Skocz do zawartości

Myśle nad kupnem BMW 7 E38


Krecik0806

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszstkich Klubowiczów mam zamiar zmienic samochód-obecnie jezdze Citroenem XM 3.0 V6 , i zastanawiam sie nad E38 z silnikiem 2.8 ,3.0 lub 3.5litra jak sadzicie ktory z nich najlepiej wybrac - jakie mniej wiecej maja spalanie bo wczesniej mialem BMW 750iL E32 w wersji VIP i palila mi strasznie ok 20-30litrow. Na co najbardziej trzeba uwazac przy tym modelu i jak tam z czesciami do nich bardzo sa drogie???? Z góry dziekuje za odpowiedzi.Pozdraiwam Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Hej

 

dynamikę lepszą niż w Cytrynie da Ci już pojemność 2.8 w manualu

 

Ja bym wybrał 3.5 w manualu- bo to 8V nieźle się zbiera i od 2.8 będzie paliła tylko nieznacznie więcej 1-2 litry

 

3.0 jest pośrodku tego towarzystwa - prawie 220 KM i maksymalne prędkości zbliżone do poj.3.5 - to też v8

 

 

Trudno Ci kolego napisać o typowych usterkach - bo takowych nie ma jak w XM - w porównaniu do Citroena na pewno pod tym wzglądem odetchniesz.

Czego się wystrzegać - aut zurzytych i powypadkowych , także dziwnych zachowań elektroniki - dobrze przed zakupem podpiąć się pod komputer

 

Pozdro

:D Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moim zdaniem jak kupisz e-38 napewno nie bedziesz załował.Brat ma moj juz druga z kolei 528i i powiem szczerze ze tej drugiej kupna to złauje.Szukaj ładej 7 a napewno bedziez z niej zadowolony.

 

Co do silnika.Kilku moich znajomych na e-38.Jeden ma 3.5V8 i mowi ze nie ma bardzo czym jechac bo wczesniej mial 528i a to ladnie chodzi.Szczerze mowiac ja bym jednak wybrał 740i v8.Spalanie nie znacznie sie rozni od 3.5.Jesli bys sie zdecydowal na gaz to oczywiscie sekwencja i spalanie wachalo by sie od 12l do 18l.A 740i naprawde pieknie jezdzi i silniki sa praktycznie nie zawodne.Odrazam 2.8 i 3.0,bo to sa naprwde malo "zrywne" samochody a swoje tez spala.

 

Pozdrawim Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc odnosnie tego 740bede musial bardzo pomyslec ale chyba raczej nie bo tak jak juz mowilem miałem 750iL i ze spalaniem byl poprostu sajgon:)) tym bardziej ze ja lubie sobie przycisnac a co do kolegi MarioBigRed odnosnie XM-a powiemCi ze to jest juz moj drugi XM 3.0 i jestem z nich bardzio zadowolony osiagi ma w miare dobre bo to jest wersja 200KM i wbrew opiniom niektorych nie sa to awaryjne samochody tylko poprostu trzeba umiec je serwisowac a nie oddawac do "kowala" :) .Teraz mysle nad zmiana bo E38 naprawde baardzo mi sie podobaja - nie dlatego ze XM sie sypie bo on i tak zostanie w rekach taty.Aha i ja chce tylko i wylacznie w automacie!! :)) Dzieki za te odpowiedzi i jesli ktos chcialby mi cos jeszcze doradzic to bardzo prosze o odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc odnosnie tego 740bede musial bardzo pomyslec ale chyba raczej nie bo tak jak juz mowilem miałem 750iL i ze spalaniem byl poprostu sajgon:))

 

 

Kolego,750il ,a 740 to diametralna roznica, wierz mi ,ze ta 740 nie pali tak naprawde tak duzo,jakies 10litrow na trasie i do 17 po miescie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz bujał wkoło komina z łokciem na parapecie to 2.8 styknie :mrgreen: jeśli natomiast nie chcesz żeby wyprzedzały cię golfy III pseudo GTI z lusterkami chrom vison i tylnymi światłami "new look" to kup 4.4 będzie dobra a różnica dwóch litrów na sto to tylko 8 zł :!: :!: Przecież to 7er a nie vw lupo 1.0 SDI na tym sie nie da zaoszczędzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

wtrace tez i swoje trzy grosze - jezeli masz juz zamiar kupic V8 - to chyba najlepszym wyborem bedzie 740 - spalanie naprawde nie duzo wieksze niz 3.0 i 3.5 - ale ze spalaniem na gazie sekwencji - sie z kolegami nie zgodze -

w miescie dochodzi spokojnie do 20 litrow - a niekiedy i wiecej - zalezy po prostu jak jezdzisz - i w jakim miescie mieszkasz. Ale poza tym auto nie powinno cie zawisc - poza slabostkami zawieszenia, chlodnicy, pompy wodnej, przewodow wspomagania ... sa to niestety bolaczki tego auta - niestety moim zdaniem - e32 bylo jakosciowo lepiej wykonane - ale pomimo to nie zamienilbym narazie na nic innego.

 

Pozdrawiam.

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk masz z deko wiekszy budżet to zainwestuj w 730d lub 740d, auta palą średnio 10l ON, jedyne na co trzeba uważać to jakośc paliwa. Osiagi tez niezłe (zwłaszcza powyżej 100km/h w 740d). Jak benzyniaki to faktycznie 740i, niezły kompromis, bo osiagli zblizone do V12, a spalanie do 3.5!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanowczo będę bronił silnika 2.8

 

Wzyscy mówią o przyśpieszeniu a nikt nie mówi o kosztach np V8 w razie problemu z silnikiem czy spalaniem czy jak niektórzy wolą montaż instalacji gazowej i dlatego nie bez powodu fabryka BMW wprowadziła ten motor 2.8 od 96 roku i trzymała do końca produkcji.

 

Chcesz mieć dobry zryw to kup E46 z silnikiem 2.8.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam V8 4.0 i jestem zadowolony jeżeli chodzi o przyśpieszenie jednak mniej zadowola mnie spalanie. Kiedy kupowałem auto sprzedawca mówił mi , że średnie spalanie to 13 . Oj teraz bym mu powiedział kur... jego mać ile 4.0 litra pali.

Z olejusem mieszkam prawie na jednej ulicy i kiedy patrze jak u niego wyświetla średnie spalanie - 14 a u mnie 19 to mam powody do płaczu za to na światłach to ja szatanuje i zazwyczaj jestem pierwszy na starcie a olejus tylko wącha mój smrodek :D :D :D :D :D

 

Inna rzecz natomiast jest dziwna otóż nasz kolega ma 730iA i do 100 jest wolniejszy od olejusa 728iA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.