Skocz do zawartości

Przeplywomierz kilka pytan


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem zrobic pewnien test i satd moje pytanie. Mianowicie czy po odpieciu przeplywki w e39 w silniku m54 wyskoczy jakis blad i czy po wpieciu jej spowrotem bedzie on nadal czy zniknie samoistnie? Prosze o instrucke jak wypiac prawidlowo przeplywke zeby nic nie uszkodzic? Czy na wylacoznym czy na wlacoznym silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po odpięciu przepływki i włączeniu zapłonu wyskoczy błąd ale ten błąd jest tylko w kompie i po założeniu przepływki nie ma zadnego znaczenia do pracy silnika ,ale jeśli wyjmiesz bez zapłonu to wszystko będzie ok. Poz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, wypialem przeplywke , odpalilem silnik pojezdzilem i wydaje mi sie ze nie ma zadnej roznicy no moze minimalna na plus, przy ruszaniu z jedynki chyba nie dostaje zadyszki ale nie jestem na 100% pewien. Po wypieciu przeplywki nie wyswietlil sie zaden blad, a check control pokazywal ok. Po wpieciu spowrotem tez nic nie wyskoczylo. Teraz pytanie jakie powinny byc objawy po jej wypieciu? Czy powinno byc lepiej czy gorzej? i czy mozna z wypieta przeplywka posmigac np caly dzien? Czy nic sie nie powinno stac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po wypieciu jest lepiej to znaczy ze raczej przepływka jest uszkodzona. komputer dostaje dawki w trybie awaryjnym i niema prawa jeździć lepiej od sprawnego zestawu. u mnie np. w M5 bez przepływek nie jedzie wcale.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, wypialem przeplywke , odpalilem silnik pojezdzilem i wydaje mi sie ze nie ma zadnej roznicy no moze minimalna na plus, przy ruszaniu z jedynki chyba nie dostaje zadyszki ale nie jestem na 100% pewien. Po wypieciu przeplywki nie wyswietlil sie zaden blad, a check control pokazywal ok. Po wpieciu spowrotem tez nic nie wyskoczylo. Teraz pytanie jakie powinny byc objawy po jej wypieciu? Czy powinno byc lepiej czy gorzej? i czy mozna z wypieta przeplywka posmigac np caly dzien? Czy nic sie nie powinno stac?

 

Po wypięciu powinien pojawić się błąd (zapisany w ROM'ie) i np. w moim przypadku pozostał on po wpięciu z powrotem, aż do wykasowania kompem (żadne lampki na desce tego nie wykazywały). W międzyczasie, przy okazji badania spalin przed skasowaniem w/w wyszło, że najprawdopodobniej nadal pracował przez to w trybie awaryjnym, pomijając sygnały z przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.