Skocz do zawartości

[ E36 ] Co kupić?


lilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem nowy dlatego wypadałoby się przedstawić: Maciek. ;)

Zamierzam kupić BMW E36 tylko nie wiem która wersja jest najlepsza?

Chciałbym silnik 1.8 i najlepiej wersje hackback (chyba tak sie nazywa ta wersja, nie wiem czy taka nazwa obowiązuje do BMW?) - 2 drzwiowy, bez kufra. I teraz wiem że są takie 316 ale jak szukałem to są z silnikami 1.6, a są wersje z silnikiem 1.8? I oczywiście czy te silniki są awaryjne? Myśle o 1.8 ale nie tym wzmocnionym (16V) bo słyszałęm że te sa niewypały. Jaka jest prawda? Prosze o porade.

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compactów nie było z silnikiem 2,0. Zaczęto je produkować bodajże w 94 roku i wychodziły (nie od razu) z silnikami 1,6 1,8tds 1,8 (16v) w wersji compact zwało się to 318ti oraz z silnikem 2,5 oznaczanym jako 323ti (170KM). Tak 2,0 ma 150KM ale to dotyczy Coupe Sedanów i Kombi :) Co do tego że 16v to niewypały to powiem Ci tyle mam 318iS i 205tys km poza eksploatacyjnymi sprawami nic w nim nie robię. Ze 140KM już można względnie pojeźidzć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

abtar dzieki bardzo za info! ;)

A może masz jakiś namiar na lektóre o tym jakie silniki w jakich wersjach, itd.?

p.s.

Czym różni sie 318ti - M42 od 318ti - M44?

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jak dobrze poszukasz na forum to znajdziesz ;) jak gdzieś trafię na jakiś opis to dam znać . Jak Ci nie pójdzie szukanie tutaj na forum to spróbuj z googlami. M44 zastąpił M42 po 1995 roku (tutaj co do roku mogę się mylić). M42 miał mniejszy moment od M44 ale moc tą samą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtar dzieki! Użyje googla. Swoją drogą fajnie by było przygotować dla forum takie małe info na temat wersji "beemek". Co o tym myślicie?

A ile poszczególne modele maja koników?

316i - M43

318ti - M42 - 115KM

318ti - M44 - 115 KM

323ti - M52 - 140 KM

318tds - M41 - 143 KM

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile poszczególne modele maja koników?

316i - M43

318ti - M42 - 115KM

318ti - M44 - 115 KM

323ti - M52 - 140 KM

318tds - M41 - 143 KM

 

Poprawa :D

 

316i - M43 (ten w compactach) 103KM

318ti - M42 - 140KM

318ti - M44 - 140KM

323ti - M52 - 170KM

318tds - M41 - 89KM

 

ten tds pomylił ci się z 2,5 tds który to ma 143KM ale jego w compactach nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtar faktycznie, chyba mi sie kompletnie pomieszalo. ;)

kumpel (posiadacz 320) poprostu mi opowiadał ze (nie wiem w jakich kastach):

1.8 16V - 143 KM

2.0 - 150 KM

ścigały sie i ta 2.0 poszła ostro do przodu, niby nie wiele różnicy, ale jest inny przelicznik.

Ze swojego doświadczenia wiem, że 16 zaworowe silniki faktycznie mają więcej mocy niż 8, ale pracują na wyższych obrotach, wiec dlatego uparlem sie na zwykle 1.8. Ale to czo napisałeś o compactach - 140 KM - czy ja dorosłem do takiej mocy? ;)

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim 2,0 ma 6 cylindrów i dlatego 1,8iS niewiele może poradzić !! co do Compacta 140KM to sam najlepiej wiesz co masz w głowie jak będziesz jeździł z głową to jazda przyniesie dużo frajdy a jeżeli masz pstro w głowie to możesz się niemile zaskoczyć !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm... a mi sie tak marzy rzędowe 6. :D No ale moja "ta lepsza połówka" już mi suszy głowe ze 1.8 to za dużo. :roll:

abtar dzieki za troske. ;) hehe

W główce mam juz poukłądane od dawna, chodziło mi o to że aktualnie mam do dyspozycji 100 koników i tak myślałem że starczyło by mi 115 KM w 1.8, no ale tego nie ma w compakcie.

p.s. Czy 318ti - M42, 318ti - M44 mają VANOS czy nie?

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 000 zł (3 000 eu), bo w gre wchodzi tylko i wyłącznie sprowadzony, od niemca spod domu. ;) Orientuje się mniej więcej że za te pieniążki juz kupie coś konkretnego. A chcę sprowadzać, bo:

1. Mam rodzinke w Hannover'ze

2. Moja sis jest germanistką

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.