Skocz do zawartości

[E61] AirBag świeci kontrolka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam samochód po małej stłuczce.

Wysypała się poduszka kierowcy, poszły oczywiście napinacze pasów i wywaliło klemę pirotechniczną.

Wszystkie te elementy wymieniłem, napinacze i klema kupiona w serwisie BMW nowiutkie. Poduszkę zakupiłem z ogłoszenia.

Problem polega na tym że mimo wymiany tych elementów na desce rozdzielczej dalej świeci się kontrolka od poduchy i kontrolka od pasów do tego wyświetla jakieś komunikaty na komputerze.

 

Czy po wymianie nie powinno wszystko się ustabilizować, kontrolki zgasnąć, komunikaty zniknąć?

Co jeszcze mam ewentualnie wymienić, podobno sensor jest programowalny i nie jest uszkodzony. Jest do wymiany dopiero po którymś wypadku.

 

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykasować błąd, podłączając komputer serwisowy.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja również pomimo iż nei miałem wystrzelonej jeszcze poduszki co jakiś czas włącza się kontrolka jednak po jakimś czasie gaśnie i tak w kółko. Jednakże poducha jest sprawna. elektryk powiedział mi również iż trzeba podłączyć do komputera by wykasować błąd, usługa ~50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieiwm jak z BMW ale w wieksozsci samochodów nalezy jeszcze wykasowac dane powypadkowe z sensorow, choc nie ze wszystkich bo np. w Mondeo nie musialem wystarczylo wykasowac bład. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz wykasować crash date(w sensorze) Nie wykasuje się jej niestety komputerem. Musisz wymontować sam sterownik i poszukać kogoś kto się bawi naprawą sterowników. Jest to koszt ok 150zł. Choc naprawa sterowników jest zabroniona przez kazdego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wykasować błąd aribagu (naprawionego) metodą domową, tj. zwieracją odpowiedznie końcówki w gnieżdzie do którego podłącza się komputer? czytałem na forum że w ten sposób kasuje się np. inspekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy można wykasować błąd aribagu (naprawionego) metodą domową, tj. zwieracją odpowiedznie końcówki w gnieżdzie do którego podłącza się komputer? czytałem na forum że w ten sposób kasuje się np. inspekcje.

 

Inspekcje tak można kasować ,ale błędu airbagu NIE.Można go skasować tylko komputerem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak będziesz miał naprawiony mod. airbag to nie będziesz musiał go juz kasować komputerem diagnostycznym. Warunek jest taki ze kiedy będziesz podłanczał sterownik musisz odłaczyć obowiązkowo zasilanie akumulatora oraz muszą być sprawne wszystkie poduszki oraz napinacze. Naprawiony sensor airbag ma wykasowane błędy wiec jest czysty i kontrolkaod poduszek się nie świeci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

problem rozwiązany w serwisie BMW za 70 zł 30 minut czekania.

To tak na wszelki wypadek gdyby komuś paliły sie pasy i świeciła kontrolka AirBag.

Należy wymienić to co potrzeba poduszka, napinacze pasów w przednich fotelach są dwa, klema pirotechniczna następnie serwis i podłączenie samochodu pod komputer.

Pozdrawiam Janusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.