Skocz do zawartości

Problem natury technicznej jak i mentalnej .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.tak wiec chcialem sie dowiedziec czegos od ludzi ktorzy kumaja klimat bmw i nie konczy sie to tylko na dresiarni i obiegowych opiniach.

nie mam z kim na ten temat porozmawiac ,dlatego tez zakladam temat oraz pytam internetowo.

sprawa jest nastepujaca - posiadalem jeszcze do niedawno honde civic (tak wiem teraz sie wpieprzacie co tu robi chlopak od japonskiego samochodu) ale niestety wyszlo jak wyszlo ,drobna kolizja,musialem sprzedac.zycie.

moje pytania sa nastepujace -

1.jak wyglada awaryjnosc bmw serii 3 lub 5 porownujac do takiej civic ? chodzi tu o samochody ktore maja podobne przebiegi bo troszke ponad 200 000 tys km oraz sa z podobnego rocznika 92,93 .

czy np 520i bedzie sie bardziej psulo niz omowiona wczesniej civic?

2.czy czesci .ekspoloatacja , sa duzo duzo drozsze oraz utrzymanie takieg o samochodu ?

3.czy oplaca sie kupowac takie auta jak w linku ponizej

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2415505 przykadowo 520i

lub

http://moto.allegro.pl/item175494111_bmw_320i_klima_jedyna_taka_na_allegro_.html

czy 318is

to samochody ok ,ktorymi mozna spokojnie pojezdzic do 300 000 pod warunkiem ze sa sprowadzone z niemiec oraz

bardzo bym prosil o wszelkie i jakiekolwiek sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - japońce mają droższe części, powiedz ile wydawałeś

rocznie na hondziawę i myślę że wówczas będzie łatwiej

odpowiedzieć czy BMW jest tańsze.

 

A potem to już się robi wątek z cyklu "które BMW". Ja stoje na

stanowisku że od dwóch litrów w górę i benzyna. Te małe

czterocylindrowce nie dają tego czegoś :]

 

Uwaga podaję stronniczy algorytm kupowania BMW*

1. wybierz sobie budę (to całe E cośtam) na którą cię stać. W

każdym roku były 3 serie - "3" "5" i "7" różnią się one wielkością.

Jeśli wiesz coś o innych seriach to nie czytaj dalej, bo znasz się

na BMW :]

2. sprawdź w danych technicznych czas do 100kmh

3. sprawdź w danych technicznych zużycie paliwa.

4. Do zużycia paliwa w trasie dodaj 2 litry bo nie bedziesz jezdzil 90kmh.

5. W mieście na początek dodaj 3 litry, potem przestaniesz wariować

6. na podstawie pkt 4 i 5 wybierasz silnik, conajmniej 6 cylindrów w benzynie

7. porzuć myśli o gazie i dieslu - jeśli szukasz oszczędności kup sobie golfa.

8. znajdź auto z niemiec, które przyjechało o własnych siłach na czerwonych blachach.

9. "Kupiłem dwa lata temu i sprzedaję" zwykle oznacza że właściciel jest w punkcie 12

10. kup wrezcie swoje BMW

11. ciesz sie nim i pokazuj znajomym. Szczęki opadnięte na 100%

12. jak sie zacznie sypać sprzedaj i przejdź do punktu 1.

 

*może by go do FAQ dać.... ale przecież i tak nikt z pytających co kupić FAQ nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o koszty użytkowania auta spod znaczka szachownicy, to jesli mówimy o rocznikach z początku lat 90-tych, to nie są zbyt wysokie porównywalne z innymi popularnymi markami, oczywiście jeśli auto przez ciebie zakupione nie będzie w opłakanym stanie, ja mam porównanie swojego auta "tylko 316" do bardzo popularnego Matiza, jesli chodzi o części to różnica jest naprawdę niewielka, oczywiście są wyjątki od rególy, natomiast spalanie aut z szachownicą na masce to już inna historia, :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW sie nie psuje..............bmw zachowuje sie czasem jak rozkapryszona dziewczynka....

awaryjnosc tych samochodow wynika raczej z wyeksploatowania danej czesci a nie z powodu tandetnego rozwiazania.....

zawsze w cenie kilknuastoletniej bmw mozesz kupic kilkuletni inny samochod-dlaczego?! jak kupisz i sie przejedziesz chocby 14sto letnia piatka to sam poczujesz.........

czesci-sa tansze i drozsze orgunalne i zamienniki-ja jezde na zamiennikach i jest OK

wsiadasz do bmw i czujesz ze ten samochod jest uszyty dla ciebie -konsola, tunel srodkowy a nie jak w hondzie twardy plastik umeiszczony przed toba jak kredens pod sciana............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.