Skocz do zawartości

Trzeba długo kręcic rozrusznikiem jeśli auto nie stało długo


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zapalanie mojego auta wygląda tak:

 

Po 15 sekundach od zgaszenia (nie ważne czy ciepły czy zimny), zapala od razu...

 

Po minucie też...

 

Po 15 - 30 minutach muszę już dość długo kręcić (chyba najdłużej) nawet do 10 sekund...

 

Po 5-6h wystarcza 5 sekund kręcenia...

 

Gdy zostawie auto na cały dzień: 5 sekund kręcenia i start...

 

Gdy zostawie auto na 3-4 dni (co rzadko się zdarza ale jednak)... wsiadam... zaczynam kręcić a ten odpala praktycznie od razu...

 

Co to może być?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem co poprzednik :(

 

Każdego ranka pali na dotyk, po chwili postoju też, ale jak postoi jakieś 20min do 1 godzinki to już trzeba długo kręcić :cry:

 

A masz jaki kolwiek gaz? U mnie komputer nic nie wykazuje :( Bylem 3 razy :(

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, w stacyjce sa 2 plusy , jak krecisz rozrusznikiem to 1 znika, jak puscisz przy krecacym sie silniku to drugi + sie pokazuje i silnik zapala. proponuje sprawdzic czy tak nie jest. w wiekszosci aut tak sie dzieje jak styki zasniedzieja (niektore maja celowo to zrobione ze np swiatla gasna na czas krecenia rozrusznikiem , ale wtedy maja 3 plusy wychodzace.)

 

moze byc rowniez ktorys z czujnikow temp uszkodzony i nie mierzy tak jak trzeba (zle stygnie albo sie zawiesza) i komp zle odczytuje jego parametry i zle dopasowuje mieszanke do startu.

Macie LPG? jak odpala na LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zwykła instalację gazową, ale teraz tylko na benzynce śmigam :) Jak wcześniej jeździłem na gazie to było to samo, pozatym zawsze odpalałem na benzynie, więc myślę, że to nie ma nic wspólnego z gazem. Ale może się mylę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zapomniałem dodać, że niedawno mechanik wymienił mi przepływke, ponieważ na starej to dławiła sie na benzynie i na gazie, a teraz to chodzi super :dance: oczywiście na benzynce bo gaz to narazie sobie odpuszczam :hand:

Później wymienił czujnik ssania, bo podobno nie działał ale ja nie zauważyłem poprawy :( W dodatku nie wiem czy autko po odpaleniu jak jest zimne to ma mieć takie same obroty co na ciepłym (około 700) czy powinno chodzic na troszkę wyższych.

 

Pozatym autkiem telepie na wolnych, ale to juz inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tylko że jeżdżę na gazie. gaszę zawsze na benzynie, ale i tak muszę długo kręcić aby zapalił. jak jest zimny to kopie od razu. Kiedyś mechanik powiedział mi ,że to czujnik położenia wału. koszt oryginału ok 350 zł na razie jeszcze nie wymieniłem , ale chyba to zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tylko że jeżdżę na gazie. gaszę zawsze na benzynie, ale i tak muszę długo kręcić aby zapalił. jak jest zimny to kopie od razu. Kiedyś mechanik powiedział mi ,że to czujnik położenia wału. koszt oryginału ok 350 zł na razie jeszcze nie wymieniłem , ale chyba to zrobię.

 

Witam 350 zł to cena za nowy oryginał? Tez slyszalem ze to moze byc kwestia tego czujnika... sprawdzałeś jego opór? Jak to sie robi? Gdzie on ma kabelki ktore mozna odpiac i sprawdzic?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,, u mnie autko zawsze zapala po2-3 sekundach nie zależnie od tego czy zimny czy ciepły czy ile stał.

Nieraz po miesiacu do niego przychodze kręce 2 sekundy i zapala

 

Mam wrażenie że dopiero po tym czasie wryskiwacze się uruchamiają

Ala to toakie moje odczucie

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nize znam wszystkich modeli bmw, ale w niektorych jest tak ze silnikm musi pare razy obrocic aby komp wiedzial w ktorym miejscu jest wal i ktore wtryski maja lac. w niektorych modelach jest tak ze do startu leja wszystkie.

Hehe Wydaje mi się że dobże kombinujesz :cool2:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nize znam wszystkich modeli bmw, ale w niektorych jest tak ze silnikm musi pare razy obrocic aby komp wiedzial w ktorym miejscu jest wal i ktore wtryski maja lac. w niektorych modelach jest tak ze do startu leja wszystkie.

Hehe Wydaje mi się że dobże kombinujesz :cool2:

 

Tak. 1-2 sekundy to na pewno ok. Mój kolega miał Porsche 944 S2, silnik 3.0, ładował w to auto dużo kasy, wszystko miał idealnie... ale odpalać musiało tak około 2 sekundy. Mówili wszyscy że "taki system wtrysku".

 

Poza tym w internecie jest taki filmik z 850 CSi na którym stawia gość monete. To pewnie nie jest silnik w złym stanie ;-) A zapala jednak dłużej niż nowa Panda :D Bo tak ma poprostu być i jeśli mi tak zapala to nie narzekam... jednak 5 sekund... lub nawet ciut więcej (zwłaszcza jak postoi dokładnie 40minut do 1,5h) to za dużo... :(

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba szukasz dziury w calym, bedziesz sie martwil jak pewnego dnia nie zapali.

 

No nie do końca. Podczas tego rozruchu leci dużo paliwa do silnika i zostaje ono nie spalone... chyba łatwo tak zalać świece. Wogule jest to trochę nie zdrowe. Po dłuższym kręceniu bardzo śmiedzi za autem :)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,, u mnie autko zawsze zapala po2-3 sekundach nie zależnie od tego czy zimny czy ciepły czy ile stał.

Nieraz po miesiacu do niego przychodze kręce 2 sekundy i zapala

 

Mam wrażenie że dopiero po tym czasie wryskiwacze się uruchamiają

Ala to toakie moje odczucie

 

Tutaj jest podobnie :D

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.