Skocz do zawartości

Przeróbki silnika, duży power potrzebny!


zuri

Rekomendowane odpowiedzi

sporo na temat czapki od 2,5 w ecie dowiesz się na www.beemka-klub.pl

ale z tego co mi wiadomo uturbiać tego nie uturbiali,ale ja proponuję ciągnąc temat bo ciekawy :mrgreen: a nie tylko jakieś flaki z olejem ja w innych postach

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy sprawa wyglada tak ze nie mam za duzo pieniedzy na takie przyjemnosci

wszstko bede robil w garazu i nie chodzi mi o to zeby to mialo sluzyc do codziennego jezdzenia

to ma byc zabawka tylko na okzaje typu jakis rajdzic czy tak zeby sie dowartosciowac

wiec nie be inwestowal w to 5 tys

tylko na maksa 3

i wole robic to sam, duzo wieksza satysfakcja

nawet jak silnik pierdnie po miesiacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały silnik od ety ?? jak znajdziesz za 1500 to będziesz dobry ... sama głowica to koszt około 1000 zł (wiem bo własnie dlatego zmuszony byłem do zmiany z b25 na stare b20 :/

 

a co do samej przekładki głowicy to może tak ... znam przypadek wożenia głowicy z ety do 2.5 m20 i jeźiło toto ... ae jak w druga strone to nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy sprawa wyglada tak ze nie mam za duzo pieniedzy na takie przyjemnosci

 

W takim razie w ogóle sie za to nie zabieraj....Zalej porządnej benzyny i ciesz sie jazdą :-)

wszstko bede robil w garazu i nie chodzi mi o to zeby to mialo sluzyc do codziennego jezdzenia

to ma byc zabawka tylko na okzaje typu jakis rajdzic czy tak zeby sie dowartosciowac

 

Heh...W garażu to można sobie amortyzatory zmienić, a nie założyć turbo. Jest to bardzo poważna ingerencja w silnik i naprawde trzeba mieć sporo funduszy, doświadczenia i narzędzi żeby to porządnie zrobić

 

wiec nie be inwestowal w to 5 tys

tylko na maksa 3

 

3 tyś zł to kosztuje porządna turbina z orurowaniem i jest to może 1/3 kosztów....

 

i wole robic to sam, duzo wieksza satysfakcja

nawet jak silnik pierdnie po miesiacu

 

Moim zdaniem m20 uturbione za 3 tyś zł w ogóle nie ruszy....

 

Jednym słowem daj sobie spokój z uturbianiem tego silnika i to za 3 tyś zł...

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden czlowke ktory duzo wie o 2.7 bmw. wiem ze urzedowal na forum E30 i chyba na E28 bo wlasnie E28 jezdzil. duzo uzyskal z tego auta i to wcale nie duzym kosztem tylko jedno co to nie uturbial go. ale mysle ze jak bys zrobil to co on w swoim aucie to bys na chwile mial dosc modyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego faktycznie turbo piękna żecz tym bardziej że masz odpowiedni motor do tego ale cholernie droga ale tanim sposobem z tego co wiem można dodać mocy temu autu żeby osiągnąć coś około 160-170KM wystarczy włożyć głowicę zosprzętem od b20 czyli 2l ale od tej z katalizatorem od 87bodajże i jeszcze puszczasz podwujny wydech aż do końca i ok170KM gotowe oczywiście jeśli masz silnik eta a nie super eta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim drifcie w poznaniu zeszlego roku

koles startujacy zlota e-30 z silnikeim 3,5 stwierdzil ze po wlozeniuglowicy, modółu i walka od 325 uzyskam ze 136 z ety do ponad 200 kucykow

co do turba to przeliczylem sie...

moze za rok:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim drifcie w poznaniu zeszlego roku

koles startujacy zlota e-30 z silnikeim 3,5 stwierdzil ze po wlozeniuglowicy, modółu i walka od 325 uzyskam ze 136 z ety do ponad 200 kucykow

co do turba to przeliczylem sie...

moze za rok:-)

Pewnie rozmawiałęś z Wojtkiem "Ognistym" :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.