Skocz do zawartości

walek rozrzadu M40


5juter

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was zna zaklad ktory regeneruje walki rozrzadu poniewaz poleciala mi jedna krzywka i tylko jedna zreszta co o tym wszystkim sadzicie czy regenerowac czy kupic nowy walek bo widze na allegro taki walek kosztuje okolo 300zl :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zdecydowałem na nowy (nie brałem wogóle pod uwagę regeneracji), ale regeneracja to też jakieś wyjście - jest to jednak jakaś oszczędność jeśli usługa jest właściwie wykonana myślę że warto.

Trzeba jednak zaznaczyć iż uszkodzenie wałka jest spowodowane inną usterką np.: zapchaniem magistrali olejowej smarowania wałka rozrządu, popychacze hydrauliczne, itd - ja wymieniłem cały kpl. wałek, magistrala popychacze, dźwigienki i podkładki dźwigienek zaworowych (Mot M40),

powodem uszkodzenia krzywek mojego wałka były zapchane otwory w wspomnianej magistrali - nawet sprężone powietrze z ledwością przelatywało.

 

Wymiana samego wałka może się skończyć uszkodzeniem nowej części :duh:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego wałka? :shock: Szkoda że Ci w ASO oci..ieli (nie tylko BMW)

 

W ASO płacisz za znaczek BMW :!: - ale nie wszystko jest takie drogie, do wspomnianej naprawy użyłem też części orginalnych: uszczelniacz wałka, magistrala, podkładki, uszczelka dekla zaworowego - ceny zbliżone do dobrych zamienników :cool2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.