Skocz do zawartości

E34 Akumulator się sam rozładowuje... Ciekawostka


enas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem.

Mianowicie, raz na parę miesięcy rozładowuje się akumulator... naładowałem go, podłączyłem amperomierz po zamknięciu drzwi po paru sekundach praktycznie nie było poboru prądu, więc jest dobrze. Przedwczoraj siadam do samochodu chce odpalić a tutaj trttrtrtrtrr zadzwoniłem po kolegę, podłączyliśmy kable i odpalił bez problemu.

Kontrolka od alternatora nie zapalna się (ani nie zapalała się wcześniej), alternator ładuje bo nie ładowałem teraz akumulatora a zapala idealnie.

 

Wygląda tak jakby co jakiś czas coś się nie wyłączało i powoli rozładowywało akumulator.

 

Mam podgrzewane siedzenia i używałem ich ostatnio, tak jak i podgrzewanych lusterek, zastanawiam się czy może jakiś przekaźnik nie jest walnięty i czasami się nie zawiesza ale w takim układzie akumulator wypompowało by do końca.

 

Musze sprawdzić czy może mam podgrzewany zamek w drzwiach może on szwankuje bo na logikę to jest jedno z urządzeń które bez włączonej stacyjki może działać. Co jeszcze może działać z wyłączona stacyjką????

 

 

 

Może ktoś z was spotkał się z podobnymi problemami????

 

--------- W Jedności Siła :) -----------------

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wszystko co elektryczne może Ci żreć samo z siebie jeśli zwiera.

Jeśli masz taki przypadek , że nie podbiera Ci prądu w sposób stały tylko od wielkiego dzwona jakieś urządzonko się uaktywnia - zapomnij , że coś znajdziesz ale ...... próbować można

 

Co ja bym zrobił

 

Sprawdził akumulator i ładowanie a potem

 

zaczął sprawdzanie od lampek w bagażniku czy aby napewno gasną na noc, potem odłączył klemę minusową i pomiędzy klemę a ogniwo akumulatora podłączył mierniczek

 

Jeśli będzie pobór prądu mimo zgaszonych lampek i innych urządzeń- lecisz po kolei z bezpiecznikami wyciągając je i badając jak zachowuje się miernik.

Jeśli po wyjęciu któregoś z bezpieczników pobór znikinie - trafiłeś na złodzieja !!!!! :dance: No i teraz złodzieja na przesłuchanko- kabelek po kabelku , styczek po styczku .....he he

 

Pa :)

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co do lampek to mam wersje Kombi więc są w suficie zresztą ustawione na pozycje off, z przodu to samo, i tak od dłuższego czasu. Więc ta wersja odpada chodź ciekawostka, w bmw jak zamykasz drzwi pobór prądu jest większy i znika po ok 5-10s jak zgasną podświetlenia np elektrycznych szyb fakt nie dużo bo 150mA ( z włączonym wew oświetleniem pare amper).

 

Dodatkowo MarioBigRed nie wszystko pobiera stale prąd bo stacyjka odłącza główne przekaźniki.

 

Kurcze sam wiem że to walka z wiatrakami… :) jakby działo się raz na dzień to bym doszedł :)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Alarmu brak jedynie Pełen Komputer pokładowy - w nim włączam CODE jak wychodzę z samochodu, jedynie na parkingu strzeżonym gdzie stoi całą noc nie wpisuje kodu.

 

Co do wiązki sprawdzę. Kiedyś zrobiłem kable od ogrzewania szyby bo była pęknięta izolacja, ale w końcu tam jest tylko sporadycznie napięcie.

 

Aż wstyd przyznać że z zawodu jestem elektrykiem ;) heh ale nie pracuje w zawodzie ;)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalenie auta zablokowanego kodem to maks 30 sek, jesli masz inny komputerek. nie polegaj tylko na tym zabezpieczeniu (tak z innej beczki) nie masz czasem ogrzewania postojowego? przewietrzania w OBC? moze odlaczaj kostke od radia na noc, czasem zdaza sie ze zawilgniete radio potrafi pobierac za duzo pradu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do radia to przed zmianą radia historia już też miała miejsce ale wyjmne i zobacze.

 

Kable pod kanapą zobaczę.

 

Co do Webasto to brak mam ZEIT 1 i ZEIT 2 dla przwietrzania

ale kontrolki są wyłączone więc nie powinno się włączać... a jak ustawisz czas i wyłączysz to jak zresetować by w ZEIT 1 i np 2 były kreski a nie godziny (SR nie pomaga) bo SR włącza bądź wyłącza diodę przy Przewietrzaniu (ZEIT 1 ZEIT 2).

 

Co do Blokady to sam jak zapomniałem kodu 15min zajęło mi odblokowanie…

 

Pozdrawiam

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

cholerka u mnie rowniez "cos" rozladowuje akumulator, zauwazylem, ze jest to pobor ok 0,4 A jest lekko podswietlony wyswietlacz zegarka ( ten z czujnikiem temp. zew.) i przyciski od szyb . tak powinno byc, ze po wylaczeniu zaplonu swieca sie te zeczy ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarku świecą się po zgaszeniu jedynie pixele, które są naświetlone , a przyciski od szyb zawsze się świecą po czym gasną. Zobacz w nocy jak otworzysz tylko drzwi one od razy delikatnie sie podświetlają.

Odnośnie problemu z akumulatorem. Miałem bardzo podobny przypadek, raz rozładował, a raz było O.K., aż w końcu doszło do tego, że potrafiło wyssać akumulator do zera w ciągu 3 godzin. Elektryk mówi zwarcie na instalacji. Myślę wróży czy co :D . Ale do rzeczy metoda bezpieczników nic nie dała. Nagle oświecenie i trafienie w 10. Okazało się, że winny jest mostek diodowy na alternatorze. Jak powoli padają kolejno diody to raz robi , a raz nie zwarcie. Jak padły całkowicie to potrafił na zwraciu żreć 6,4 A. Mostek naprawiony i problemy znikły. Może to Wam pomoże. Pozdrawiam :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mi też coś żre prąd i w dodatku ostatnio komputer pokładowy padł, wcześniej trochę szalał, np. z funkcją code - wył po przekeceniu kluczyka w pozycję 1 (normalnie przecież daje gong wtedy, an 2 pozycji zaczyna wyć (o ile nie wpiszesz kodu).

Kto mi powie jak się dobrać do instalacji komputera pokładowego i czy jest gdzieś jakiś obwód od niego, który się sypie. Może ktoś przerabiał takie historie....???

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.