdzilem sam to bylo dobrze jak auto dobilo na wybojach to obcieralo.To 10 niebedzie pasowac chyba ze bedziesz robil zmiany w zawieszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum 275

Pozdrawiam

No cóż, chłopaki wyżej twierdzą, że "265 i jest git". Powiem, więc na 100% 255 to zbyt mało bo możesz poranić felgę :cry2:

 

Sory, jak ci sie jezdzi z tak szerokimi oponami w 523i pewnie przespiesenie masakrycznie kiepskie, czy sie mylę?? max zalecane opony do tego modelu tochyba 235 :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady 1 cm więcej nie lub mniej w oponie nie robi z mojego 523 "seicento" lub bolidu F1. Pewnie dziś szukałbym 540, ale 523 z 255 na tylnej osi "goni" dla mnie wystarczająco szybko. Raz jeszcze powtórzę 10" z 255 o nic nie ociera, ale opona niewystrczająco szeroka, aby ochronić felgę przd otarciami np. krawężnika. Na "leśnym" zdjęciu w galerii zresztą to chyba widać. :cry2: A w zawieszeniu mam Voglanada (-30 mm) i naprawdę o żadną blachę błotnika nie ociera!!!

:norty:

A jak wygląda - zapraszam do galerii: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26744

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz moją niewiedzę, ale nigdy nie słyszałam o szerokosci opony mierzonej w cal'?

ja mam na tył założone oponki 245/40 R18, czyli jakie wg. Twojej skali?

Bo już nie wiem

 

To bardzo dziwne bo szerokosc felgi jak najbardziej od lat podaje sie w calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To bardzo dziwne bo szerokosc felgi jak najbardziej od lat podaje sie w calach.

Oj nie czepiaj sie, zawsze słyszałam o wielkosci felgi (średnicy) a nie zastanawiałam sie nad jej szerokością , bo i tak jakie opony założysz to jest zależne od nas

 

No to polecam na 10" calowa felge "naciagnac" 195/50/15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum 275

Pozdrawiam

No cóż, chłopaki wyżej twierdzą, że "265 i jest git". Powiem, więc na 100% 255 to zbyt mało bo możesz poranić felgę :cry2:

 

Sory, jak ci sie jezdzi z tak szerokimi oponami w 523i pewnie przespiesenie masakrycznie kiepskie, czy sie mylę?? max zalecane opony do tego modelu tochyba 235 :worried:

w/g literatury max do tego modelu to 265/35/18 felga 9 cali

Pozdrawiam

a co do słabszego przyspiesznia na szerszych oponach to ja zmieniam zima 225 na 275 lato i nie czuje różnicy jedynie jak depne to na szerszych oponach po prostej trakcja sie nie włącza ale tylko skręć kierownice nawet na tych walcach jest uślizg bosko (uwielbiam te 500nM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.