Skocz do zawartości

OIL INSPECTION po 7.000 km


Just

Rekomendowane odpowiedzi

Na zime wlalem drogi i rzadki olej Castrol EDGE

FORMULA RS SAE 0W-40

Wczesniej jezdzilem na Castrol Dynatec GTX7 5w-40.

Silnik chodzi ladnie jak wczesniej, ale juz po 7.000 km wyskoczylo mi OIL INSPECTION.

Wydawalo mi sie, ze wczesniej nabilem wiecej przed tym komunikatem.

Mam sie sluchac komputera, czy dociagnac do 10.000km? Ubytek oleju byl niewielki, jakies 200 ml.

Silnik ma 170 tkm.

 

BTW na stronie Castrol poleca EDGE 0W-30 do mojego silnika. Czy to nie jest za rzadki olej jak na moj przebieg?

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo ja jazedze na normalnym mobilu 10w40 i dopiero 3 zielona kreska zgasła a mam mjuz 10tys. zrobione... Idac dalej to inspekcja zgasnie w calosci gdzies przy 15-18tys. Sam sie zastanawiałem na jakiej podstawie nalicza sobie inspekcje komputer. Moze styl jazdy ma tu znaczenie? :roll:
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo ja jazedze na normalnym mobilu 10w40 i dopiero 3 zielona kreska zgasła a mam mjuz 10tys. zrobione... Idac dalej to inspekcja zgasnie w calosci gdzies przy 15-18tys. Sam sie zastanawiałem na jakiej podstawie nalicza sobie inspekcje komputer. Moze styl jazdy ma tu znaczenie? :roll:

Gdzies o tym bylo, wydaje mi sie ze kolega Kowal o tym dosc wyraznie pisal w jakims poscie...kwadraciki znikaja w zaleznosci od stylu jazdy...(ja tak zrozumialem, jesli sie myle to mnie poprawcie :) )

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadraciki znikają w zależnosci od obrotów silnika jakie były osiągane, od prędkości i chyba od długości jeżdzonych odcinków drogi.

 

Czy to znaczy, ze jestem :twisted: driver ? :shock:

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że kwadraciki znikają w miarę przejechanych km.Na kompie ustawiasz co ile ma Ci następować wymiana oleju(czyli zaświeci się inspekcja).Można ustawić np.10tys.15 lub 20tys.km(u mnie jest co 20tys.km).Nie ważne czy wymienię wcześniej komputer przy 20tys. da mi sygnał że czs wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepne się pod temat.A jak się pali już pomarańczowa dioda lub czerwona i zmieni się olej to diody zielone same sie wszystkie zapalą czy trzeba coś w kompie grzebac???

 

trzeba pogrzebac ;)

 

Własnie w tamtym roku byłem na wymianie oleju u mechanika co nie ma zadnego komputera,po wymianie wsiadam,a tam wszystkie zielone diody się świecą.Myślałem ze to samo jakoś po wymianie sie zapala.Tzn. samemu jak teraz bym chciał wymienić olej i filtry to póżniej co trzeba zrobić żeby kontrolki zielone sie zapaliły????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. samemu jak teraz bym chciał wymienić olej i filtry to póżniej co trzeba zrobić żeby kontrolki zielone sie zapaliły????
Pin 7 na mase i stacyjka na pozycje 2 (bez odpalania).

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA gdzies słyszałem, ze jednak styl jazdy ma na to wpływ...
Dobrze słyszałeś, tak faktycznie jest. Np. u mnie pierwsza zgasła po 3000km, gdy wymieniłem olej ponownie - pierwsza zgasła po 3400km. Jest to zależne od stylu jazdy, miasto-trasa.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA gdzies słyszałem, ze jednak styl jazdy ma na to wpływ...
Dobrze słyszałeś, tak faktycznie jest. Np. u mnie pierwsza zgasła po 3000km, gdy wymieniłem olej ponownie - pierwsza zgasła po 3400km. Jest to zależne od stylu jazdy, miasto-trasa.

Hehhe, czyli ja tez mialem racje :D :D

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak ustawic te kilometry? JA gdzies słyszałem, ze jednak styl jazdy ma na to wpływ...

 

Jak napisalem w pierwszym poscie - jestem pewien, ze poprzednim razem przejechalem duzo wiecej, zanim pojawil sie komunikat o potrzebie wymiany oleju.

No, teraz juz prawie pewien patrzac na roznorodnosc opinii na forum :P

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowicie ze przed wymiana przejechaliscie wiecej kilometrow niz po wymianie to moze ilosc juz przejechanych kilometrow na tym silniku ma znaczenie , ze im starszy silnik(ma wiecej przejechane) tym czestsza jest wymagana wymiana oleju

 

To jak ma ktoś zrobione 300k to bedzie po 2tys zmieniał? :roll:

Hehh... Chyba, wielkość całkowitego przebiegu tu nie ma znaczenia...

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz byl walkowany setki razy :!: Uzywajcie funkcji :search: po co dublowac tematy......

 

"Jeśli jeździmy tylko na krótkich odcinkach i silnik nie zdaży się rozgrzac to diody gasną dwa razy szybciej a jeśli obroty silnika przekraczają 4,5tysiąca to diody gasną 1,5 raza szybciej niż normalnie."

 

JAKOSC/RODZAJ OLEJU NIE MA NA TO ZADNEGO WPLYWU

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

ja mam wrazenie, ze czestotliwosc gasnacych cegielek zalezy od ilosci spalonego paliwa... ktos pisze, ze to kiedy gasna zalezy od stylu jazdy, pewnie tak, jesli ktos cisnie, samochod spala wiecej paliwa, jesli ktos jezdzi na krotkich odcinkach, silnik jest niedogrzany, pali wiecej, to samo w jezdzie miejskiej...

 

ja mam najechane 17 tys. km od ostaniej wymiany, mam jeszcze jedna zielona cegielke, wiec spokojnie przekrocze 20 tys. km - z tym, ze jezdze tylko na dluzszych trasach i w zasadzie w ogole nie jezdze w miescie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.