Skocz do zawartości

Z3 3,0 roadster - miska olejowa


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tematów w tym dziale jest tak mało że nie ma się pod który podłączyć więc piszę nowy a chciałem zapytać czy na forum jest posiadacz Z3 3,0 - sprawa dotyczy miski olejowej bo ani realoem ani etk ani nawet oba aso w Krakowie nie mogą mi pomóc.

Konkretnie to wkładam silnik ze skrzynią od takiej zetki do E36 coupe i muszę wiedzieć czy w motorze M54B30 występowały miski takie jak w silnikach z pojedynczym vanosem, tzn czy od strony bagnetu oleju miska była wystajaca na bok i bagnet wchodził do niej prostopadle czy może miska ma prostą ściankę a bagnet wchodzi po skosie. Ta informacja jest mi bardzo potrzebna do swapa a może podobna sytuacja jest w M52TUB28 i ktoś wie jaką ma miskę? To Z3 z którego mam silnik to wersja roadster z końca 2001 jesli ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Vanos to zmienne fazy otwarcia zaworów w silnikach BMW. Pierwsze konstrukcje były bez vanosa a potem zastosowano pojedynczy vanos na wałku dolotowym. Obecne kontrukcje mają podwójny vanos tzn. na wałku ssącym i wydechowym a dodatkowo zmiana faz rozrządu następuje płynnie a nie skokowo jak w pojedynczym vanosie. Najnowsze silniki wyposażone są dodatkowo w zmienny skok zaworów (valvetronic) zastępujący przepustnicę.

Tak to wyglada w uproszczeniu i dużym skrócie a vanos zatosowany jest głównie po to żeby polepszyć przebieg moment obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.