Skocz do zawartości

Pytania związane z oponami 205\55\R16


bmw316

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zmieniłem felgi z oponami letnimi 205\60\R15

na

205\55\R16 też letnie, ale z gorszym bieżnikiem.

Teraz na nierównościach drogi (lekkie koleiny) auto jakby miało problem znaleźć odpowiedni tor jazdy, jakby go ściągało, przy wyprzedzaniu także. Na równej drodze jest ok. Na R15 tego nie było.

Czy to może być wina ciśnienia w oponach?? lub słabego już bieżnika??

Jakie macie ciśnienie w oponach na rozmiarze 205\55\R16?? (przód, tył).

 

Jakie polecacie nowe letnie opony w rozsądnej cenie 205\55\R16?

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A et masz takie samo jak w poprzednich felgach?
R16 mają ET42, a R15 nie sprawdzałem, są to felgi firmowe BMW (i R15 i R16)

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jezdziles kiedykolwiek na niskim profilu to wiedz ze sa to rozwiazania nie na polskie drogi super auto wyglada na 16 i na 17 ale to juz nie ta jazda dobija na dolkach na nierownosciach nosi wiem ze 15 cali to jak u autosana ale wystarczy jak na nasza droge... masz pod felgami alu jakies pierscienie cetrujace?? jakies dystanse?? aha no i wiedz ze na 16 to juz nie 60 gumy a 55 profil auto jest duzo czulsze na kazdy ruch kierownica zreszta nwpewno czujesz jak auto kontroluje sie teraz na zakretach.... wchodzi sie jak mazenie ale no koleinach....moze tu robisz jakis blad probujesz wybierac rekami lepszy tor dla auta kiedy ono tego nie potrzebuje nie wiem.... a co sie dzieje przy hamowaniu jak puscisz kiere??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytałem o et bo ja miałem orginalne 15 z et47 a włożyłem 16 z et20 i auto poszerzyło sie o około 5cm.Zupełnie inaczej sie jezdzi w zakrecie jest super ale w koleiny jak wpadłem przy 150 to prawie wyrwało mi kierownice z ręki.Na 16 to całkiem inna jazda nie bedzie tego komfortu co na 15 i auto sie inaczej zachowuje i może stąd twoje odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jezdziles kiedykolwiek na niskim profilu to wiedz ze sa to rozwiazania nie na polskie drogi super auto wyglada na 16 i na 17 ale to juz nie ta jazda dobija na dolkach na nierownosciach nosi wiem ze 15 cali to jak u autosana ale wystarczy jak na nasza droge... masz pod felgami alu jakies pierscienie cetrujace?? jakies dystanse?? aha no i wiedz ze na 16 to juz nie 60 gumy a 55 profil auto jest duzo czulsze na kazdy ruch kierownica zreszta nwpewno czujesz jak auto kontroluje sie teraz na zakretach.... wchodzi sie jak mazenie ale no koleinach....moze tu robisz jakis blad probujesz wybierac rekami lepszy tor dla auta kiedy ono tego nie potrzebuje nie wiem.... a co sie dzieje przy hamowaniu jak puscisz kiere??

mam 17 i nic nie dobija 225/45/17 przód i 245/40/17 tyl ,trochę nosi ,fakt ale wygląd ,oczywiście orginalne felgi bmw i na początku jeżdziłem na progresywnych sprężynach ale póżniej wymieniłem całe zawieszenia na gwintowane H&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te polskie fatalne drogi :(

Jadąc po w miare równej nawierzchni to jest super.

Lato bedzie na R16, a zima na R15.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15, 205/55 i wcale nie wygląda jak Autosan, wygląda zajefajnie!

Falgi mam BBS (w bardzo dobrym stanie), opony Nokian NRV (asymetryczne) i jest bomba.

Apropo gdzieś w necie wyczytałem że takie felgi były montowane w E30 M3

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzicie to 17'' 235/40/17,super się jezdzi po prostej drodze,na koleinach fakt koło toru nie może sobie znależć bo jest dosłownie guma kwadratowa.Jedyne rozwiązanie to nałożyc opone na felge szerszą i zrobić z niej jajo wtedy w koleine lepiej bedzie sie układac.Na ten rok kupiłen nowe oponki ''Falken" 225/45/17 zobaczymy jak bedzie.Jak cos to tamten komplet 235/40/17 4szt. jest za symboliczna kwote do zabrania,na sezon spoko sie nadają lub do palenia gumy :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najtańsze ceny opon mają w "netcar".

Tam niestety nie ma Nokianów :(

Zastanawiam się nad Fuldą Carat Progresso, cena - 257zl, wiele pozytywnych opinii. Jeździ ktoś na tych oponkach?

Widze też na allegro Nokian model H za 318zl

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.