Skocz do zawartości

Jak to jest z wynikami spalania - E34 535I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w mojej beemce zauważyłem znaczny wzrost spalania według wskazań OBC - skoczyło o jakieś 2 litry. Obawiam się, że to problem z przepływką lub sondą bowiem kilka razy wystapiło falowanie obrotów na biegu jałowym w zakresie 250-800! Tak samo zauważyłem, że obroty na luzie bywają różne - raz mam 750, innym razem ledwo ponad 500.

 

Dziś bawiłem się OBC. Po kilku kilometrach w cyklu miejskim ( w tym pół godziny na postoju) wskazanie pod przyciskiem VEBR. jest na poziomie 30 l/100! :jawdrop: Z kolei pod testem nr04 z OBC mam 15,5. Zupełną abstrakcją jest za to wykaz zużycia podczas postoju - test 03 z OBC pokazuje 2,5-2,9l ( w zależności od nagrzania silnika), zaś pod przyciskiem VEBR. po wyzerowaniu wyskakuje 39,0l/100 :jawdrop: W ten sposób wskazanie z VEBR. ma się nijak do testu 04. W co więc wierzyć, prawdziwe są wyniku testu 4 czy te pod przyciskiem VEBR.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do OBC - wg. mnie wszystko co opisales jest tak jak powinno - przeciez stales pol godziny w miejscu to jak mogl komp wyliczyc ile spaliles paliwa na 100km ?

 

Z zeruj VERB. przejedz 100km i wtedy mozesz sprawdzic dokladne spalanie :!: Na krotkich odleglosciach (tym bardziej na posotoju) odchylenia kompa sa dosyc duze i wskazania na poziomie 30l/100 km to norma !

 

Na tescie nr: 03 w e34 535i spalanie na postoju mialem na poziomie 2.2 - 2,6 litra

 

Dziwne to twoje pytanie czy test nr. 04 to prawdziwe spalanie czy VERB ?? Przeciez jedno i 2-gie mozna z zerowac w innym momencie i wskazania beda rozne. Jezeli spalanie wzrosnie to i na tescie 4-tym i VERB bo to to samo tylko wskazania sa z innych odleglosci...

 

test nr. 04 to jest srednia z ostatnich 100km.

 

Po wyzerowaniu VEBR (na odpalonym silniku) - dopoki nie ruszysz nie powinno byc zadnego odczytu, rusz lekko (komp zaczyna wyliczac srednia na 100km) i stań to zobaczysz ze wskazania 39/100 km to norma :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Choć w sumie wiem dalej tyle co wiedziałem.

Ogólnie z twojego postu i mojego wynika wniosek, że całe średnie spalanie obliczane przez OBC można o kant doopy rozbić przez kosmiczne wyniki spalania uzyskiwane przez kompa podczas postojów. Zaleje sobie do baku określoną ilość paliwa, wyzeruje przebieg i sam zmierze średnie zużycie, bo wygląda na to, że te komputerki to dobre jedynie na autobahna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales, komputerki wskazuja prawidlowo ale nie w warunkach ktorych zerujesz kompa i przejezdzasz np 100metrow i stoisz pol godziny (bo jak ma wtedy wyliczyc ile spali auto na 100km ?) - dopiero jak ruszysz to stopniowo bedzie wskazywal realne spalanie/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wam, ale mi obc pokazuje dobrze. w ustawieniach jest wspolczynnik x do regulacji, ja przestawilem z 1000 na 1200 (bo jezdze na gazie i chcialem zeby mi pokazywal gaz) pare razy potem minimalnie zmienialem wartosci aby sie zgadzaly moje wyliczenia z tym co obc pokazywal. jak wylicze ze auto spala 13,8, przelaczam na obc i tez tyle pokazuje. jak obc pokazuje spalanie 18l to znaczy (niestety) ze tyle spalila. u mnie sie nie myli obc. stanie w korkach przeciez tez powoduje wzrost spalania i obc bierze to pod uwage, jesli podczas stania w korkach spalimy 10l i podczas jazdy 10l (na 100km) to ogolnie spalimy 20l przeciez i obc tak to liczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to co mówisz ma sens, tylko z tą różnicą, że u mnie np. podczas postoju na zapalonym silniku obc wskazuje spalanie 39l/100 i taki wynik zlicza do średniej. Także np. w zimie gdy rano muszę przez 10 min rozmrażać auto i jeżdże na krótkich dystansach, wyniki średniego spalania pokazuje kosmiczne - 25l/100 i więcej :shock: Chyba że tyle faktycznie pali :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisal Flash :cool2:

 

A spalanie w granicach 20-25 litra tylko i wylacznie na krotkich odcinkach np. 3-4 km i po paru godzinach powrot jest jak najbardziej mozliwe.

W moim aktualnym aucie: M50B25 na krotkich odcinkach od 16 do 20litrow/100km :mrgreen: dla M30B35 moze byc do 25 litra...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje ci ze jesli obc pokazuje ci 25l to tyle wlasnie pali.ja raz mialem przyjemnosc przejechania troche po centrum katowic w korkach jak jeszcze nie byl otwarty tunel i obc pokazywalo mi 28l. myslalem ze cos zle liczy, ale zamiast 100km przejechalem tylko 50. stanie w korkach, szarzowanie od swiatel do swiatel, a nasze auta waza troche, wiec troche litrow trzeba spalic aby je rozruszac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pewnie racja, w fabrycznych danych podają 17/100 w cyklu miejskim, a wiadomo, że Niemieckich miastach jazda wygląda nieco lepiej niż po naszych w godzinach szczytu. Temat zakończony, wczoraj prawie się "przytuliłem" do jednego lanosa bo zamiast patrzeć na drogę non stop odpalałem testy z komputera :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.