Skocz do zawartości

pomocy co to za spalanie???? ponad 30l/100 km - 523 ia


fuszbejns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zwracam sie do was z prosba o pomoc bo szlag mnie trafia z ta moja bawara zaznaczam motor 2,5 ten 170 km automat szokuje mnie spalanie wiem ze cos musi byc nie tak bo w koncu to nie jest autobus! :shock: spalanie wyszlo mi sam nie wiem nawet ile ale miedzy 30 a 40 na setke tzn zatankowlem 10 l dla sprawdzenia no i zrobilem 30 km i znow musze tankowac :duh: wiec albo mam spie..ony wsakznik albo faktycznie tyle chleje ja obstawiam za tym drugim, dodam ze jezdze w miescie no fakt jest zimno w dodatku automat ale daje slowo ze jezdze jak neptyk i naciskam na gaz jak na jajko sam nie wiem co by bylo gdybym mu wcisnal mocniej w dodatku wydaje mi sie ze jak na 2,5 jest za slaby (moze dlatego ze mialem audi coupe 2,3 20v ps on spalal w miescie 13a ta sama moc ) ja przypuszczam ze to moze byc sonda auto chodzi rowno jak nowe nikt nawet by nie przypuszczal ze to lokomotywa ale niestety prosze o jakies podpowiedzi

:))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% sonda-wkrecic inna lub dac na kompuer niech sprawdza czy dobrze pracuje-czy podaje odpowiednie napienia............chyba ze masz dziure w baku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze nie tankuj nigdy 10litrow do zbiornika aby zobaczyc ile autko pali. Dlatego gdyz spalisz w ten sposob pompe a i tak nie bedziesz wiedzial ile pali. Pompa moze nie wybierac paliwa do konca, moze sie wylac paliwo z kosza na zakrecie itp.

Zatankuj do pelna, przejedz 100km i zatankuj znowu do pelna - tylko w taki sposob dowiesz sie ile pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie na podnosniku ze w ogole nie mam sondy :cry2: i ktos w ogole zaspawal miejsce w ktore moznaby wkrecic ją, jestem w szoku po co ktos ją wywalil, i w szoku ze auto rowno chodzi mimo ze nei ma sondy, ponadto na analizatorze mechnik powiedzil ze faktycznie ma podniesione nieco HC ale naprawde niewiele i sam byl zdziwony ze nie ma sondy, wymienilem tez świece bo okazalo sie ze stożek mial juz owal wiec byly ostro wyjechane i byla za duza przerwa sadze jednak ze to nuie ma zadnego wplywu na spalanie przynjmniej az tak duzego, martwi mnie co moge teraz zrobic by wstawic tam spowrotem sonde, mam wywiercic dziure?? czy musze wstawic jakis kawalek blachy z otworem? i w ktorym miejscu dokladnie?? ponadto prosze o podpowiedz jaka to ma byc sonda czy moze byc uniwersalana czy musze kupic oryginał??

pozdrawiam

:))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.