Skocz do zawartości

OIL INSPECTION po 7.000 km


Just

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak przedmówcy zależne to jest od stylu jazdy, czy długie czy krótkie odcinki,

ja wam powiem iż nie patrze na inspekcje po prostu wymieniam olej co ok 10000-11000 tys km olej Castrol Magnatec 10-40 nawet jak mi sie świecą jeszcze zielone cegiełki :), a inspekcje kasuje dla świętego spokoju ;), i zauważyłem iż w zimę i wtedy kiedy dużo jazdy po mieście szybciej gasną

pozdrawiam Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegielki gasna w zaleznosci od ilosci zimnych rozruchow, ilosci i stylu przejechanych km, ogolnie od wszystkiego., wszystkie niezbedne dane sa dostarczane do zegarow. to nie VW gdzie jest sztywno ustawiana ilosc km, nawet e28 mialy dosc pokazna elektronike do przeliczania inspekcji.jesli potrzeba to trzeba zmieniac co 7000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma chyba, że w którymś modelu jest inaczej, ale to by było raczej odstępstwo od reguły, a nie standard.

 

Jak na mój gust trochę przesadziłeś z tym przejściem na zerówkę przy 170 000,

No gdyby u nas był jakiś surowy klimat, albo od zawsze byś jezdził na zerówce to i owszem. ...... Nie jest zalecana czesta zmiana klasy oleju.

 

Ale czy to ma związek z zapaleniem się inspekcji???????

Spokojnie mozesz jeżdzić do 15 000 wlałeś wysokiej klasy olej, który długo zachowuje swoje właściwości bez względu na trudne właściwości eksploatacji, jeśli poza sygnalizacją oil serwice wszystko z silnikiem OK to nie ma czym się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wyczytalem w ksiazce servisowej ze to styl jazdy ma wplyw na to kiedy zmieniamy olej i ponoc to komputer sobie oblicza.ale czy to tak jest na 100%chyba tak skoro pisza.moim zdaniem masz za rzadki olej ,wyplucze ci wszystko a to ponoc nie jest dobrze pozdrawiam
Kocham moja Czarnulkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jezdze duzo na krotkie dystanse - do pracy i spowrotem ca 10km.

 

NIE przekraczam 4000 obrotow dopoki silnik sie porzadnie nie nagrzeje - to jest zima jakies 15-20 minut, czyli praktycznie 3/4 drogi do pracy (miasto).

 

Mialem 0W40 na zime, teraz spowrotem 5W40.

Zobaczymy ile km zrobie do nastepnej "OIL INSPECTION".

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.