Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Witam posiadaczy BMW oraz użytkowników forum. NIe chcę zakładać nowego wątku dotyczącego kupna samochodu, dlatego pozwoliłem sobie napisać zapytanie w wątku istniejącym.

 

Przymierzam się do zakupu BMW 740i E38 z poniższego linku:

 

http://klasycznysalon.com/auto/bmw-e38-740i/

 

Wiem że zdjęcia nie oddadzą prawdziwego wyglądu samochodu, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat tego auta. Być może już ktoś kupował z tej strony.

 

Z numeru VIN odczytałem, że to wersja z EDC, w przyszłości by uniknąć duży kosztów albo będę regenerował amortyzatory lub założę zwykłe bez tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

97 to jeszcze przedlift.

polift wchodzil w polowie 98 roku.

Co do silnika 2.8 nic Ciebie nie powinno zaskoczyc z drogich napraw.

Jednak co do zawieszenia to musisz uwazac bo nie jest tanio.

Przod okolo 1,2k same wahacze plus tyl podobnie...

kpl hamulce tez okolo 1k tak wiec to tylko z takich podstawowych rzeczy ktore przewaznie są zaniedbane.

Kwota jaką dysponujesz mysle ze na jakiegos przedlifta powinna wystarczyc ale do wkladu wlasnego musisz jeszcze miec okolo 3tys na poczatek bo zawsze cos sie znajdzie

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, zakochałem się w e38.... Jest możliwe kupienie w rozsądnym stanie ze zdrową budą e38 730+ w automacie do 15 000zł? Bardzo chciałbym zakupić w tym roku ten samochód, naprawdę... Jeśli by się udało, wsadzę tam gaz i będę się cieszył z ekonomicznej jazdy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A części? Rozumiem, ze chcesz kupic za 15 tys, wlozyc gaz za 4 tys i tak jezdzic kilka lat bez wkladu zadnego? To zapomnij o e38. 95% e38 na allegro/otomoto to są takie trupy ze potrzebuja reanimacji albo juz nawet eutanazji bo większosc mysli ze kupi auto ktore kosztowalo 300tys w salonie i utrzyma je za 200zl na miesiąc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak nie myślę, miałbym przygotowane 5000zł na dobry początek. Gaz to sprawa drugorzędna, nie gazowałbym od razu tylko gdzieś po roku jak trochę bym ją dopieścił. Właśnie sobie przeglądam ogłoszenia i jest tego całkiem sporo do 15 000zł, niektóre ogłoszenia typu "stan bardzo dobry, na obecną chwile nie wymaga wkładu finanowego" i cena np 13 900zł trochę mnie zbija z tropu.

 

Na przykład te ogłoszenie:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-3-5-kremowe-skory-xenon-komforty-ks-serwisowa-oryg-przebieg-bez-rdzy-ID6ylst9.html#f5e0d17d36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jażdy tak pisze...nie napisze przeciez "kuoiony w komisie u turka za 1500 euro z przebiegiem 500tys na dodatek walony przodem"...ja Ci proponuje obejrzeć kilka takich aut z kimś kumatym to będziesz wiedział o czym mówie bo to co Ci piszę moze Ci sie wydać wyolbrzymianiem ale taka jest prawda...zdarzają sie zadbane e38 ale wtdy kosztują 25+. Po takie sprowadzone za 13tys to nawet szkoda jechac ogladac chyba ze masz 10km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w takiej sprowadzonej za 13k po miesiącu będzie wszystko do zrobienia.

Zaczynając od zawieszenia ktore nie jest tanie...

Plus hamulce to już masz przy dobrych wiatrach 8k.

A to dopiero początek.

Bo usterek może być dużo a te tanie w tym modelu nie występują

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tysiaków to mały wkład na początek w kazdej e38 kupionej do 20 tys zł na polskim rynku. Stwierdzone po 12-14 sztukach obejzanych wspólnie dla kolegi, Jak sie pojawia sztuka w naprawde ekstra stanie i to za 25 tys zł nawet, to sie sprzedaje w 2 dni.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, niech padnie Ci sterownik turbin :mrgreen: ;-)

Co do cen E38 to potwierdzam, czasami człowiek ma ochotę zabić sprzedającego jak zobaczy na miejscu tego "cukierasa"

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ogłoszenia ze sprowadzonymi zawsze sobie zadaj pytanie: ile to musiało kosztować w Niemczech, że handlarz po kosztach wyjazdów, marży (i ewentualnych opłatach) wystawia auto za 13-15 tysięcy (a to zawsze jest cena zawierająca "ułamek" do uhandlowania)? Potem wejdź na mobile.de i porównaj, co w tych kwotach można kupić :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam forumowicze mała prośba czy ktoś mógłby zerknąć na to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-728i-194ps-oplacony-prosto-z-niemiec-super-stan-ID6ys1Dn.html#95f98d073f

 

jestem zainteresowany tym samochodem a nie wiem czy warto, bardzo proszę o konkretne odpowiedzi co o nim sądzicie a może ktoś go widział i może coś o nim powiedzieć...

Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz sobie wziąć skarbonkę na łeb... bierz śmiało !

 

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź czy po prostu podbijasz sobie posty takimi nic nie wartymi wpisami... Z góry oceniłeś samochód po zdjęciach czy po opisie? Wypowiedz się albo zamilcz jak nie masz nic do powiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.