Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moge zrezygnowac z polisy OC przed jej zakczeniem i nie powodu sprzedazy samochodu?

Jesli tak to jak przebiega taka procedura ?

OC to ma jakies 2 tygodnie, kwitek na rok, zaplacilem pierwsza rate za pol roku (ponad 1000 PLN :duh: )

Czy dyponuje ktos z Was wzorem wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC to ma jakies 2 tygodnie, kwitek na rok, zaplacilem pierwsza rate za pol roku (ponad 1000 PLN :duh: )

 

Pewnie w PZU ?? Sam pare dni temu zmienilem firme uzbezpieczeniowa - wolali 1100 :duh: w firmie konkurencyjnej 500zl mniej :!: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wypowiedziec umowe OC (zdaje sie, ze co najmniej na dzien przed uplywem okresu ubezpieczenia - w p.p. polisa jest automatycznie przedluzana na nastepny rok).

Po odpowiedni druk najlepiej udac sie do jakiegos agenta ubezpieczeniowego.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziec chce, bo musialem wziac na siebie ubezpieczenie, zeby nim wyjechac z komisu.

Zawsze ubezpieczalem na ojca, caly pakiet (OC, AC, NW, Assis... oraz ubezpieczenie felg osobno) musialbym zaplacic ok. 2500, a nie za samo OC 2000 w jakims gownianym HDI...

Musze cos myslec, bo jezdzenie bez AC (a przede wszystkim zostawianie byle gdzie auta) jest dosyc stresujace.

Ubezpiecznie biore w przyszlym tygodniu, wiec musze sie tego jakos pozbyc - nie bede placil jak nienormalny dwoch OC, a jednego drozszego prawie dwa razu od AC :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wypowiedziec umowe OC (zdaje sie, ze co najmniej na dzien przed uplywem okresu ubezpieczenia - w p.p. polisa jest automatycznie przedluzana na nastepny rok).

Po odpowiedni druk najlepiej udac sie do jakiegos agenta ubezpieczeniowego.

 

Wiec moge wypowiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wypowiedziec umowe OC (zdaje sie, ze co najmniej na dzien przed uplywem okresu ubezpieczenia - w p.p. polisa jest automatycznie przedluzana na nastepny rok).

Po odpowiedni druk najlepiej udac sie do jakiegos agenta ubezpieczeniowego.

 

czyli to co ja napisałem, nie może chyba ze przed końcem. aha i nei ma na to druku, piszesz to na kartce.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziec chce, bo musialem wziac na siebie ubezpieczenie, zeby nim wyjechac z komisu.

Zawsze ubezpieczalem na ojca, caly pakiet (OC, AC, NW, Assis... oraz ubezpieczenie felg osobno) musialbym zaplacic ok. 2500, a nie za samo OC 2000 w jakims [bAD] HDI...

Musze cos myslec, bo jezdzenie bez AC (a przede wszystkim zostawianie byle gdzie auta) jest dosyc stresujace.

Ubezpiecznie biore w przyszlym tygodniu, wiec musze sie tego jakos pozbyc - nie bede placil jak nienormalny dwoch OC, a jednego drozszego prawie dwa razu od AC :duh:

 

nie kumam, to nei mogłeś od razu na to auto kupić na ojca??? i potem tylko dokupić AC?? jeśli zapłaciłes stara polise i kupiliście to auto to teraz w ciągu 30 dni piszecie wypowiedzenie i ty jako niby poprzedni własiciel idziesz do ubezpieczyciela ze chcesz zwrot. nei wiem czy sie tak da ale auto teoretycznie zmieniło własciciela i w tym momencie da sie to zrobic.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co ja napisałem, nie może chyba ze przed końcem. aha i nei ma na to druku, piszesz to na kartce.

 

Jak najbardziej moze. Nie przed koncem, tylko w dowolnym momencie, byleby nie pozniej, niz jeden dzien PRZED koncem ubezpieczenia.

Wystarczy napisac 'Ja, nizej podpisany, oswiadczam, ze rezygnuje z polisy OC numer... od dnia...' i wyslac to listem poleconym, faksem, lub zaniesc to do najblizszego agenta TU.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to fajnie.

Pisze to pisemko, podaje numer konta..

Czy beda robili problemy czy poprostu oddadza kase bez gatki?

Czy sa jakies kary z przedterminowe wypowiedzenie?

Czy musze odeslac im rowniez polise?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co ja napisałem, nie może chyba ze przed końcem. aha i nei ma na to druku, piszesz to na kartce.

 

Jak najbardziej moze. Nie przed koncem, tylko w dowolnym momencie, byleby nie pozniej, niz jeden dzien PRZED koncem ubezpieczenia.

Wystarczy napisac 'Ja, nizej podpisany, oswiadczam, ze rezygnuje z polisy OC numer... od dnia...' i wyslac to listem poleconym, faksem, lub zaniesc to do najblizszego agenta TU.

 

rozmawiałem własnie z kilkoma agencjami i nie ma takiego TU które by pozwalało na wypowiedzneie umowy OC w przypadku innym niż koniec okresu spzredaż lub złomowanie.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=611

 

 

'Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Finansów jeżeli posiadacz pojazdu najpóźniej na jeden dzień przed upływem okresu ubezpieczenia nie wypowie pisemnie umowy, to przyjmuje się, że została zawarta umowa na kolejny roczny okres ubezpieczenia'.

 

Hmm, byc moze TU nie ma obowiazku zwrotu skladki, ale wypowiedziec umowe OC mozna wczesniej, niz przedostatniego dnia okresu ubezpieczenia.

Robilem tak w Warcie i nie bylo problemow.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=611

 

 

'Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Finansów jeżeli posiadacz pojazdu najpóźniej na jeden dzień przed upływem okresu ubezpieczenia nie wypowie pisemnie umowy, to przyjmuje się, że została zawarta umowa na kolejny roczny okres ubezpieczenia'.

 

Hmm, byc moze TU nie ma obowiazku zwrotu skladki, ale wypowiedziec umowe OC mozna wczesniej, niz przedostatniego dnia okresu ubezpieczenia.

Robilem tak w Warcie i nie bylo problemow.

 

wypowiedzć możesz sobie nawet 2 lata wczesniej przed jej zawarciem ale jak już ja zawrzesz to musisz płacić za cały rok.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisałem, jesli opłaciłeś auto na stara polise poprzedniego własciciela bo chyba nie było innej opcji i teraz Twój ojciec kupił to auto to ta popzrednia umowe opłacona przez ciebie można chyba rozwiązać zgodnie z ustwą. tylko nie wiem czy ci oddadza kase skoro nie byłes w dowodzie.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej sie juz poszedl walic ten tysiac :duh:

A moze tak.

Czy da sie wziac AC na Ojca, a OC juz sobie w tym HDI doplacic za druga polowe roku.

OC ma kosztowac 700 PLN na Tate na caly rok, wiec dalbym tylko 300 wiecej, bo i tak nie odzyskam tamtych pieniedzy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej sie juz poszedl walic ten tysiac :duh:

A moze tak.

Czy da sie wziac AC na Ojca, a OC juz sobie w tym HDI doplacic za druga polowe roku.

OC ma kosztowac 700 PLN na Tate na caly rok, wiec dalbym tylko 300 wiecej, bo i tak nie odzyskam tamtych pieniedzy :cry:

 

to oc co masz przepisujesz na ojca. musiz przepisac.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, czegoś tu nie rozumiem - jak można wykupić ubezpieczenie OC na siebie, jeżeli nie jest się głównym właścicielem. Zawsze myślałem, że OC jest na osoby, które są właścicielami samochodu i według tego wyliczana jest stawka. Jeżeli tak nie jest, to się wyrobiłem, bo musiałem na szybko kupić ubezpieczenie i zabuliłem 1200zł w PZU, a tak to bym na ten rok tylko na mamę kupił.

 

A że się umowy nie da zerwać przed rokiem - znaczy zerwać się da, ale kończy się i tak po roku - to niestety prawda - już to przerabiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej sie juz poszedl walic ten tysiac :duh:

A moze tak.

Czy da sie wziac AC na Ojca, a OC juz sobie w tym HDI doplacic za druga polowe roku.

OC ma kosztowac 700 PLN na Tate na caly rok, wiec dalbym tylko 300 wiecej, bo i tak nie odzyskam tamtych pieniedzy :cry:

 

to oc co masz przepisujesz na ojca. musiz przepisac.

 

Tak chyba wlasnie zrobie, niestety pakiet w HDI odsyc drogi, bo AC 10,5 %, w sumie niecale 3500 na rok.

Mam nadzieje, ze nie bedzie problemow z przepisaniem, w przyszlym tygodniu umawiam sie z agentem i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.