Skocz do zawartości

Gdzie podłączyc diodę?


Hiv

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć diodę w kabinie. Gdzie powinienem sie wpiąć w kabelki, żebym miał na na niej napięcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a kiedy silnik pracuje, żeby go tam nie było?
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to niektore przekazniki maja napiecie (+) przy wyciagnietym kluczyku a gdy jest zaplon lub silnik wlaczony to przekaznik przekazuje tego plusa na inne styki wiec tam juz niema wtedy napiecia... ale to jest bardzo duzo "kopania" i szukania....... u mnie przynajmniej tak jest przy przekzaniku od pompy paliwa.... ja mam e30.... a chodzi Ci o taka diote ze niby masz alarm? Jak tak po popytaj sie tych co alarm montuja ale oni pewnie stosuja jakis prosty sterownik do tej diody....

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie obojetne, jesli myslisz o migajacej diodzie zamiast alarmu to sie robi tak, kupujesz diode migajaca 12V, dioda ma + i -, + podlaczasz do miejsca gdzie jest caly czas 12V (np przy radiu) , a - podlaczasz w miejsce gdie po zaplonie jest 12v, a po wylaczeniu znika do 0. w ten sposob po wlaczeniu zaplony masz na diodzie dwa plusy i dioda nie miga, a po wylaczeniu zaplonu dioda dostaje mase i zaczyna migac, nie wiem czy o to ci chodzilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie obojetne, jesli myslisz o migajacej diodzie zamiast alarmu to sie robi tak, kupujesz diode migajaca 12V, dioda ma + i -, + podlaczasz do miejsca gdzie jest caly czas 12V (np przy radiu) , a - podlaczasz w miejsce gdie po zaplonie jest 12v, a po wylaczeniu znika do 0. w ten sposob po wlaczeniu zaplony masz na diodzie dwa plusy i dioda nie miga, a po wylaczeniu zaplonu dioda dostaje mase i zaczyna migac, nie wiem czy o to ci chodzilo.

 

To na kostce od radyjka tak min, jest(tylko nie wiem czy po wyjeciu kluczyka tam gdzie znika napiecie pojawia sie masa?) :D

 

Wielkie dzieki! Jutro będe grzebał z miernikiem ;)

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.