Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem (a jestem mechanikiem) silniki godne polecenia to 2.8 4.0 i 4.4. Jeśli to twoje pierwsze auto i chcesz je mieć w miarę tanie w utrzymaniu kupuj 2.8 za 10-12 tys można kupić już ładną sztukę bez gazu. Zakładasz nowy gaz za 3-3.5 tys i masz co chciałeś z nowym gazem i cieszysz się jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od pojemnosci 2,5 litra w górę stawka ubezpieczeniowa jest na stałym najwyższym poziomie. Do tego dochodzi zwyżka za marke 15% (nie zawsze ujęta w wykazie :evil: )

Rejestracja jezeli kupisz auto z PL bedzie kosztowala kolo 150zł z nowymi blachami, jak tablice zostaja to wtedy 74zł ( ceny z Łodzi)

 

Genralnie po moich doswiadczeniach mogę ci powiedzieć tyle. Kup bez gazu i zamontuj sam. Ja kupilem z gazem i mam cala nowa instalacje oprocz butli. A kosztowalo mnie to mnostwo nerwow i czasu :) bez sensu totalnie. Chyba ze trafisz auto z instalacja na gwarancji to takie cos mozesz brac :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz prawko to rozjniem ze masz 18-19 lat wiec ubezpieczenia taniej jak 3000 nie licz

 

ja nie nam znizek place 1900 na rok

 

czesci zalezy jak dla kogo

 

jedne tanie inne drogie

 

blacha pierdoly drogie jak chuj

zawieszenie srednio

 

ale wszyatkiego jest mnostwo zawias w e46 to konstrukcja cepa w porowanij z e38

zwlaszcza w nevo

 

spalanie nie wiem.mi w lodzi 2.8 pali 18 przy normalnej jezdzie wiec nie wiem jak 4.4 niby 15??

 

trasa 8-9

generalnie jak sie zastanawiasz czy cie stac to cie nie stac

 

pierdoly typu rozrusznik zawias opony itp

 

ale to i tak koszt 2-3 wiecej jak w e46

za remont przodu w e36 zaplacilem 200 zl bylo prawie wszyatko zrobione

do e38 800 i w sumie nic nie zrobilem

 

najgorzej pierdoly itp, wyposazenie wnetrza itp

 

generalnie daj se spokoj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 olej, bo to dramat na 4 kółkach... nie nadaje się do jazdy, no chyba że po mieście

 

 

Ubezpieczenia:

Od 2.2 albo 2.5 stawka jest już stała, dawno temu na studiach sobie kupiłem pierwsze auto z silnikiem ponad

to i z tego co pamiętam OC ~1600pln/rok było, tylko tamto było wtedy w pierwszej lidze bezwypadkowości

 

Za E38 750 640PLN "internetem" i 705PLN u ubezpieczyciela za OC wychodzi

 

 

 

XM:

 

tak XM V6 może palić więcej :), brałem go pod uwagę jako 1sze auto ;)

moje pierwsze to było Safrane 1993 hydropneumatic (chyba nawet ten sam silnik co twój XM) - paliło delikatnie więcej od E38 750

22l/100 Safrane, 20.6l/100 E38 750 (Safrane 24V już pali ~19.2). Biło E32, Merca W140 i A8 (a tym bardziej już na łeb W124, nawet nowsze - kumpel miał z 1994).

XM mi się nie spodobał w crashtestach i głośny był - jednak prawie go miałem ;) - ale Citroena C6 kupie sobie dla jaj, cholernie mi się podoba :)

ciekawe czy ma legendarne niezniszczalne zawieszenie - to był kosmos jak mocne te zawieszenia były.

 

Części

 

nie znam cen, bo się jeszcze nie spieprzyło, ale dopiero ~~13kkm, ponoć bardzo tanie

tylko ja mam pancerne i b. proste w naprawie V12 24V więc luz

 

 

18..19lat:

Student dziś spokojnie ogrania 20l/100 pb ;)

 

ale... polecam wystartować od segmentu F ;) - potem ma się PROBLEM ;)

"Nie ma odwrotu" i każde inne auto jest do d**y i się tym złomem jeździć nie da ;)

 

tylko e38 już trochę klasykiem zalatuje, student powinien celować w konstrukcyjnego 11..14 latka ;)

vw phaeton poobijany ;) ? w220 ? e65 ;) lol ?

 

lol ja chyba muszę zmienić auto na nowsze konstrukcyjnie E65 bo nie wypada :)

Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie nie wiem.mi w lodzi 2.8 pali 18 przy normalnej jezdzie wiec nie wiem jak 4.4 niby 15??

Mam 4.0 :) M60B40, ale to tak na marginesie.

 

to jest bardzo proste :) silnik 2.8 jest do e38 za słaby, pamietaj że to auto trzeba lekko liczyc 2300kg, a chce je pchac silniczkiem benzynowym ktory nie ma nawet 200KM. Jednym słowem musisz mocno cisnąć gazem żeby się bujało co przeklada się na wyższe spalanie :) Ot cala tajemnica. 2.8 to świetny silnik, ale do e30 :P lata jak dzikie wtedy i pali skromne ilosci, tylko ze taka e30 wazy 1000kg :D

 

 

No ta do dyskusji włączył się mttj :D czyli koniec z konstruktywnymi uwagami :P

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 - tak popieram przedmówcę ;)

 

włączanie do dyskusij: aaaa..... bo nudne rzeczy same gadacie i jakieś e46 się tu przewija nie wiadomo po co ;)

 

z fantazją trzeba podejść do tematu, najlepiej zrobić tak:

 

 

"tata niech da" na citroen C6 bo 5 ***** i nowe i się psuć nie będzie, 250km/h nie przekroczy i rozsądne auto dla studenta (5 były w szkole ?)

 

a "potajemnie" (od babci pożyczyć ? ) kupić E38 V12 za 9k czy po ile one teraz są (tylko model z DSC III - ważne), albo lepiej!!

 

siostra ma 17 lat ? i prawko? (siostra jest ?)

 

z siostrą się zrzucić po 4k na E38 V12 !!! siostry później mają zawsze pomysły ala jak urwie rurę

wydechową albo w coś przywali to sznuruwkami z buta powiązać auto do kupy i jechać dalej.

 

moja ostatnio jechała bez wody w silniku w Rover 75 aż nie chciał jechać z przegrzania (a wcześniej

wiązała sznurówkami do wycieraczek jakieś kawałki co odpadły) - tylko ona właśnie lubi te auta "za 15k" kupić (i popsuć i sprzedać za 2.6k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 olej, bo to dramat na 4 kółkach... nie nadaje się do jazdy, no chyba że po mieście

 

jak ktos nie ma takich wymagan jak ty czy ja to e46 jest dobrym autkiem

bo ja tez na pierwsza fure kupilem e38, przez 4 miesiace mialem e36, boze tragedia :mrgreen: :mrgreen:

Ubezpieczenia:

Od 2.2 albo 2.5 stawka jest już stała, dawno temu na studiach sobie kupiłem pierwsze auto z silnikiem ponad

to i z tego co pamiętam OC ~1600pln/rok było, tylko tamto było wtedy w pierwszej lidze bezwypadkowości

 

Za E38 750 640PLN "internetem" i 705PLN u ubezpieczyciela za OC wychodzi

no masz znizki, ja i tak mam auto na matke wiec 1900 na rok, (na mnie ponad 3500)

ale za to na motorki mam 50%, szkoda ze na auta nie przechodzi :mad2:

 

 

 

 

nie znam cen, bo się jeszcze nie spieprzyło, ale dopiero ~~13kkm, ponoć bardzo tanie

tylko ja mam pancerne i b. proste w naprawie V12 24V więc luz

zalezy jak dla kogo wiesz ja tam sie ucze jeszcze ale jak mam za wahacz zapłacić 160zł to mysle nie tak źle, ale niektorzy to jak by mieli i 40 dac to boze tragedia...i nie dlatego ze kasy nie maja tylko tera to wszystko chytre i skąpe :|

 

z ta łatwoscia i tanioscia naprawy V12 to sie jeszcze zdziwisz

18..19lat:

Student dziś spokojnie ogrania 20l/100 pb ;)

 

oj bez przesady

 

spalanie nie wiem.mi w lodzi 2.8 pali 18 przy normalnej jezdzie wiec nie wiem jak 4.4 niby 15??

Mam 4.0 :) M60B40, ale to tak na marginesie.

 

to jest bardzo proste :) silnik 2.8 jest do e38 za słaby, pamietaj że to auto trzeba lekko liczyc 2300kg, a chce je pchac silniczkiem benzynowym ktory nie ma nawet 200KM. Jednym słowem musisz mocno cisnąć gazem żeby się bujało co przeklada się na wyższe spalanie :) Ot cala tajemnica. 2.8 to świetny silnik, ale do e30 :P lata jak dzikie wtedy i pali skromne ilosci, tylko ze taka e30 wazy 1000kg :D

 

 

No ta do dyskusji włączył się mttj :D czyli koniec z konstruktywnymi uwagami :P

ja wiem ze silnik 2.8 w tej budzie to jest tragedia ale bez przesady ze pali wiecj niz 4 litry, o wiele mocniejszy i wiekszy

nie wierze w to

koleś ma 4.4 e39 w gaziwie przy normalno-dynamicznej jezdzie w miescie chla 30 wiec nie bardzo

co do mttj to samo pomyslalem :lol: :mrgreen:

 

2.8 - tak popieram przedmówcę ;)

 

włączanie do dyskusij: aaaa..... bo nudne rzeczy same gadacie i jakieś e46 się tu przewija nie wiadomo po co ;)

 

z fantazją trzeba podejść do tematu, najlepiej zrobić tak:

 

 

"tata niech da" na citroen C6 bo 5 ***** i nowe i się psuć nie będzie, 250km/h nie przekroczy i rozsądne auto dla studenta (5 były w szkole ?)

 

a "potajemnie" (od babci pożyczyć ? ) kupić E38 V12 za 9k czy po ile one teraz są (tylko model z DSC III - ważne), albo lepiej!!

 

siostra ma 17 lat ? i prawko? (siostra jest ?)

 

z siostrą się zrzucić po 4k na E38 V12 !!! siostry później mają zawsze pomysły ala jak urwie rurę

wydechową albo w coś przywali to sznuruwkami z buta powiązać auto do kupy i jechać dalej.

 

moja ostatnio jechała bez wody w silniku w Rover 75 aż nie chciał jechać z przegrzania (a wcześniej

wiązała sznurówkami do wycieraczek jakieś kawałki co odpadły) - tylko ona właśnie lubi te auta "za 15k" kupić (i popsuć i sprzedać za 2.6k)

ehh i znow twoje slynne pomysly i opowiesci :mrgreen: :mrgreen: :nienie:

 

750 za 9k to jakiś złomek chyba :roll:

 

daj juz spokoj z tym DSC III kazdy wie ze twoja jazda to tylko but w podloge nawet na sniegu, nie kazdy tak jezdzi :D

 

siostra fajna :P

 

wydech sam kiedys musialem w e36 pasami spinać bo w nocy odpadl...no coz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes z lodzi nie? :D to dawaj na PW telefon podjedziemy na stacje i ci pokaze :P 4.0 przy spokojnej miejskiej jezdzie pali mi 15 - 15.5l. Oczywiscie jak zaczniesz butowac to pali wtedy 40l/100km. Chociaz najwiecej co mi sie udalo to bylo 39,7l :D ale jestem pewien ze do 40 da sie dobic :P

 

Ja mam znizek 60% i za OC, NNW i assistance zapłaciłem 830zł za rok. Tzn tata ma znizki :P bo auto na ojca jeszcze. Polecam strone rankomat.pl ja tam kupowalem, a ubezpieczenie mam w alianz direct, assistance wykonuje mondial takze nie ma co sie bac, juz raz skorzystalem jak mi w trasie rolka napinacza paska alternatora pekla i moge ze spokojnym sercem firme polecic.

 

PS. messix to nie ty przypadkiem przyjezdzasz ta granatowa e38 na polibude łódzka? Na felgach m-pakiet ori jak dobrze pamietam :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się i na 70% kupię E46 2.5/3.0 w benzynie (Kombi) lub Coupe 2.5 w benzynie. Tylko chce do tego gaz więc szukam za 12k a za tyle ciężko w dobrym stanie znaleść :roll: Wyjdzie tak, że kupie Opla :mrgreen:

 

EDIT: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: http://otomoto.pl/bmw-730-indywidual-manual-skory-alu-C28441068.html Co o niej sądzicie? Czy za 10k pojeżdzę tym czy raczej będę oglądał? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i smiac mi sie chce z tego SPRZEDAWCY e38 oczywiscie co podales linka z tym indywidualem koło indywiduala to moze kiedys stala ta baśka ,dobre tapicera w dwóch kolorach tam byl welur popielaty tyle ze koles zapodal zwykle skory jaja sobie ten z alledrogo robi :lol: :lol: :lol: no i taniocha jak szlak ciekaw jestem co sie nadaje do roboty ja mam taka sama tyle ze z zewnatrz gorzej troche wyglada i jak bym mial sprzedac to cena kolo11.ooo pln. by byla a tu furak wypicowany no i "indywidual" za taka kase do negocjacji .Ps:czy za 10.ooo czy za 15.ooo to w tym i tym bedzie cos do roboty zawsze bierz to pod uwage ze te auta maja swoje lata i przebiegi a takie co nie trzeba nic na wstepie robic to w salonach stoja ja taka jezdze juz póltora roku i nie narzekam ale zeby nie narzekac to musialem zainwestowac niestety pare zlotych,pytasz o spalanie to miasto 15L ---trasa okolo 12L lpg jazda na emeryta silnik M60B30 w manualu oplaty na caly rok OC (tylko)412zl.w link4 przy 60% tak to wyglada w moim przypadku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat chyba że gdzieś jest odpowiedniejszy to napiszcie.

Mianowicie mój znajomy po przejażdżce moim e39 do Niemiec postanowił też zmienić auto na bmw z mojego modelu lub 730.

Z racji ze nie ma konta na portalu prosił żebym podesłał Wam link do jednej sztuki.

Co możecie powiedzieć po samych zdjęciach?

Oto ta sztuka http://otomoto.pl/bmw-730-pelna-opcja-gaz-sekwencja-alu-C28505918.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak to wynika z mojego doswiadczenia poparte jeszcze 3 przykladami z mojego otoczenia. Do E38 sprzed liftu nie podchodz nawet jak nie masz 25 tys zl. Jezeli kupisz taniej to i tak pierwsze naprawy zbliza cie do tej kwoty i tyle :) Oczywiscie sa przypadki (nawet niestety wiekszosc) ktora mowi ja kupie za 10k i bedzie lala. Nie nie bedzie i nawet nie ma co sie ludzic :P

Prosty przyklad kumpel podal do mnie numer swojemu kumplowi ktory szukal e38, a poniewaz ja swoja sprzedaje to byl to wmiare dobry wybor. Ogledzimy wypadly dobrze, ja nie ukrywam wad swoich samochodow, bo sam nie lubie byc oszukiwany tak. Jak przyszlo co do czego i uslyszal kwote, ktora uznaje za dosyc atrakcyjna jak na stan samochodu, ktory oprocz blachy nie narzeka na nic. Czyli 18 tys zl z felgami 19' z nowymi oponami, dowiedzialem sie ze chce z niego zedrzec kase i generalnie wuj mi w pupe i sobie pojechal xD. Wiem od mojego znajomka ze znalazl za 10k i kupil bo sliczny lakier i stan igla (och jak ja lubie to okreslenie :D). No i teraz stoi w warsztacie, biedaczyna nawet nia do domu nie dojechal bo mu sie wdarla drobna usterka skrzyni :D i mu ja ze tak brzydko powiem wysralo spod aauta i do tego wyrwalo dyfer. No niestety teraz pewnie siedzi w domu zaryczany i z kredytem na naprawe i wspomina fioletowa e38 z lodzi i goscia ktory mu wymienil wszystko co wypadaloby w niej zrobic, co jest zrobione i co mozna zrobic, ale naprawa jest srednio oplacalna na podzespolach nowych i oryginalnych/dobrych zamiennikach, a uzywane trafiaja sie bardzo rzadko i trzeba czekac.

Dlatego musze powiedziec stanowczo e38 tak, rocznik wedlug mnie do 97 maks (mam wrazenie ze sa lepiej wykonane, albo to moja nie miala porzadnego dzwona ze wszystkich ktore widzialem, a wcale nie uwazam jej za lalke, igle itd. tego handlarskiego bełkotu :P) i trzeba szykowac 25 tys zl.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zawsze zastanawialem jak mozna w Polsce kupic e38 za 10k w stanie igla jak na zachodzie igly chodza po minimum 20k :D

http://www.ebay.co.uk/itm/LOVELY-2002-51-BMW-7-SERIES-E38-728i-SPORT-AUTO-FSH-LONG-MOT-GENUINE-MILEAGE-/230953551510?pt=Automobiles_UK&hash=item35c5e78696#ht_1341wt_1261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja sprzedaje tanio to prawda, ale tylko ze wzgledu na lakier ktory jest w stanie slabym. Jest cala do prysniecia, a to jej duzy minus. Tylko ze do tego moja spelnia moja teorie :P kupilem za 12 tys, kolejne 12 tys w nia wsadzilem i teraz jest w stanie technicznym perfekcyjnym, zostalo tylko prysnac lakierek.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenie w matematyce samochodowej mówi mi że 12k pln+12k pln = 12k pln ;)

 

I tak na moje oko nie ma "igieł" e38, po prostu nie ma takich na rynku i tyle, koniec

igły się kończy po ~80kkm i nie ma takich nastoletnich aut.

 

Raz mi się udało kupić zbliżone do stanu igła chyba 11 letnie auto - 120kkm i to było raz,

jedno co znalazłem (a i tak się psuło potwornie, nie psuło się inne z przebiegiem ~600k

dramatycznie tańsze, ale to tam od szczęścia zależy i ilości dodatkowych bajerów)

 

 

Czy to nie powinno być tak że e38 w wieku kilkunastu lat to już szukamy "wszystko działa", "nie puka" i "jeździ" ? a nie "igła" ?

 

i czy ceny nie powinny spadać poniżej 10k znacznie ? za stan "jeździ", "działa" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety masz racje jezeli chodzi o ta matme :P Chociaz nie zawsze sie to sprawdza.

 

Nie uwazam zeby auto nie mogloby byc igla powyzej 80k km. Znam przyklad samochodu po ktorym bys nigdy nie poznal ze ma 700k przebiegu, bo wyglada na auto co ma najwyzej 100k i nic wiecej :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta powyżej 700kkm mogą jeździć - tak, nawet jest to dość popularne przy pewnych modelach. ale to nie jest "igła" ;)

 

skorupa auta bywa nawet bardzo ok, zawieszenie ok, ale silniki jak nie ponad 4 litry to już się

wymiana zbliża - i generalnie wymiana wszystkiego, najlepiej całego auta ;)

 

zawieszenie da się tak wymienić że nie poznasz, ale części całego auta nie wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.