Skocz do zawartości

soczewki


tomect

Rekomendowane odpowiedzi

ok pół roku temu zakupilem przednie lampy (soczewki) firmy Depo. do tej pory mi to nie przeszkadzalo lecz jedna soczewka wiązkie swiatla ma nizej a druga wyzej, lamy są ustawione dobrze natomiast swiecą tak jakby jedno slabiej a drugie lepiej. po dojechaniu do sciany widac dokladnie ze wiażka swiatla w prawej lampie pada wyzej niz w lewej. czy da sie to jakos ustawić ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale chyba tak powinno byc ustawione zeby lewa strona nie oslepiała kierowcow z przeciwka a prawa ma byc wyzej czyli swiatlo pada dalej i oswietla ci cale pobocze i czesc jezdni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jak mam rozumiec rysunek-ale chyba sie domyslam

Lewe to pkt lewej lampy a uciete kulko prawej lampy czyli ona jest podniesiona wyzej i swieci dalej-WIesz co, ja mam soczewki i tak byc chyba powinno.i Prawa lampa zawsze ma byc nizej aby jak wyzej pisalem nei oslepiac innych. Ale zobacz co ini napisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zmieniłem lampy to też miałem podobny problem. Spróbuj przełożyć żarówki z lewej do prawej i odwrotnie. Być może jak zmienisz tylko żarówkę na inną to problem zniknie. Ja musiałem żarówkę (H1) troszkę pod kątem ustawiać żeby światło padało dobrze. Ostatecznie problem mi się stracił gdy zamontowałem zestaw Xenon HID i co za tym wymieniłem żarówki na H1 Xenon.

Pozdrawiam

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jak mam rozumiec rysunek-ale chyba sie domyslam

Lewe to pkt lewej lampy a uciete kulko prawej lampy czyli ona jest podniesiona wyzej i swieci dalej-WIesz co, ja mam soczewki i tak byc chyba powinno.i Prawa lampa zawsze ma byc nizej aby jak wyzej pisalem nei oslepiac innych. Ale zobacz co ini napisza

 

ale u mnie obie lampy sa na tej samej wysokości czarna lina na rysunku odznacza zakres padania swiatla. z tym ze jesli sa soczewki to jest tez skupisko (punkt który jest najbardziej oswietlony) no i ten punkt w prawej lampie lezy wyzej przez co lampa gorzej oswietla droge. mysle ze to nie jest wina odblasku bo one są ustawione równo tylko samej soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zmieniłem lampy to też miałem podobny problem. Spróbuj przełożyć żarówki z lewej do prawej i odwrotnie. Być może jak zmienisz tylko żarówkę na inną to problem zniknie. Ja musiałem żarówkę (H1) troszkę pod kątem ustawiać żeby światło padało dobrze. Ostatecznie problem mi się stracił gdy zamontowałem zestaw Xenon HID i co za tym wymieniłem żarówki na H1 Xenon.

Pozdrawiam

 

zarówki juz zamienialem i jest to samo . natomiast u mnie oprawka żarówki nie pozwala zeby ją ustawić pod innym kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupilem depo sa piekne i jezsstem zaje...... zadowolony z nich. A powiedz mi przyjacielu dlaczego lampy kupowales?? jakis mialy dzwoneczek?? nie wiem u mnie 1 problem wystepuje do dzis chodzi mi o regulacje wysokosci swiatel... u mnie jest tak ze wlasnie prawa lampa przy regulacji wysokosci swiecenia wyskakuje z tego krocca co sie obraca hmmm jak zdejme oslone na lampie z tymu tak jak przy zarowce to moge hustac palcem oba odblysniki. u mnie sie tak dzieje dlatego ze mam z 2 silniczkow zrobiony 1 i troche przykrotkawy jest chyba jeden ten plastikowy krociec z okrągla glowka na koncu albo lampa jest do dupy zrobiona poprostu jak chce obnizyc lampy na dol to krociec wyskakuje i lampa swieci dokladnie tak jak narysowales... przegladnij je dobrze wydaje mi sie ze lapma jest dobra reszta zalezy od jej regulacji.... lampa nie swieci Ci slabiej napewno tylko masz odblysnik w srodku lampy zle z silniczkiem zgrany.... dobrze wkrec oba silniczki posprawdzaj czy powchodzily w odpowiednie wejscia na odblysniku i musi byc dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupilem depo sa piekne i jezsstem zaje...... zadowolony z nich. A powiedz mi przyjacielu dlaczego lampy kupowales?? jakis mialy dzwoneczek?? nie wiem u mnie 1 problem wystepuje do dzis chodzi mi o regulacje wysokosci swiatel... u mnie jest tak ze wlasnie prawa lampa przy regulacji wysokosci swiecenia wyskakuje z tego krocca co sie obraca hmmm jak zdejme oslone na lampie z tymu tak jak przy zarowce to moge hustac palcem oba odblysniki. u mnie sie tak dzieje dlatego ze mam z 2 silniczkow zrobiony 1 i troche przykrotkawy jest chyba jeden ten plastikowy krociec z okrągla glowka na koncu albo lampa jest do dupy zrobiona poprostu jak chce obnizyc lampy na dol to krociec wyskakuje i lampa swieci dokladnie tak jak narysowales... przegladnij je dobrze wydaje mi sie ze lapma jest dobra reszta zalezy od jej regulacji.... lampa nie swieci Ci slabiej napewno tylko masz odblysnik w srodku lampy zle z silniczkiem zgrany.... dobrze wkrec oba silniczki posprawdzaj czy powchodzily w odpowiednie wejscia na odblysniku i musi byc dobrze.

 

problem z wyskakującym mocowaniem z silniczka tez przerabialem, w momencie regulowania pokretlem przy kierownicy tz.kruciec wyskakiwal z zaczepu lampy ,za kazdym razem dzialo sie to samo, wiec pokrecilem regulacja przy lampie tak zeby gorna krawedz odblasku poszla do tylu(w strone kabiny) wtedy duł spokojnie mozna zaczepic na kruciec wychodzący z silniczka. teraz wszystko dziala poprawnie. kiedy przekrecam pokretlo przy kierownicy np na pozycje 2 to kruciec z silniczka sie wsuwa i odblask dolna krawedzią przesówa sie w strone kabiny (swiatla pochylaja sie w duł) i nic nie wyskakuje

wniosek z tego taki ze przedtem górna krawedz odblasku byla za bardzo wysunieta do przodu a zakres regulacji nie jest az tak duży i byla za duza róznica w momencie przekrecenia pokretla na pozycje 2 (moment wsuniecia sie kruca do silniczka,. mysle ze u ciebie jest to samo

 

auto kupilem pół roku temu z uszkodzonym przodem

i przy okazji zalożylem soczewki oraz gril po FL

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=46451&sid=c8d09b9e573d57114c6846e76c7ac36c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.