Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy wachacza przedniego


MaCik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

http://moto.allegro.pl/item171392105_zesestaw_naprawczy_wahacza_bmw_e36_nowy.html

 

Co sądzicie o powyższym zestawie naprawczym? Znalazłem na forum kilka opinii że te części TEKNOROT są warte polecenia.. Cena jest naprawdę atrakcyjna a i części wyglądają na solidne.

 

Jaki macie "patent" na wyciągnięcie sworzni i tulei bez fachowego ściągacza oraz umieszczenie ich bez użycia prasy? O ile takowe macie.

 

Pozdrawiam - MaCik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do teknorot-a mam i jest jak jest( zawsze to nowe czesci) cena jest ok, a w sumie kupujac inne to kupujesz to samo tylko w innym pudelku;)

sptrawdz cene pojedynczysz elementow-jesli sa wyzsze w sumie od tego zestwu -kup zestaw-Tragedii nie ma............

 

co do usuniecia satrego elementu-widzialem jak wybijano mlotkiem-ale umieszczenie juz bylo w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciągnąć i założyć sworzeń w pojedynkę ale trzeba sobie zrobić ściągacz. Ja zrobiłem sobie w pracy i sam wymieniłem. Wymieniałem 8h ale wymieniłem, było na minusie i ciemno ale dałem radę. Teraz udoskonaliłem sobie ściągacz i pewnie jak będę kiedyś wymieniał to zrobię to szybciej.

Pozdro.

 

Jak nie zapomnę to dodam w przyszłym tygodniu post jak zrobić ściągacz do sworzni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciągnąć i założyć sworzeń w pojedynkę ale trzeba sobie zrobić ściągacz. Ja zrobiłem sobie w pracy i sam wymieniłem. Wymieniałem 8h ale wymieniłem, było na minusie i ciemno ale dałem radę. Teraz udoskonaliłem sobie ściągacz i pewnie jak będę kiedyś wymieniał to zrobię to szybciej.

Pozdro.

 

Jak nie zapomnę to dodam w przyszłym tygodniu post jak zrobić ściągacz do sworzni :)

 

jesli sie zgodzisz opublikowac swoj "patent" sciagacza to zrob foto i wstawna forum-przydaloby mi sie to i nie tylko mnie chyba.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciągnąć i założyć sworzeń w pojedynkę ale trzeba sobie zrobić ściągacz. Ja zrobiłem sobie w pracy i sam wymieniłem. Wymieniałem 8h ale wymieniłem, było na minusie i ciemno ale dałem radę. Teraz udoskonaliłem sobie ściągacz i pewnie jak będę kiedyś wymieniał to zrobię to szybciej.

Pozdro.

 

Jak nie zapomnę to dodam w przyszłym tygodniu post jak zrobić ściągacz do sworzni :)

 

jesli sie zgodzisz opublikowac swoj "patent" sciagacza to zrob foto i wstawna forum-przydaloby mi sie to i nie tylko mnie chyba.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do montazu tulei wystarczy po prostu dluga sruba z duzymi podkladkami lub duzymi nasadkami na grzechotke, umieszcza sie tak zeby nasadka pchala po krawedzi a nie gumie. i tu mala sztuczka ala voodoo, tuleje wrzuc do zamrazalki na kilkadziesiat minut , delikatnie sie skurczy i wejdzie leciutko bez uzycia sily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic sam tuleje wachacza przedniego bo przy wymianie sworzni powiedzili ze nei ma takiej potrezby-a guma sie starzeje i robi miekka, i mysle ze jest to wynikiem pogorszonego komfortu jazdy na poprzecznych nierownosciach- kolega pisze wyzej o patencie na wsuniecie tuleji w uchwyt( czy ja ten uchwyt razem z ta stara tuleja na realoem nr 4 wyjme normalnie po odkreceniu srub mocujacych do podwozia ?)Drugi epytanie jak mocuje sie juz tuleje na wachaczu-on ajest tam wcisnieta jakos , specjalnie wprasowana?Jak to zrobic ewentualnie, czy trezba ingerowac w mocowania sworzni???

link realoem http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=31_0242&hg=31&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachacz (w e34 jest calosc, pisze z mojego doswiadczenia moze uda ci sie wyjac tylka ta czesc w ktorej siedzi tuleja) musisz wyjac z auta, na aucie bedzie ciezko , ale nie niewykonalnie. stara tuleje najlepiej wypalic palnikie, metalowe resztki naciac, wybic mlotkiem. nowa tuleja jest ciasna i powinno sie ja wciskac rowno prasa, tlukac mlotkiem tylko ja zniszczysz , a i tak nie wejdzie. najlepiej schlodzic (w zamrazalce), bedzie luzniejsza, ale nie tak ze wsadzisz ja palcami. bierzesz dluga srube, przekladasz przez otwor w nowej tulei, pomiedzy nakretke aa tuleje dajesz cos, abys pchal po zewnetrznej stronie tulei a nei srodkowa czescia , np suza nasadke z grzechotki, po drugiej stronie naszej sruby dajesz duuuza podkladke albo plaskownik z dziura, aby opieral sie na wachaczu, 2 klucze w rece i skrecasz , tuleja powinna pomalu sie wciskac. nie wiem czy dobrze wytlumaczylem, kiepski ze mnie nauczyciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash ok rozumiem zasade usadowienia tuleji w tej obraczce ktora sie mocuje do podwozia............ale powiedz mi jak sie mocuje juz ten zestaw na wachaczu-po prostu nasuwa sie czy jak-bo skoro jest to guma to jak ona sie trzyma z wachaczem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o jakiej gumie piszesz, tuleja ma w srodku metal wiec wchodzi na gwint, po drugiej stronie zakrecasz do oporu nakretka ktora trzyma srodek tulei.

 

no wlasnie o to mi chodzi........ :duh: ( ja myslalem ze tam w srodku tuleji jest sama guma-a to metal oblanu guma)Czyli normalnie problem jest tylko z wprasowaniem tutjki w obrecz mocucjaca do spodu auat-a na wachacz nakladamy i zakrecamy srubke.....?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ide polezec troche pod autem-ide 300m do warsztatu sam zapytac czy maja prase, zeby mi ewentualnie tuleje wprasowali( jak myslisz flash ile mozna dac za taki zabieg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko stwierdzic.mysle ze 30-50 zl nie powinno byc jakas wygorowana kwota, zastanow sie ile kosztuje tuleja i ze jesli 1 uszkodzisz to bedziesz musial kupic druga i i tak zaplacic za wprasowanie. moze wezma na przyslowiowa flache? najlepiej idz i zapytaj prosto z mostu, czy za flache ci to wcisna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaryzykowalem i zakupilem 2 wachacze teknorot, na razie (okolo 10 000) jest wporzadku, co bedzie dalej zobaczymy.faktem jest ze na naszych drogach wszystko sie rozlatuje czy to orginal czy podrobka. pewnie za 2 lata znow bedzie trzeba wkladac pieniadze w zawieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec dalej ciagn epytanie. CZy aby wymienic tuleje na wachaczach przednich trzeba zdejmowac caly wachacz czy nie?bo jak trzeba to kupie od razu sworznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.