Skocz do zawartości

Co sie dzieje gdy auto długo stoi z rozładowanym akum.???


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem i dylemat, jako że ejstem świeżym uzytkownikiem E39 wiec nie wiem co i jak pozatym nie jezdzielm wcesniej autem z taka elektronika. Autko stoi już jakis trzeci dzien z rzędu, wczesniej były zdejmowane klemy ale na noc tylko i teraz po prostu padl akumulator, bo jakis koles w warsztacie lakierniczym skluchal sobie radia. AKumulator jest rozladowany, nie pala sie lampy w srodku od oswietlenia ani zadne kontrolki oprocz tej od ladowania i poduszki ale poduszka palila sie juz wczesniej. Auto swiezo sprowadzone, teraz stoi na lakierni.

 

Teraz moje wlasciwe pytanie, manowicie, slyszalem, ze calkowite rozladowanie akumulatora na dluzej moze spowodowac to, ze konieczne bedzie usatwienia jakeigoś komputera na nowo programowanie czegos, - zaznaczam ze nie wiem czy to prawda, czy ktos kto jest w temacie i posiada takie autko jest mi wstanie stwierdzic czy to prawda i jakie mgoa yc konsekwencje tego dluzszego postoju bez prądu?? Dzisiaj kazaelm odlaczyc jedna kleme i przez noc podladowac na lakierni.

Z góry dziękuje za informacje i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu może być potrzebna aktywacja niektórych urządzeń, np.:

- szyberdach

- elektryczne szyby

 

U mnie odłączenie akumulatora powoduje utratę pamięci ustawień fotela kierowcy.

 

Reszta powinna działać.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez dwa tygodnie odłączony akumulator i nic się nie stało jedynie wykasowały się wszystkie błędy nawet od ABSu

 

zrób tak jeszcze z 2 razy ...

 

Polecam lekturę:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22ZASIARCZENIE+AKUMULATORA%22&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całym szacunku do wypowiedzi "olej-opalowy-w-tds" - choć trudno mieć szacunek do nicka - od 2 już lat swoje śmigło użytkuję rzadko i przec cały ten czas samochód (E39) stoi przez 2 - 3 tygodnie z odłączonym akku. Ani z samochodem, ani z akku (Bosch Silver) nie dzieje się nic złego.

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, teraz wylaczyłem ten wyłącznik w bagazniki aki ktory odlacza prąd w aucie i nie wyjmuje akumulatora. Co prawda jak wlaczylem stacyjke to pozapalały mi się jakies dziwne kontrolki trójkącik to chyba asc i nie dalo sie wylaczyc tego jak zazwyczaj, ale narazie nie bede spekulowal, za tydzien odbieram auto z lakierni i wtedy bedde mogl powiedziec co i jak, pozdrawiam i dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OLEJ OPAŁOWY po perwsze akumulator miałem naładowany , po drugie nie był odłączony dla kaprycha a po trzecie to moj akumulator i moga z nim zrobić co mi się bydzie podobało ! a tak swoją drogą to szkoda że nie byłeś w wojsku bo tam każdy wie że nie pytany nie odpowiada :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całym szacunku do wypowiedzi "olej-opalowy-w-tds" - choć trudno mieć szacunek do nicka - od 2 już lat swoje śmigło użytkuję rzadko i przec cały ten czas samochód (E39) stoi przez 2 - 3 tygodnie z odłączonym akku. Ani z samochodem, ani z akku (Bosch Silver) nie dzieje się nic złego.

 

Nie mówię, że to działa jak "klątwa" ...

 

Ale obawiam się, że aku twój nie jest tak skuteczny teraz jak każdy inny , ale taki sam i użytkowany normalnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OLEJ OPAŁOWY po perwsze akumulator miałem naładowany , po drugie nie był odłączony dla kaprycha a po trzecie to moj akumulator i moga z nim zrobić co mi się bydzie podobało ! a tak swoją drogą to szkoda że nie byłeś w wojsku bo tam każdy wie że nie pytany nie odpowiada :nienie:

 

 

Poproś wszystkich, którzy będą zakładać wątki by w treści posta wskazywali kto ma odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że ciut ciut się wkurzyłem ale przecież Tobie skończonego akumulatora nic nie uratuje bo era BATERWITU mamy już za sobom ale w końcu w temacie było czy coś się stanie z elektroniką więc pisza że nie bo to fakt niepodważalny a tu nasz wielki prrzyjaciel martwi się o moją baterie tak jakbym odłaczał ją dla jakiejś wielkiej frajdy i nie zdawał sobie sprawy jakie są tego konsekwencje .Pozdrawiam Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że ciut ciut się wkurzyłem ale przecież Tobie skończonego akumulatora nic nie uratuje bo era BATERWITU mamy już za sobom ale w końcu w temacie było czy coś się stanie z elektroniką więc pisza że nie bo to fakt niepodważalny a tu nasz wielki prrzyjaciel martwi się o moją baterie tak jakbym odłaczał ją dla jakiejś wielkiej frajdy i nie zdawał sobie sprawy jakie są tego konsekwencje .Pozdrawiam Damian

 

"ZA SOBOM" to mamy pytanie lukas23 o "efekty uboczne" wyssania aku do zera , a ty twierdzisz, że pytanie ty zadałeś ... "wot ciekawostka"

 

SIO ! DO PIASKOWNICY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możemy pisać sobie w nieskończoność ! Kolega Lukas23 założył ten temat nie ja ! w drugiej części przeszedł do właściwego pytania tj. czy odłączenie klemy w e39 spowoduje rozkodowanie komputerów i czy będzie trzeba wgrać programy np. sterujące silnikem od nowa ! na to odpowiedziałem że nic się nie stanie ( z elektroniką nie z baterią) bo pewnie to przyznasz że tak jest! PRZYZNAŁEM W JEDNYM POŚCIE ŻE MNIE TROCHĘ PONIOSŁO WIĘC PROPONUJE BYŚ PRZYJĄŁ PRZEPROSINY BO W KOŃCU ŁĄCZY NAS BMW ! :oops: (do "olej opałowy ...")

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym nickiem życzę dużo powodzenia w kontaktach z US i zielonymi - budzisz duuuże zainteresowanie (to CV to Twoje?!, pewnie nie - za dobre) :clap: i bannery jeszcze w podpisie sypiesz... jesteś żałosny :mad2:

 

lukasz23 jak już wiesz wszystko faktycznie zamknij wątek

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym nickiem życzę dużo powodzenia w kontaktach z US i zielonymi

 

Widzisz zielone istoty ??? Hmmm ... polecam : http://skocz.pl/dla_misia_eulem

 

- budzisz duuuże zainteresowanie

 

Nie myślałeś żeby przerzucić się na kobiety ???

 

(to CV to Twoje?!

 

 

Oficjalnie tak - dla ciebie nie.

 

, pewnie nie - za dobre) :clap: i bannery jeszcze w podpisie sypiesz... jesteś żałosny :mad2:

 

Mogę zasponsorować ci jakiś kurs html ... Może byś się dowiedział co to banner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.