Skocz do zawartości

Problem z xenonem


at202

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jak już gadacie to gadamy.

 

Dawno temu pisałem o xtecach w E38 czy E39. To co czytałem na różnych forach to żarówka xtec lubi nowy typ przetwornic xenonowych i działa na nich normalnie. Reasumując wszystko wynik mojej obserwacji był taki , że te żarówki lubią typy przetwornic które służą do przerabiania auta. Największy problem jest w E38 i E39 do 98.

 

ja mam 06.2000 wiec raczej beda nowe przetwornice...

Zastanawiam sie wlasnie czy kupic 2 komplet palnikow a te wyslac do reklamacji czy moze jakos sprawdzic te przetwornice u elektryka? Tylko jak? Z tego co czytalem to na start poddaja 12.000 V !!!

Czy moze zakupic nowe przetwornice :mad2: juz nie wiem co zrobic, na starych palnikach 4300k zapalaly sie za pierwszym razem bezproblemowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że moja rada może być banalna, ale sprawdź akumulator. Zbyt niskie napięcie może powodować takie zjawisko. Palniki nie "zaskakują" od razu, tylko po kilku chwilach pracy silnika - po prostu przetwornice nie mogą od razu wytworzyć odpowiedniego napięcia. U mnie pierwszym symptomem osłabionego akumulatora nie były np. kłopoty z rozruchem, czy komunikat OBC tylko problem z xenonem. Moja "7" pochodzi również z 2000 r. i właśnie niedawno dopadł mnie ten problem. Jeśli u Ciebie siedzi jeszcze "fabryka", to spróbuj zwrócić na to uwagę. Może to właśnie to...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli odpalasz auto bez xenonow, daj chwilke , niech postoi na wolnych obrotach, jesli np po 3 minutach zalaczysz swiatla i bedzie to samo, poprzednia porada bedzie bledna.

 

p.s. tak z innej beczki, zadziwiajace jest to ze orginalny aku na 1 montaz potrafi dzialac 8-10 lat, a po zakupie nowego problemy pojawiaja sie po 2 zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby dwie ci sie nie zapalaja? czy jedna? bo jesli 1 to zamien miejscami, jesli obie to szukaj kogos kto ma takie auto i moze wymieni sie na tydzien - najprosciej samymi palnikami.

 

jak je tylko wsadzilem to nie odpalala mi jedna, ale na nastepny dzien juz nie zapalaly sie obie, co ciekawe w jeden dzien zapala sie lewa praiwie (2-3 wlaczenia) odrazu a prawa np po 10 wlaczeniach a na drugi dzien odwrotnie...

 

 

Jutro wystestuje z tym akumulatorem ale nie sadze ze to aku bo zima mi odpala bezproblemowo wiec aku musi byc dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... mam pytanko które mnei nurtuje...

nie dotyczy mnie bardziej ciekawosci..

jezeli ktos ma xenony.. zwykłe lampy przerobione na xenon... to z jakich wtedy żarników korzysta... bo to sa przeróbki na H1 np... ale czy tam jest żarnik dostsowany na H1 czy np.. jakaś oprawka na H1 a żarnik jak kto chce... ??

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne palniki (nie zarniki) ktore maja obudowe jak np h1 lub h7, ale jest to ksenon. ma troszke inna konstrukcje, bo np orginalny by sie nie zmiescil w malej dziurce po h7, inna sprawa ze (bynajmniej tak pisza sprzedawcy) taki palnik w obudowie h7 ma ogniskowa (najjasniejszy punkt) ustawiony w tej samej odleglosci co zarowka. wiec snop swiatla powinien byc prawidlowy, jesli wsadzilbys byle jak palnik, to owszem swiecilby, ale nie pytaj jak, napewno nie dalo by sie takiej lampy ustawic i napewno oslepialbys. jesli myslisz o przerobce to mozesz wykozystac swoje przetwornice (sa takie same) i zakupic jedynie palniki np h1 (kosztuja kolo 150zl za sztuke)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam przetwornic, mam zwykłe lampy bez xenonu.

myślałem o przeróbce ... jednak to może na jesieni ... nie wiem sam czy przerobić te lampy ... za ok 600-700zł ... niektórzy bardzo negatywnie sie odnoszą do takich przeróbek... pomyśle może nad zmianą lamp na oryginalne xenonowe... ale narazie muszę poznać lepiej auto... i ewentualnie zadbać o jakieś sprawy techniczne a potem estetyka...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amt-alarmy.pl/sklep/index.php - tu masz za 500, i najwazniejsze od firmy a nie z prywatnego importu gdzie sprzedajacy znika po pol roku.

 

no to jest dość dobra propozycja....

czytalem w innym Twoim poście coś na temat czerwonej lampki ( punkt) przy przebiegu dziennym ... mi sie nie swiecila... czasem teraz sie zapala, i nie wydaje mi sie aby była to wina kreconego przebiegu , bo wiekszość tak pisze że ktoś krecil i sie pali,

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.