Skocz do zawartości

Koszt polakierowania kilku elementów


tomect

Rekomendowane odpowiedzi

w niedługim czasie chcialbym wymienić próg i polakierować kilka elementów w swoim aucie :

blotniki przednie,maska,gril,pas przedni, zderzak przedni, dolna część tylnego zderzaka, oraz poróg prawy

 

jaki moze być koszt polakierowania tych elementów i wymiany progu ???(próg daje swój)

 

foto auta w obecnym stanie:

http://images20.fotosik.pl/117/cdb6d0e37a09e525med.jpg

 

http://images20.fotosik.pl/117/830b6e25305ea537med.jpg

 

http://images21.fotosik.pl/67/bd4d989c96c2f666med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne ceny są w różnych miejscach ale z tego co mi się wydaje to biorą okolo 350 zł za element :)

 

wg takich stawek polakierowanie elementów w moim aucie + wymiana progu kosztwala by mnie ok 3000. wydaje mi sie to o wiele za duzo jak za tą usługe.

w prawdzie lakiernik poniesie tylko koszt lakieru który bedzie kosztowal dajmy na to 250zł. reszta pieniązków to czysty zysk

 

załóżmy ze czas który poswieci na polakierowanie i całkowite skupienie sie wyłącznie na moim aucie zaimnie mu 3 dni (ok 30godz pracy)

ile wiec moze byc warta praca lakiernika ??

 

załóżmy ze jakis lakiernik zechce za te usługe 1350 zł . oedimijmy od tego koszt lakieru czyli zostanie ok 1100 zl .zakladajac ze zrobi to w 3 dni

a kazdego dnia bedzie pracowal po 10 godzin . czyli za dzien pracy (10godz)dostanie 360 zł .

wychodzi 36 zł za godzine mysle ze to nie jest malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem że cię tyle skasuje...

 

To jest średnia za element, czyli drzwi, maska, nadkole, klapa bagażnika.

 

Nie mówię o progu bo tego raczej jako część nie liczą...

 

Na pewno w 2000 tys max sie zmieścisz. Ale wszystko zależy od tego jaki lakiernik :)

 

Może i być taniej...

 

Ale takich co poniżej 1000 zł malują nawet całe auta to widziałem później lakier na tym samochodzie to się wystraszyłem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wyglądają cenowo poprawki elementów - kiedy nie ma konieczności malowania całego elementu, a jedynie brzegu, rogu itp. - np. obicie, rdza - czy wtedy też lepiej całość pomalować?

 

A malowanie grila ile może kosztować - w końcu lakieru tam niewiele idzie - a poza tym gril nie byłby zamontowany na samochodzie.

 

Kolejna sprawa, to malowanie progów i dolnych części zderzaka (chyba jednak chcę mieć pod kolor nadwozia).

 

 

Nie chodzi mi o dokładne ceny, tylko jak to się ma do typowych kosztów za element - np. drzwi/maska itp... - poza tym nie chciałbym, żeby mnie lakiernik za bardzo okradł :)

 

Zastanawiam się, czy szukać jakiegoś konkretnego mechanika w Wawie, czy po prostu jechać tam gdzie blacharkę robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg takich stawek polakierowanie elementów w moim aucie + wymiana progu kosztwala by mnie ok 3000. wydaje mi sie to o wiele za duzo jak za tą usługe.

w prawdzie lakiernik poniesie tylko koszt lakieru który bedzie kosztowal dajmy na to 250zł. reszta pieniązków to czysty zysk

 

300zl od elementu razem z lakierem to uczciwa cena za lakierowanie w dobrym zakladzie.

 

Rzeczywiste koszta przy prowadzeniu takiej działalności sa DUZO wyzsze niz koszt lakieru jezeli naprawa ma byc wykonana przyzwoicie.

 

Wspomne tylko o rozpuszczalnikach, podkladach, szpachlowkach, energii elektrycznej, ogrzewaniu kabiny lakierniczej, filtrach do tej kabiny zuzywajacym sie sprzecie ktory jednak tani nie jest a czasami trzeba go po prostu kupic. Do tego standardowo ZUS, a co jezeli trzeba go zaplacic jeszcze tylko jednemu pracownikowi powiedzmy 50zl od elementu ?

 

Na 200 zl od elementu normalnie funkcjonujacy zaklad po prostu nie moze sobie zazwyczaj pozwolic bo poszedl by z torbami chyba ze nadrobi to na prawde duzym przerobem. Profesjonalne lakierowanie niestety nie jest tanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wyglądają cenowo poprawki elementów - kiedy nie ma konieczności malowania całego elementu, a jedynie brzegu, rogu itp. - np. obicie, rdza - czy wtedy też lepiej całość pomalować?

 

A malowanie grila ile może kosztować - w końcu lakieru tam niewiele idzie - a poza tym gril nie byłby zamontowany na samochodzie.

 

Kolejna sprawa, to malowanie progów i dolnych części zderzaka (chyba jednak chcę mieć pod kolor nadwozia).

 

 

Nie chodzi mi o dokładne ceny, tylko jak to się ma do typowych kosztów za element - np. drzwi/maska itp... - poza tym nie chciałbym, żeby mnie lakiernik za bardzo okradł :)

 

Zastanawiam się, czy szukać jakiegoś konkretnego mechanika w Wawie, czy po prostu jechać tam gdzie blacharkę robią.

 

Typowy koszt malowania elementow typu drzwi i blotniki to 250-350zl zalezy od zakladu, regionu kraju i rodzaju lakieru. Koszt lakierowania dachu i maski to zazwyczaj okolo 100-150zl wiecej niz elementow typu drzwi zderzak czy blotnik. Koszt lakierowania progow itp. elementow zazwyczaj troche taniej niz standardowy element czyli 100-200zl .

 

Co do lakierowania calego elementu zalezy to od rodzaju lakieru i jego koloru. Jezeli lakier jest dwu lub wiecj skladnikowy czesc elementu czasami mozna pokrywac lakierem bazowym, a zawsze calosc bezbarwnym. Czasami zwlaszcza przy "trudniejszych" kolorach wymagane jest "przepylanie" takze czesci sasiednich elementow i potem lakierowanie ich lakierem bezbarwnym w celu "zgubienia" roznic w odcieniach lakierow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cena też się kształtuje w zalezności od tego w jakim stanie są elementy które chce się polakierować. Co innego odnowienie lakieru a co innego polakierowanie nowego elementu lub zmiana koloru gdy wymieniasz na używaną.

Tak sobie obliczyłem iż powinieneś zapłacić około 2150 zł z wymianą progu i spasowaniem elemntów lakierowanych. Próg oczywiście Twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cena też się kształtuje w zalezności od tego w jakim stanie są elementy które chce się polakierować. Co innego odnowienie lakieru a co innego polakierowanie nowego elementu lub zmiana koloru gdy wymieniasz na używaną.

Tak sobie obliczyłem iż powinieneś zapłacić około 2150 zł z wymianą progu i spasowaniem elemntów lakierowanych. Próg oczywiście Twój

 

ciekawe ile wg twoich obliczen kosztowalo by polakierowanie całego auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cena też się kształtuje w zalezności od tego w jakim stanie są elementy które chce się polakierować. Co innego odnowienie lakieru a co innego polakierowanie nowego elementu lub zmiana koloru gdy wymieniasz na używaną.

Tak sobie obliczyłem iż powinieneś zapłacić około 2150 zł z wymianą progu i spasowaniem elemntów lakierowanych. Próg oczywiście Twój

 

ciekawe ile wg twoich obliczen kosztowalo by polakierowanie całego auta??

 

Ja też o to pytałem ostatnio u siebie. Mam troszke małych znaczków od kamyków na masce grilu i błotnikach. Pomalowanie tego + progów i końcówek zderzaków w kolor + polerka lakieru u mnie ok 600-800zł. A gość robi to na prawde dobrze i dokładnie...

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.